Furiosa: Sága Šíleného Maxe

• Austrálie Furiosa: A Mad Max Saga (více)

Anya Taylor-Joy a Chris Hemsworth hrají ve filmu Furiosa: Sága Šíleného Maxe, který natočil oscarový režisér George Miller a který je očekávaným návratem do kultovního dystopického světa, jenž vytvořil před více než 30 lety ve velkofilmech o Šíleném Maxovi. Miller se nyní znovu vrací se zcela novým originálním, samostatným akčním dobrodružstvím, které odhalí původ mocné postavy z několikanásobně oscarového celosvětového trháku Šílený Max: Zběsilá cesta. (Vertical Entertainment)

bertrand

Je to zase pěkná mela a já nemohl nevzpomenout starého dobrého Mela. Kam se poděli frajeři s jeho charizmatem, dneska aby je člověk ve filmu lupou hledal a vážil zlatem! Vyměnili nám je za ženské a i když jsou občas hezké, je to nehezké. Pane Millere, vraťte chlapa do hlavní role a nechejte ho chránit děti a ženské, to patří k mužské pouti pozemské. Ve světě, kde vládne brutalita obstojí logicky jen maskulinita. Co dodat - filmařsky opět výtečný to film, jen nevím, jestli jsem potřeboval popsat, jak se stane, co už vím. Jsou to blbé, zbytečné a marné snahy, tyhlety z prstu vycucané eskapády. Viz třeba uboze zprekvelené Hvězdné války aneb páně Lucasova továrna na chechtáky. ()

ReproBoy

Tsíjo, dobrý, jako prýkvel, kterej dává smysl. ALE já jsem tam prostě toho Hemsvýka nějak nemusel. Nevim. On je dobrej herec, ale tak nějak to byla víc komedie nebo parodie. Všechno to bylo moc pěkný, jen jsem se do toho nějak neponořil no. Ale to je asi moje chyba. ()

Drticol

Více než dvě hodiny čistého orgasmu! Originální nápady a propracovanost do posledního detailu. Už hodně, hodně dlouho jsem neviděl nic tak nádherného. Georgi - moc Ti děkuji a skládám hlubokou poklonu. ()

Patrik729

Mad Max: Fury road bola vizuálne úchvatná, nekončiaca akčná jazda. Tento krát sa Miler trochu ukludnil a pridal nám aj príbeh. Vznikol s toho novodobý epos. Nádherne graficky natočená legenda o Furiose s akciou ako od Camerona. Maximálna divácka ukojenosť. V kine - zážitok. ()

Mrak

Nemal som tú správnu pohodu pri pozeraní a nemám dobrý pocit ani pri hodnotení. Séria opustila uveriteľný svet prvých dvoch dielov, tretí už žongloval s menej pravdepodobnejším svetom, ktorý však v dramatickom príbehu tak nebil do očí. Štvrtá časť už vedome rezignuje na logiku a pravdepodobnosť, ale v zbesilom dejovom spáde to tiež čiastočne zaniká. Furiosa je však  oproti druhej časti Maxa, či napr. Mortensenovej Ceste skôr postapokalyptická fantasy. S výnimkou exteriérov (nie stavieb) rezignovala na pôvodné prostredie z postkatastrofickej Zeme a nelogičnosťou, až absurditou, sa približuje k Vodnému svetu.  Na rozdiel od klasiky zánovné autá, ľahká strata krvi po odtrhnutí ruky, nevídané protetické možnosti - nad fúrou vecí radšej nerozmýšľať. Ak to berieme len ako akčný príbeh typu Marvel, tak to ešte ide, ale k Bojovníkovi ciest sa Furiosa nepribližuje ani na desať konských dĺžok. Kvalita sa nerodí v počítači. Ten svet a jeho príbeh v rukách blockbusterových tvorcov postupne degeneruje tak ako u ostatných sérií, ktoré sa snažia vytrieskať z populárneho námetu ešte nejaké prachy.  V každom pokračovaní je adrenalínové prenasledovanie cisterny, zakaždým s čoraz vynaliezavejším likvidovaním prenasledovateľov a divokejšími (počítačovými) kaskadérskymi kúskami pre ukojenie krvilačnosti divákov, taký Blesk, či Plus vo filme. Skrátka recyklácia pôvodných scén, prispôsobená dnešnej túžbe po dramatičnosti a ani drastičnosť nie je na škodu, Samotný príbeh je tak jednoduchý, že AI by to zvládla za pár sekúnd a možno s menšími logickými kotrmelcami (dnes budem rozmýšľať, ako vlastne, do čerta, si Furiosa nepozorovane odtrhla tú ruku). Hlavná hrdinka, ktorá sa z pekného kačiatka zmenila na škaredú labuť, ma tiež moc neuchvátila (ale zase v Dámskom gambite... klobúk dole). Film stojí na prepracovanej akcii, ale to na originálneho Maxa nestačí. Popritom filmové remeslo ako od Boha.  Chcel by som dúfať, že to je už posledný príbeh pod značkou"Mad Max", aby sme sa nakoniec nedopracovali k vomitu pri sledovaní stále slabších pokračovaní, až kým to neskončí len na videu. Hrozí tu však Wasteland.  Miller predal svoju pôvodnú ideu za prachy na zloženky. Nastavovaná kaša... ()

