Píše se rok 2018 a na zničené Zemi proti sobě bojují zbytky lidí a počítačový systém Skynet. John Connor sice přežil Soudný den a byl vychován jako budoucí zachránce lidstva, ale zatím je pouze jedním z mnoha řadových velitelů. Lidstvo právě objevilo nový prostředek ke zničení Skynetu – rádiový kód schopný rychle a stoprocentně deaktivovat každý stroj. John Connor si uvědomuje, že toto není budoucnost, o které mu jeho matka vyprávěla. Něco je jinak. To se potvrdí, když se John seznámí s Marcusem Wrightem, mužem, jehož poslední vzpomínka je vlastní smrt. Jedná se o nový druh terminátora, uvnitř kovová kostra, ale zároveň lidské srdce a mozek. John a Marcus se společně musí vypravit do srdce Skynetu, aby zachránili jistého muže, kterého tam vězní. Jeho jméno je Kyle Reese a je to Johnův budoucí otec, který se jednou vrátí do minulosti a bude chránit Sarah Connorovu. (TV Nova)

jojinecko

McG. je remeselník pracujúci na zakázku, výbuchy, strieľačky, všetko musí byť cool, aby pritiahlo...Darí sa to tak z polovice, je to celkom zábavné, pár vizuálnych vychytávok oko poteší, to je fakt... Nejaký ten "filozofický backround", niečo inovatívne a revolučné, niečo čo robí z prvých dvoch dielov kultové veci, tu ani netreba hľadať, pretože tento film splýva so záplavou iných a jediné čo ho robí ako tak špecifickým je Arnoldove cameo (aby sa nepovedalo)... Dobré v kine ku CocaCole a popcornu...Film, ktorý jednorázovo pobaví...otázka znie či to stačí, vzhľadom na dobré meno série (ktorá už aj tak vlastne varí z vody). ()

sharky

75% Na konci filmů v kině mě vždycky hrozně deptá ten titulek "Nezapomeňte ohodnotit tento film na čsfd", protže naskočí hnedka na začátku titulků a úplně mi naruší doznění filmu (fakt byste ho nemohli dávat dát pozdějc, třeba až na první minutu, to tam lidi ještě jsou), a už jsem kvůli němu několikrtát vážně uvažoval, že se tu smažu, nic méně projekcí zadarmo, v sále s nejlepším zvukem, vám to pomalu začínám odpouštět, zatím jen pomalu, ale teď k filmu....Já mylsím že TS by tu měl dobrejch 80%, kdyby nevznikly první dva díly, ve stínu geniální čtyřoscarový dvojky bledne kdejakej film. TS je solidní, vrací se k původní temné lajně jedničky, daleko od parodické hláškující trojky. Scénáristi vymyslely genialní postavu Marcuse, který je jasným tahounem filmu, že si vedle něj nějakýho Johna Connora ani nevšimnete, ani ho tam nepotřebujete (Baleův honorář jsou miliony vyhozeny z okna, tu roli mohl hrát kdokoli)...a to je tak asi všechno dobrý, co vymysleli, jinak je to výběr těch nejohranějších klišé, bez dalších nápadů, přesně jako když pejsek s kočičkou vaří dort, kus toho a kus toho. Ono se stačí podívat na počet scénáristů a je jasný, proč to tak je, bylo jich prostě moc, hlavně hcyběl ten poslední, kterej by zaplácal logický nesmysly, kterejch je tam požehnaně, ale čert vem příběh, o to tu nejde. McG provedl velmi slušnou práci, ano není to Cameron, ale je svůj a jeho pochmurná šedá budoucnost plná dechberoucí akce (akční scény na jedničku, pár mírně chaotických (bitka pilotky s uchyláky) ale ty ma ve svejch filmech i Abrams s Nolenem, uz si pomalu zvykám, že je to standart), hodně se mi líbila kamera, která se třeba spolu s padajícím vrtulníkem obrátí hlavou dolů a navodí ten správný chaos uprostřed bitvy. Jsem vážně docela spokojenej, nebýt tam posledních extrémně patetických pár minut, které považuju za vrchol scénáristické demence, šel bych na 80-85%, hláška I'll be back,mě fakt dostala:) ()

Darneth

Hrůza hrůzoucí!!! Efekty fajn, ale tak to je asi celé. Bale se projevil jako necharismatický herec, Worthington dost vlažný, akce minimálně, ostatní postavy hodně pokulhávají, o scénáři radši ani nemluvim..no když to vezmu kolem a kolem, nestálo to za nic. 115 minut uběhlo jako voda a já opravdu netuším na co jsem se vlastně koukala. Beru to jako samostatný film, protože spojit to s kultovní sérií by byla ostuda. 2 hvězdy za efekty, nic víc a nic míň. ()

