Reklama

Reklama

Mumie: Hrob Dračího císaře

  • USA The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor (více)
Trailer 2

Dobrodruha Ricka O´Connella na výpravě do Šanghaje doprovází syn Alex, jeho žena Evelyn a její neustále reptající bratr Jonathan. Cestou narazí na císařskou hrobku nelítostného Dračího císaře, kterého střeží 10 tisíc příslušníků slavné terakotové armády, hliněných soch do nejmenšího detailu vykreslujících válečníky z doby před dvěma tisíci lety. Jde o vojáky mocného čínského vládce, jež společně s jejich pánem proklela zhrzená a oklamaná čarodějka, kterou Dračí císař připravil o milence. Když ale mladý Alex nedopatřením probudí vládce z jeho věčného spánku, musí požádat své rodiče o pomoc, protože jen ti si dokážou poradit s nemrtvými. Na nehostinném Dálném východě ale všichni tři záhy zjistí, že zdejší mumie jsou úplně jiné než ty egyptské, stejně jako nebezpečí, kterým budou muset čelit... (TV Nova)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (868)

Fr 

všechny recenze uživatele

Byl vládcem milionů, ale potřeboval porazit posledního nepřítele – SMRT!….. Rodinka prošla ,,Výměnou manželek“ a hrozivě se nudí. Bohužel rodinná nuda se přenáší i do hlediště a nic na tom nezmění ani nové dobrodružství za tajemstvím věčného života. Nudné dialogy bez špetky humoru, který nahraďte slůvkem trapnost a není vhodný ani pro 10ti letý děti. Množství triků bereme jako samozřejmost, ale velkolepé akce rychle omrzí. Dorazil mě Yeti. Chybělo oživit snad jen Ho Či Mina! PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ ne Co uvidíme (možná) příště? Mumie: v PEKLE! Klidně! Hlavně ať u toho není Rob Cohen! ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Klesajúca tendencia kvality sa potvrdila, nie však až s takým poklesom percent ako som očakával. Príbeh je logicky najviac deravý z celej série, yetti mužíci bol scenáristický preklep ako sviňa, prevedenie cisárovho ovládania životných živlov a viacero záberov bolo na pousmiatie, ale zober to čert, keď celá rodinka O'Connellovcov hláškuje jedna radosť, bitky, šermiarske súboje a nenudiaca, takmer permanentná akcia ma celkom slušné grády a všetko má tým pádom pomerne rýchly spád. S poriadnym ozvučením a hlavne v originálnom znení si to všetko divák celkom slušne vychutná, ale potom si hlavne pomyslí a zaželá, nech to všetko neskončí tam, kam to pomaly ale isto smeruje. 70%. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

"Neboj sa, v Peru žiadne múmie nie sú." Múmia 3 bola ďalšou zo série snímok, v ktorých sa mala predávať štafeta novej generácii (Indiana Jones 4, Mission: Impossible 4). Ani teraz to nevyšlo. Sériu to pochovalo. Brendan Fraser pôsobí unavene a opotrebovane. Chýba mu šarm a vtip z jednotky. Ako ostatne celej trojke. Rachel Weisz od začiatku tušila prúser a tak sa dobrovoľne nechala pre-obsadiť za bežných okolností sympatickou milfkou Mariou Bello. Lenže toto nie sú bežné okolnosti a Maria je biedna. Samostatnou kapitolou sú katastrofálne postavy Jeta Li a Michelle Yeoh; vôbec sa nečudujem, že ázijskí akční herci boli z hosťovania v Hollywoode znechutení a v drvivej väčšine sa skôr či neskôr vrátili domov. Dokonca i milovaný John Hannah je v trojke mimo. Proste, celé zle. Sem-tam to chytí spád alebo lepšiu scénu, ale skutočne len raz za čas. Pre mňa je nepochopiteľné, ako táto séria mohla klesnúť tak hlboko po mega-úspešných prvých dvoch dieloch. Toto Rob Cohen pohnojil. Ku koncu je to už vyložená katastrofa so žalostnými trikmi a otrasnými akčnými scénami. A s bravúrnymi scenáristickými nápadmi, kedy americký polotučko vyzýva ázijskú akčnú legendu, aby "bojovala ako chlap", na čo dostane kovboj totálne na búdku a nakoniec musí situáciu zachraňovať jeho nemožný syn, ktorý Jeta bodne ODZADU dýkou do chrbta. Fakt čestné spôsob. Je vlastne obrovským prekvapením, že film na celom svete zarobil viac ako 4OO miliónov dolárov (pri rozpočte 145). ()

