Halloween

• Česko Předvečer svátku Všech svatých (více)

V roce 1963 o Halloweenské noci ubodal šestiletý Michael svou patnáctiletou sestru Judith. Po patnácti letech v ústavech se mu podaří právě v předvečer všech svatých utéct. Nikdo neví a nikdo ani nechce vědět, co se stane 31. října 1978, kromě doktora Loomise, Michaelova psychiatra. Ten si je jistý, že se Michael vrací zpátky do Haddongield, ale když to zjistí zbytek města, je už pro mnoho lidí pozdě. (Pannonia Ent.)

Ghostface

Zde to vše započalo. Legenda všech slasher filmů, které vznikaly později. Tohle je ten pravej real gurmán shit, který si každý musí pustit. ()

Holly_Molly

Absolutní hororová střela! Tam, kde Fredík z Elm Street sázel na originální a nikde neviděný zabijárny (aspoň ze začátku) a Džejsn prostě jenom tupě vraždil pubescenty, Halloween vsadil všechny karty na atmosféru a strach..A jak se mu to vyplatilo! Atmosféra je od začátku do konce mrazivá, tísnivá a nepříjemná. Nejen díky ikonický hudbě, ale i díky samotnýmu Michaelovi, kterej je přítomnej ve spoustě záběru, který se jeho ani netýkají..Prostě tam je, sleduje a vyčkává..A diváka drží celou dobu v nervu, protože může kdykoliv zaútočit..a drží ho dlouho v nervu, ale když na to dojde, je to fakt něco. Horor starej 43 let, co ani trošku nezestárnul a i dnešnímu hororovýmu publiku má pořád co nabídnout! <3 ()

Tranda

Příběh: 8/10;; Akce: 8/10; Napětí: 9/10; Hudba: 9/10; Vizuál: 8/10; Atmosféra: 9/10; Zábavnost: 8/10; Herci: 7/10; Index strachu: 8/10.  8/10 ()

Jansuper

Tyvole lidi tohle je ten děsivý horor o kterém všichni mluví???????? Dit je to tak nudná sračka, dit mychael tu jen chodí přes den a pak po noci po městě a jenom tak čumí co je na tom tak zajímavého a strašidelného, nevím jak se na to lidi koukala před těmi více jak 40 lety ale dnes je to snad nejhorší a nejnudnější film a horor co sem kdy viděl, a navíc nevíme nic proč zabíjel, proč se nedal zabít a byl silný a odolný vůči zranění , co se stalo s jeho rodiči pak a hlavně taky kde vzal tu masku kterou má na hlavě, místo odpovědi na tyhle otázky tu mychael jen chodí a čumí a během toho hodinu a půl dlouhého filmu zabije jen 5 lidi. Jednu hvězdu za dobrou první scénu jak mychael vejde do domu a ubodá svou ségru a pak ten konec ten jako taky ušel ale zbytek filmu pro mě odpad ()

Thalin

Ta první hodina, kde se prakticky nic neděje a Michael jen občas někde postává, aby v dalším záběru zase zmizel, pro mě byla utrpení a uvažovala jsem, že to prostě vypnu. Já chápu, že v té době to byla senzace, byla to holt novinka. Ale asi jsem taky prošvihla tu dobu, kdy se na tohle prvně podívat a už jsem mezitím viděla dost jiných hororů, kde děj diváka mnohem lépe zpracovával a nutil ho se zamýšlet nebo být jako na trní. Ale tohle fakt není ten případ. Nic tu není vysvětleno. Proč vraždil? Jak utekl? V čem spočívá ta jeho šílená psychopatie, o které doktor pořád mele? Proč o Halloweenu? (nebýt jedné dýně a jednoho záběru na koledující děti, tak by to člověk ani nepoznal) Nějaká akce se odehrává v poslední půl hodině a nikdo, zatraceně nikdo nikdy není schopný si v tom temným baráku rozsvítit. A tohle je jen jedno z totálně tupých klišé v chování postav, které tu místy nabývalo extrémní stupidity a nelogičnosti. Že to byl první film tohohle typu z něj automaticky nedělá dobrý film, který si zaslouží vysoké ohodnocení. Bylo tam až moc hluchých míst, úmrtí byla nijaká (spíš to vypadalo, že jakmile Mike někoho chytí pod krkem, tak dotyčný dostane  křeč a umře bez kapičky krve, byť pak Michael použije nůž), postavy neměly charakter a dialogy byly otřesné. A vrahova nesmrtelnost už je jen tečka za tím "dílem". Jediné plus byl vcelku povedený začátek a jednoduchá, ale zapamatovatelná hudba. Která by ale dodala filmu nějakou strašidelnost, kdyby nebyla použitá pomalu v každé druhé scéně. ()

roswell47

U všetkých svätých, prečo má toto toľko veľa percent? Teda nehovorím že na svoju dobu to nebolo dobré ale už v tej dobe sa muselo nájsť pár ľudí ktorí si pomysleli že: "Kámo veď to je úplná mainstreamová hovadina, ako toto môže niekto pozerať do prdelky?" Ja si to dokážem pozrieť cez Halloween ale to je tak asi všetko, radšej som si vždycky pustil Piatok Trinásteho. Ale aj tak, ten film v ktorom sú stredoškoláčky ktoré vyzerajú ako keby mali chorobu predčasného starnutia, ten film kde pacienti zavretí od 6 rokov dokážu jazdiť bez problémov na aute, ten film kde sú výkony hercov na toľko otrasné že môžu byť nominované na hrozbu USA Hollywoodu ročník 1978, je až tak precenený že má 79%? Sorry ale to je už moc na mňa. Celkovo asi 6,5/10. ()