honajz

Terminator: Salvation vykrádá obrazově, hláškami, kulisami kde co. Blade Runnera (ohně z komínů), kultovní seriál Prisoner ("Who is Number One?"), Trona (moto-terminátoři), posledního hraného Resident Evila (pouštní putování a noční táborák), předchozí Terminátory ("Já se vrátím!"), Apocalypse Now (napalmový útok na ostrov), Child's Play (některé masky nových robotů v továrně), Transformers (gigantický robot, snad jediný svého druhu v tomto filmu), Válku světů (sběrače lidí), Star Trek (cool jízda mladíka na motorce), Mad Maxe (road bitky), Matrix (hydroboti), Robocopa (interiéry továren), Potomci lidí (kulisy zničených měst, jediná těhotná), Já legenda (kulisy zničeného L.A.), Mission Impossible 3 (zničení mostu), Ramba (šátek na hlavě robota na hlídce před Skynetem) a to jen tak zběžně lovím z hlavy. V podstatě originální je jedině snad úvodní pád ve vrtulníku - úžasná kameramanská a trikařská práce - skoro dvouminutový záběr rádoby bez střihu (i když ano, trošičku to připomínalo jeden podobný záběr z Black Hawk Down). ----------------------- Celá recenze zde: http://www.dvdextra.cz/dvd-recenze/terminator-salvation.html ()

hrona

Skvělé počítačové efekty, průměrný příběh a ,,srdcový,, závěr, u kterého nejednomu divákovi nezůstane oko suché. Christian Bale se opět představil spíše v roli vedlejší, Sam Worthington jasně jeho roli přebíjí, ať už svým hereckým ztvárněním, tak charismatem. Jsem zvědav kolik dílů tato sága ještě přetrvá, jelikož to vypadá, že konec je stále v nedohlednu, a tvůrcům evidentně dochází nápady, čímž dávají prakticky úplnou svobodu filmařským a počítačovým trikům. Ptám se: stojí to, ale za to? ()

Jinny

Těžko říct, co (kromě peněz) motivovalo Christiana Balea, aby se vrhnul do filmu, který musel být přinejlepším průměrný už podle scénáře. Zatímco třetí díl se bezpečně pohyboval v terminátořím světě a vzniknul tak solidní letní blockbuster, Salvation často nudí a je bez jakýchkoliv originálních nápadů (přinejmenším těch, které by dávaly smysl). Hollywoodská mašinerie, která se snaží podojit kdejakou léta spící krávu, přičemž ničí právě to, co nás kdysi tak bavilo, začíná být čím dál tím otravnější. ()

eraserhead666

Ač pro mne jediným a nejlepším Johnem Connorem vždy byl a vždy bude Edward Furlong (dodnes nechápu, proč nehrál ve trojce), když jsem se dozvěděl, že ho v Terminator Salvation bude hrát Christian Bale, okamžitě mě napadlo: "A kdo jiný?". Horší, než Nick Stahl stoprocentně nebude. Nečekal jsem perfektnost jedničky ani geniální dokonalost dvojky, ale ani to, co mi nakonec TS nabídl. Film jako celek by ani tak špatný zase nebyl, oddechová bezduchá akční jízda, na kterou se docela dobře kouká, nijak mě to nenudilo, ani jednou jsem se nepodíval, kolik zbývá do konce. ALE! Co je na filmu naprosto a zcela tragické je jeho příběh. TS naprosto opomíjí předešlé díly a v terminátoří mytologii jako celku se často dopouští mnoha logických nesrovnalostí a kiksů. Namátkou jen ty nejzjevnější a podle mě nejzávažnější: 1) Connor se s Reesem, svým otcem, setká úplně jinak, než jak to v jedničce Reese vykládá Sáře. 2) Jak je možné, že si Connor v roce 1918 pouští pásky namluvené jeho matkou? Pochybuji, že si je v trojce s sebou do toho protiatomového krytu bral. 3) Connor je překvapen a zaskočen existencí nového terminátora, což je zdůvodněno tím, že mu o tom matka na páscích (které John mimochodem používá jako nějaké biblické evangelium) nenechala zprávu. Což je blbost. Protože Sára mu na ty pásky o budoucnosti nahrála všechno, co jí o ní vyprávěl Reese. A Reese se v tomto filmu s novým terminátorem setká a tudíž o něm věděl. Proč to teda Sáře neřekl? Příběh jako takový mě dost zklamal. A částečně i zpracování. Občas jsem si připadal, jako bych sledoval další Matrix a nebo nějakou počítačovou hru. Když bylo jasné, že se ve filmu bude objevovat i Kyle Reese, zděsil jsem se a čekal naprostou tragédii. Byl jsem ale mile překvapen. Reese je nejlepší postavou filmu a nešlo si nevšimnout, že jeho herecký představitel určitě musel studovat a osvojit si nějaké (hlavně pohybové) rysy Reeseho Michaela Biehna z jedničky. Podtrženo sečteno - film jako takový se dá v pohodě zkouknout, v rámci celé série je to ale až ostudné a na rozdíl od předchozích dílů u tohohle nijak necítím potřebu si ho někdy pustit znovu. Jednou mi to bohatě stačilo. ()

jonyyy

Tak určitě jsem čekal něco víc, ale po akční a vizuální stránce je to téměř dokonalé. Furt se něco děje a navíc "role" Arnolda opravdu nemá chybu. Odcházel jsem z kina spokojený. 80% ZHLÉDNUTO V KINĚ 119 Kč ()