Martyrium

Tak.... Konečne videné v kine. Zážitok odzbrojujuci. Ale na to, ten svet musíte milovať a mat to radi tak ako vám to George naordinuje. Apropo.... George, ten Frajer to dava s prehľadom, tentokrát nie tak zbesilo a bez prestávky ako vo Fury Road ale vrstevnato po častiach, premyslene v krásnej choreografii. Scéna s cisternou je niečo neskutočné, už chápem prečo a ako to museli točiť, chcel by som byť pri tom. Teším sa na druhé a viaceré zhliadnutia, potom to pôjde asi na 5*. Silny moment/scena: dpč ta cisterna... V jednej scéne toľko nápadov a choreografie, ze to majú niektoré trilógie dokopy. ()

Mike_Doe

Furiosa MMS, má jeden problém. Dej je síce prepracovanejší – vieme viac o mestách a postavách predstavených v pokračovaní (2015), no vau efekt sa nedostavil. Vlastne ani nemôže. Je tu totiž málo noviniek oproti MM-FR. Dr. Dementus ma nepresvedčil a Praetorian Jack (čo by náhrada za Mad Maxa) + matka Furiosy, mali dostať viac slova a bojových scén. Ak by režisér vypustil kapitolu od zajatia Furiosy až do jej predania pre Immortana Joea (IJ), bol by film lepší. BTW, herec ktorý hral IJ sa vraj dušoval že je stvorený pre napodobnenie vraštiteho čela a jedinečného hlasu Hugha Keays-Byrna, no podľa mňa to vôbec nedal. Čo sa týka AT-J, tým očiam sa skrátka nedá odolať. ()

MatyRock

Řemeslně zručně zkonstruovaný prequel, který výborně slouží jako přemostění a výplní dění před Zběsilou jízdou. ()

jara12

Vzpomínáte si na obavy, že George Miller nezvládne čtvrtého Šíleného Maxe, a následné nadšení po Zběsilé cestě v roce 2015? Furiosa: Sága Šíleného Maxe, prequel k Zběsilé cestě, přináší zcela odlišný příběh. Tentokrát se Miller zaměřuje více na postavy a svět než na akci. Sledujeme Furiosu od dětství, jak se učí přežít ve světě násilí a šílenství. Anya Taylor-Joy září jako dospělá Furiosa, přinášející Millerovu vizi silné ženské hrdinky. Furiosa sice nenabízí tolik akce jako předchůdce, ale stále přináší fascinující a originální pohled na postapokalyptický svět. ()