Spooner 

všechny recenze uživatele

Tak Cohen na Sommersa opravdu nemá, to je pravda, ale docela příjemná popcornová jednohubka z toho nakonec přece jenom vznikla. Chybí sice celková svěžest, vtipnost a napínavost předchozích dvou snímků a ty kecací scény Coheny opravdu moc nejdou. Akce je ale většinou docela slušná, sem tam sice trochu nepřehledná, ale po většinu času velice fajn. Zvlášť ta poslední bitva měla docela grády. A hodně také zachraňuje obsazení. Fraser za ta léta neztratil nic z Rickova kouzla, je to pořád ten samej sympaťák a má dobrý hlášky. Jeho filmový syn Luke Ford je navíc taky překvapivě docela, Michelle Yeoh je okouzlující a John Hannah je jako vždycky příjemný. Jet Li se sice snaží, hrůzu ale díky scénáři a Cohenově režii moc nenahání a na Imothepa prostě nemá, a to může bejt mocnější jak chce a mít kolik hafo podob. Větší problém je ale Maria Bello, která se na tuhle roli prostě nehodí a mezi ní a Fraserem to vůbec nejiskří (což se za časů Weizové bývalo jinak). Třetí díl Mumie je prostě jen čístá popcornová zábava, která za svými staršími bratříčky zaostává, ale pobavit se u toho pořád dá celkem slušně. ()

Hellboy 

všechny recenze uživatele

Stejnej průměr jako i předchozí Mumie = pořád jde jen o kopírku Indiana Jonsese. Docela odfláklé efekty a výprava, například sníh v Himalájích vypadal naprosto nemožně a kašírovaná jeskyně byla odporná. Porblém je ve scénáři, především vše co se týká Velké zdi. To je trochu překombinované. Nápad s terakotovou armádou mi přišel na začátku téměr geniální. Ale zbytek už za moc nestojí. Závěrečná bitva je velmi nepodařená, nenápaditá, hloupá. Nicméně až do ní, celou první půlku, jsem se skoro vůbec nenudil, což není úplná samozřejmost. První půlka - 3***, druhá půlka - 2** = celkem 2** ;) ()

Galerie (78)

Zajímavosti (56)

  • Návrhy všetkých osôb a stvorení (yetiovia, trojhlavý drak, terakotoví vojaci) mal na starosti Aaron Simson. (Greenpeacak)
  • Přibližně v 96. minutě Jonathan (John Hannah) shazuje z letadla bombu, která dopadá přímo na jedoucí džíp. V následujících plamenech po výbuchu se však vytvoří malý otvor, ve kterém lze zahlédnout nedotčenou čínskou zápornou postavu. (necisty)

Související novinky

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

09.04.2012

Ačkoli závěr Hrobu Dračího císaře hláškou o jistém nálezu v Peru naznačoval pokračování, už se ho nikdy nedočkáme. Studio Universal se rozhodlo, že je načase s touto sérií skončit... a začít znovu od… (více)

Středověk zajímavější než Vin Diesel?

Středověk zajímavější než Vin Diesel?

11.06.2009

Pro Roba Cohena zřejmě ano. Jeho dalším filmem měl být návrat k hrdinovi, kterého kdysi s Dieselem docela úspěšně uvedli na plátna kin, přičemž rozstříleli nejen Prahu, ale i velehory tyčící se těsně… (více)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008

25.12.2008

Mezi ČSFD uživateli s nejvíce body jsme udělali malý průzkum, které filmy se jim v roce 2008 líbily nejvíce a které nejméně. Nejedná se o žádné „ČSFD Oskary“ ani žádnou oficiální statistiku, jde… (více)

Sindibád pluje do Číny

Sindibád pluje do Číny

20.12.2008

Už to vypadalo, že proslulý orientální mořeplavec šel nadobro ke dnu. Projekt s názvem The 8th Voyage of Sinbad měl režírovat Rob Cohen, který chtěl do hlavní role Keanu Reevese. Dokonce ukecal k… (více)

Reklama

Reklama