Deschain

samozrejme že nie taký dobrý ako prvý alebo druhý diel, ale ubehol mi rýchlo, nenudila som sa a mohla som fandiť Yelchinovi, takže som celkom spokojná...až na to, že Bale mi prišiel celkom nevyužitý a príbehovo to to tiež nie je nič extra ()

J.Connor

Vyblitý barvy, samej tvrdolín, surový .... "you could be mine". Rozhodně příjemné překvapení (avšak chce to větší než malé množství shovívavosti). ()

Kailo

Pro mě asi největší zklamání tohoto roku. Pravda, nemůžu říct, že sem čekal od McG něco lepšího, ale když už dostal tuhle kultovní záležitost a k tomu ještě výborného Christiana Bala, tak sem čekal, že se trhne na víc. Opak je pravdou. Nechtěl sem takto hodnotit... Bohůžel 35% ()

SOLOM.

Bude to průser, nebo nebude? Nervózně jsem vkládal DVD do mechaniky, protože Terminátora bez Arnieho jsem si prostě nedokázal představit. Ono se ale ukázalo, že zas až tak špatný film není, přestože na něj mnozí kydali všelijakou špínu. Je pravda, že Schwarzenegger tu chyběl hodně (hlavně z principu), ale jak bale tak Worthington si nevedli vůbec špatně. To samé bych chtěl říci i o McG – tenhle chlapík už nějaké ty zkušenosti měl a tady je dokázal prodat. Bylo naprosto jasné, že kvalit prvních dvou dílů to dosahovat nebude – to by si myslel snad jen blázen, ale chlapec zabojoval a nabídl nám sice průměrné leč koukatelné scifi béčko se vší parádou. Asi nejvíc bych ho pochválil za nové prvky (roboty), kteří obohatili příběh – nejvíc se mi líbily ty robo-motorky. Ovšem nelogičností – tak těch tu bylo skutečně požehnaně. Přijde mi, že od roku 2000 si z nás dělají scénáristé prdel snad v každém druhém filmu a doufají, že jim to budeme žrát. ()

Sofia

Jediné, co si z tohoto spektáklu do budoucna zapamatuju, budou povedení moto-terminátoři, charismatický Sam Worthington alias Marcus Wright a digitální Arnie. Zbytek ani nestojí za zmínku. ()

claudel

V období zvýšené pracovní aktivity a organizačního stresu mi Terminator Salvation náramně sednul. Poprvé jsem měl tu čest se Samem Worthingtonem a konstatuji, že Christiana Bala zastínil. Nějak mi ani nevadilo, že jsem neviděl předchozí třetí díl, apokalyptická budoucnost byla patrně nevyhnutelná. ()

SLOTH

no pane jo.... v prvni pulce jsem to chtel vypnout, ale nakonec jsme si rekl dobra tedy prerpim to a pak tam byl arnold a pak me to bavilo a pak zase ne:) nevim smisene pocity z noveho terminatora ps:mozna budu znit hloupe ale mohl by jste mi nekdo napsat do posty proc byl conoruv otec mladsi nez on asi mi unikla pointa:) diky ()

ARI50

Opět dávku filmu tentokrát sice chybí ten nejdokonalejší ale přesto jsem se bavil a jsem hodně spokojený protože bitevní akce robotu je výborná. ()

kajda.l

Tato sága měla skončit druhým dílem..maximálně trojkou, ale to že nás tvůrci na konci TS tak trošku připravili na pětku mě nemálo zděsilo. Ozvučení filmu a vizuální efekty sice byly na vysoké úrovni(no za ty prachy!!), ovšem to je pro mě při sledování filmu téměř nepodstatné. Musím říct, že takto jsem se v kině už dlouho nenudil, celkem zbytečné rádobyvtipné-stupidní dialogy, nezáživný příběh v jehož čele opět naprosto nezajímavý (muž jednoho výrazu) Christian Bale. Asi není vše v pořádku, když vás z hereckého obsazení nejvíce zaujme minirolička H.B.Carter, potěšil digitální Arnie a film téměř sám táhl Sam Worthington(který ač stroj, měl lidštější výraz než John Conner(Bale) ).. Nechte už prosím Skynet a roboty jednou provždy spát, Cameron s Arniem zůstanou nedostižní a byla by vážně škoda nadprůměrný počátek série zakopat do slabšího průměru až podprůměru.. Pro mě prozatím největší zklamání letošního roku..50% ()

Jenda

Lepší tři hvězdičky. Terminátor je opravdu filmová legenda, nicméně se mi zdá, že od 3. dílu je to už trochu o ničem a tentokrát to zase není výjimka. Hodně kvalitní začátek se bohužel v průběhu filmu trochu rozmělní a roztahá, ale bez ohledu na to u mne TS jako akční film určitě obstál, už kvůli hodně akční kameře a Arnoldovi :) ()

Terminátor po mexicku?

19.06.2016

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013