Mejtak

Postavy zde dostaly většinovou část stopáže, jsou komplexnější a akční scény šly lehce do pozadí. Příběh ubíhá pomalu a divák má tak spoustu času na ponoření se do dystopického světa plného násilí, šílenství a zlých lidí. Opět se jedná a vizuálně mistrovské dílo, i když oproti minule je zde více cítit ten green screen. Herecké obsazení je bezchybné, hlavně Chris Hemsworth si roli Dementa hodně užívá. Kdykoliv se do tohoto světa podívám s radostí znovu, má ještě hodně co nabídnout. ()

user1982

pomerne nezazivne a nudne. musel na 3ti pokus dopozerat. CGI ani nebudem komnetovat, to je na urovni bollywoodu a nizsie. v jednej scene dokonca presiel jeden motorkach dalsieho (very bad CGI). herecke výkony som nepostrehol ziadny. pribeh neuveritelne komplikovane dokonalo specificky pompezne retardovaný. je to jeden z dalsich filmov, ktore nevidiet sa nic nestane. Dementor mi prisiel ako Mamoa v poslednom rychlo a dementne, ktory posoby ako LBGT joker. Neuznavam zloduchov, ktory sa snazia byt vtipní ale pritom su bolestivo trapny (viem ze idu dla scenara, ale i tak). Co ma ale najviac stvalo je ze pribeh sa odohrava v dobe ked je vsetko cenne, ale oni si tam jazdili na motorkach hore dole ako keby palivo bolo zdarma. Najme kruziaca scena s Furiosou. Anya a jej siroky rozhlad uz zacina byt otravny ako margot robbie, ktora bola, je alebo este len bude vsade. ()

Zaks

Konečne sa bude dať tento rok na niečo poriadne spomínať. Je to skvelý postapo svet Mad Max v podaní Furiosi. Absolútne dokonalé šialenstvo vo fantastickej akcii. Neskutočné detaily, ktoré zdobili každú scénu, ba každý záber. Klobúk dole pred výkonom všetkých, čo sa na filme podieľali. ()

JohnDark

Furiosa: A Mad Max Saga, Akčný sci-fi, Austrália, USA 2024, R: George Miller, H: Anya Taylor-Joy, Chris Hemsworth, Tom Burke, Alyla Browne, Lachy Hulme, George Shevtsov, John Howard, Angus Sampson, Charlee Fraser, Elsa Pataky, Nathan Jones, Josh Helman, 80% ()

ELV15

Anya boží, Chris ujde, legendární Fury Road vstávačka z písku nepřekonána. FOFREM další díl! // "The Fifth rider of the Apocalypse." ()

Hansolo35

Tady je vidět, že ta procenta na čsfd jsou mnohdy zavádějící. Moc nechápu, co na tom bylo tak skvělého. Hudba, mimochodem většinou převzatá z Šílené cesty, pořád slibovala nějaký zvrat a skutek utek. Scénář psal lobotom, protože byl děravý jako řešeto. Logické chyby mě přímo bily do očí. Hlavní hrdinka si dvakrát vyholila kebuli a po většinu filmu jen čuměla. Zase měla pohodičku s učením textu. Možná ho bylo méně, než měl Arnold v Terminátorovi. Jak je dneska zvykem, tak film byl tak napumpovaný CGI, že to chvílema připomínalo animák. Klobouk dolů, že tohle natočil osmdesátiletý stařík...ovšem, když vidím Rolling Stones na pódiu, tak je mi jasné, proč jsou drogy tabu. Kdybychom všichni hulili, tak se dožíváme v plné svěžesti stovky a na planetě už není k hnutí! ()

paralen500

Tento film ma len dve chybičky. Jedna sa dala vyriešiť, druhá už horšie. 1. Dementusa mal hrať iný herec,  2. Immortan Joe v poddaní Hugh Keays-Byrne bol viac bad-ass a mal lepší hlas. ()

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

25.06.2024

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

31.05.2024

Sympatický rodák z Austrálie se stále vehementně snaží vymanit se ze škatulky marveláckého Thora. Nejspíš si je velmi dobře vědom toho, že ze slávy boha hromu se věčně žít nedá, proto se snaží… (více)

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

29.05.2024

Zlatá palma festivalu v Cannes zná svého vítěze

Zlatá palma festivalu v Cannes zná svého vítěze

25.05.2024

Večer v sobotu 25. května proběhl ceremoniál slavnostního zakončení 77. ročníku prestižního mezinárodního Filmového festivalu v Cannes. Na prosluněné francouzské riviéře tak skončil dvanáctidenní… (více)