Pharao20

Je rok 2023, až teraz som túto tzv. klasiku videl prvý krát. V 70. rokoch keď tento žáner nebol rozšírený to mohlo spôsobiť boom ale nemyslím si že je nutné kvôli tomu zvyšovať hodnotenie. Pravda je, že herecké výkony sú otrasné, správanie postáv prudko dementné, nevie sa, prečo je záporák záporákom, vlastne sa o ňon nevie nič podstatné, celý film je viac smiešny ako strašidelný. Jedna hviezdička za výbornú hudbu ()

Mikey_Silver

Nemám horory sice moc v lásce, ale tohle se mi hodně líbilo. Chápu že někdo nad tím primitivním scénářem musí kroutit hlavou, ale o největší kvalitu podstatě ani moc nešlo. Ale co se týče atmosféry, napětí, pomalého blížení Michaela Myerse ke své oběti a naprosto děsivé a napínavé hudby tak to funguje na výbornou. Nejvíc hororová klasika. ()

babuška

velká tučná zabíjačka s mladinkou jamie, dnes má mnohé pokračování a ty už tak moc nic a kde nic tak je nic, ale tohle společně s Fredym a pátkem 13., jsou už dnes klasiky,4/80% ()

Eiidax

V dnešní době se může zdát, že tento ikonický film, je zastaralý, směšný až banální. No a ono to i do jisté míry je. Scénář je primitivní a dialogy taktéž. Postavy se chovají hloupě... Nicméně to pomalé strašidelné tempo, budování atmosféry- která by se dala krájet, dále dnes již kultovní vrah z geniální hudbou. Vytváří stále svěží zimomrávky. Vidět to v roce 1978 v kině byl bych z toho celý odvařený. Avšak i dnes se jedná o podívanou, která děsivě funguje. ()

Phoenixcq

Bohužel musím shodit hodnocení této klasiky. 50 minut se tam neustále kopíruje to samé. Michael někam příjde/přijede a čumí, nekdo ho spatří a taky čumí a ta furt dokola... Ke konci se teprve začne něco dít, ale to stylem, že Michael cloumá se skříňkou a to má být jako nějak děsivé? Ne, bohužel tohle není ani za 3... Jednu dávám za kultovní záležitost, druhou za hudbu. ()

oregon.fox

Carpenter zdařile natočil depresivní horor. Bude to znít úchylně, ale je to horor skutečně kouzelný. Jen škoda těch hloupých pokračování. ()

Nediro

Doporučuji všem, kteří se rádi bojí. Halloween rozhodně stojí za shlédnutí ale zas taková pecka to není. Ale nenudil jsem se a to je hlavní, ne? ()

krugger

Jeden z nejvydařenějších hororů vůbec. Přes hudbu, zručnou režii a přiměřené herecké výkony, až po kvalitní ztvárnění vražedných aktů a děsivou hudbu, která napíná atmosféru až do těch nejzažších momentů vlastní deprese. [10/10] ()

tekedozai

Vyborna gradacia, maximalisticke herecke vykony, typicky ucebnicova americka vyvrazdovacka, ktoru si zobrali za vzor kvanta dalsich nasledovnikov. Hra s napatim by sa dala porovnak ku klasickemu Nosferatu. Bez (skoro) kvapky krvi privodil carpenter zimomriavky uz len tym, ze v pozadi sa mihol tien, alebo bolo pocut tazke dychcanie spod masky ( otazkou ostava, ze ci si z neho nebrali priklad pri tvorbe darth vadera :) ), alebo notoricky znamou melodiou. Film som videl bohuzial az teraz prvykrat, ale viem si zivo predstavit aku musel vyvolat maniu v dobe ked bol vypusteny, najma na americkom trhu... ()

Geniusss

Nechce sa ani veriť, že tento horror je z roku 1978. Skvelé spracovanie , mnohokrát lepšie ako dnešné moderné horrory a hudba, ktorú si určite zapamätáte. Nezabudnuteľný a nezničiteľný Mike Myers a jeho hlasné dýchanie :). Jednoducho klasika. ()

JAzzeURo

Naprosto skvělý horor. Mike je jedna z nejlepších hororových postav, která se nesmazatelně zapsala do mé dětské mysli. Scéna na dvorku mezi prostěradly je naprostou klasikou. Díky takovýmto scénám se po celý film drží vysoká míra napětí, které je pro mne u hororu stěžejní záležitostí. ()

Práva na sérii Halloween jsou na prodej

16.09.2017

John Carpenter bude produkovat nový Halloween

John Carpenter bude produkovat nový Halloween

25.05.2016

Halloween Johna Carpentera je naprostá hororová klasika, jíž nedokázalo zastínit žádné ze sedmi pokračování. Hlavní série skončila v červenci 2002, o 5 let později ale došlo na remake v režii Roba… (více)