Tajemství loňského léta 3

• USA I'll Always Know What You Did Last Summer (více)

Další léto, další tajemství, další jatka! Přichází další pokračování filmu Tajemství loňského léta, ve kterém se tentokrát stává obětí teroru skupinka teenagerů z malého městečka v Coloradu. Vše začalo 4. července, kdy kamarádi nevinným žertem založeným na strašidelné legendě způsobili smrt jednoho ze svých přátel. Všichni si navzájem slibují, že nic z toho, co se stalo, nikomu neprozradí. Jejich cesty se však postupně rozcházejí a přátelství čeká velmi těžká zkouška. Blíží se totiž další oslava Dne nezávislosti a všichni dostávají výhružné zprávy. Zdá se, že ještě někdo další ví, co se skutečně odehrálo ten osudný letní večer. Dokáží zabránit tomu, aby děsivá legenda ožila, nebo je jednoho po druhém zabije tajemný přízrak s hákem? (oficiální text distributora)

panvasik

Tak tady šlo všechno jasně do hajzlu. Konečná zastávka "Poslední hřebík do rakve". Tohle byla totální haluz, která mě fakt nebavila, přišla mi hloupá, postavy na přes držku a teď odstupem času, kdy jsem to viděl, tak si naštěstí skoro nic nepamatuji. Byla prdel  vidět ten parádní pád, každým filmem a jak to páchalo nežití, až to došlo do tohoto bodu a fakt to sebe samého zabilo. Ani vlastně nevím za co to dostalo tu 1* 1,5/10 ()

Oktavianus

Na nízkorozpočtových hororech je mimo jiné skvělé to, že se v něm objevují neznámé, ale o to hezčí mladé herečky (a když má divák štěstí, poměrně hodně toho ukážou). Je to případ i Tajemství loňského léta 3, kde máme okouzlující Brooke Nevinovou, jež se musela hodně líbit i režisérovi, jak soudím z dlouhých záběrů, které jí věnoval, a sexy Torrey DeVittovou (co si může gratulovat, že navzdory jménu jejím otcem Danny DeVitto není). Pohříchu to je ale vše, co v tomto filmu stojí za zmínku. Celou dobu mě naopak iritovala kamera, u níž jsem měl pocit, že ji drží pětiletý děcko opilý vodkou, i střih, co musel provádět opilejší kameramanův vrstevník. "Režisér" Sylvain White to absolutně nezvládl, i studentské a amatérské filmy ve finále vypadají líp, takže scenáristickou katastrofu určitě nezachránil. Takže duch, jo? Vážně? Vážně?? ()

Andersis

WTF?!!!!!!!!!!! Horor který postraší max totální poseroutky. Klipovitý střih (nevím co to mělo znamenat, ale cool to určo nepůsobilo). Proč musela být v hlavní roli ta odporná koza a né krásná rockerka? Jinak klasika, zůstane kluk s holkou, kluk se zraní a holka všechno na poslední chvíli zachrání. Za zmínku stojí odkrytí vraha, což tvůrci zařídili tak, že se může natočit klidně dalších 814 dílů a pak od zabití poslední osoby (což se mi líbilo) až do akčního finále. Ale na jednu stranu to bylo i zábavné. Jo. Dokázalo to zabavit. Jako kulisa celkem ujde. ()

tron

Dvojka bola dosť hrozná (na strane druhej, po nej prišli ešte oveľa horšie slashery, čiže v konečnom efekte nie je najhoršia), no jednotku mám strašne rád. No trojka je ozaj dosť mimo. Zlá dvojka oproti nej pôsobí ako oscarové áčko. Réžia ako od 17-ročného (externého) zamestnanca MTV, herci takí strašní, že aj Jennifer Love Hewitt a Freddie Prinze Jr. sú oproti nim charizmatické supertalenty, vraždiace scény o ničom a psychológia na skutočne, skutočne, skutočne nízkej úrovni. Trojka ponúkne maximálne tak pár pekných záberov sychravej prírody. A trpí chaosom. Prečo sa dej neodohráva v prímorskom, ale horskom mestečku? Veď to je absolútne v rozpore s predchádzajúcimi časťami, kde bolo morské prostredie pre dej relatívne kľúčové. Prečo Rybár vraždí tínedžerov, ktorý s jeho „usmrtením“ v prvej časti nemajú nič spoločné? Temná silueta všadeprítomného muža s hákom je otravná a logické diery ma štvali od samotného úvodu až po koniec (vražda medzi DESIATKAMI svedkov - wtf??). V roku 1996 odštartoval Kevin Williamson Vreskotom Novú éru slasheru. V roku 2007 ju Sylvain White symbolicky upálil. ()

nash.

Třetí díl laciné teen vyvraždovačky coby psychologický horror postavený na strachu další děsivým tajemstvím stižené party, strachu živeném výčitkami, historkou o mstiteli s hákem a znepokojivými drobnostmi a vzkazy "Já vím.." by mohl být nečekaně dobrý a opravdu děsivý. Chtělo by to však lépe zpracovaný scénář, lepší hereckou partu, promyšlenější režii, která by dokázala přitlačit na pilu pokud jde o atmosféru a odvahu přesunout všechny krvavé momenty jen do nočních můr. Nic z výše jmenovaného však k dispozici nebylo a tak to nakonec všechno zase naskočilo na pohodlnou, ale nudnou skluzavku nenápadité žánrové rutiny se zmateně běhající mládeží, panákem v pláštěnce, který seká dokud je někdo naživu a samozřejmě tou nejotřepanější závěrečnou "návratovou" tečkou. Škoda. ()

• Film se měl natáčet již v roce 2000 s obsazením Jennifer Love Hewitt, Freddie Prinze Jr. a Brandy Norwood. Později se rozhodlo, že se film natáčet nebude, původní scénář byl zničen a časem se napsal nový scénář, ve kterém měla vystupovat i Jennifer Love Hewitt, ale Jennifer se k této nabídce nikdy nevyjádřila, čili se jedná o první díl, ve kterém nevystupuje nikdo z předchozích dílů. (newpage)
  • Původně se film měl jmenovat The Hook, tedy v překladu „hák“. (beyli)