Reklama

Reklama

Mumie: Hrob Dračího císaře

  • USA The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor (více)
Trailer 1

Dobrodruha Ricka O´Connella na výpravě do Šanghaje doprovází syn Alex, jeho žena Evelyn a její neustále reptající bratr Jonathan. Cestou narazí na císařskou hrobku nelítostného Dračího císaře, kterého střeží 10 tisíc příslušníků slavné terakotové armády, hliněných soch do nejmenšího detailu vykreslujících válečníky z doby před dvěma tisíci lety. Jde o vojáky mocného čínského vládce, jež společně s jejich pánem proklela zhrzená a oklamaná čarodějka, kterou Dračí císař připravil o milence. Když ale mladý Alex nedopatřením probudí vládce z jeho věčného spánku, musí požádat své rodiče o pomoc, protože jen ti si dokážou poradit s nemrtvými. Na nehostinném Dálném východě ale všichni tři záhy zjistí, že zdejší mumie jsou úplně jiné než ty egyptské, stejně jako nebezpečí, kterým budou muset čelit... (TV Nova)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (867)

Brouk 

všechny recenze uživatele

Škoda...škoda...škoda... To je tak, když se "dojí" za každou cenu... a ono už neteče mlíčko, ale krev... Plně chápu záměr producentů, ale přes okázalou výpravu se jejich počin stal kontraproduktivním... až na pár "pěkných" momentů se jedná o prázdnou podívanou... Je to tak jak píšu... škoda... škoda... škoda... Třeba bude MUMIE 4 (jak Jonathan naznačil, když pádil směrem na PERU)... a stane se zázrak a dojde k reinkarnaci... je to přeci jen lákavé... a jestli jo, tak ať přijde ztracená svěžest, ztracená lehkost a nadsázka... ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Lehce odhadnutelná a ještě lehčeji zapomenutelná blbina, která chvílemi není ani na to jedno jediné použití. Cohen je ryze akční režisér, takže všechno směřuje k přepáleným akrobatickým eskapádám, jimž sice zdatně sekundují triky, ale jejich sterilita nezná mezí. Chybí tomu jakákoliv trocha nadhledu (a Liam Cunningham to nezachrání), takže spíš budete identifikovat scény, kde se bere odjinud. Nevadí mi Maria Bello (mám ji jako herečku moc rád), ale jako náhrada za Rachel Weisz je totálním castingovým omylem. Rodinné etudy odzívané, celek zoufale pronuděný. ()

Reklama

Lateef 

všechny recenze uživatele

Skoro všechno špatně. Tímto uvaluji na Roba Cohena kletbu Hom-Dai, protože totálně posral moji oblíbenou filmovou sérii. Já myslel, že se dost ztrapnil u Stealthu, ale ne, on musel upustit svoji nudně-digitální slinu zrovna tady. Tak tedy ano, film je, co se efektů týče, poměrně velkolepý, avšak mnohé z nich působí docela spektakulárním dojmem, jsou až moc počítačové a navíc nemají žádný drajv, žádnou větší úchvatnost a razanci. Ona vůbec atmosféra prvních dvou dílů sem jaksi nedorazila. Samozřejmě je to způsobeno režisérem, ale těch prvků bude více. Místo Rachel Weisz se sem přišla pohřbít Maria Bello, jejíž postava zdrhla z nějaká bolívijsko-ekvádorsko-urugvajské telenovely. Charizmatickému Voosloově Imhotepovi má konkurovat Jet-liho císař, trojhlavý drak a namakaný prase v jednom. Paráda. Hudbu hodnotím slovem odpad s vykřičníkem a souboje slovem odpad s dvěma vykřičníky. Drobátko se stříhalo. Hlášky se ztratily někde v časoprostoru anebo prostě z toho hroznýho scénáře utekly. Film aspoň trochu zachraňuje Brendan Fraser, protože jak John Hannah, tak Luke Ford mě ani maličko neoslovili. Celkově je to nadmíru drahá nuda, asi jako Evan Almighty. 145 miliónů dolarů(rozpočet)/392 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/51 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí) ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Nejslabší díl "mumiácké" trilogie, o tom není pochyb. Je to tak na 50%, ale přikláním se nahoru kvůli dvěma předešlým dílům. Scénář mi přišel poněkud překotný, obvykle promíjím tomuto žánru jisté nelogičnosti (ty byly i v jedničce a dvojce), ale tentokráte se mi jich zdálo být o pár více, než bylo nutné. Co mi ale vadilo maximálně, bylo "náhradní obsazení" Evelyn O'Conellové, kdy její roli převzala Maria Bello. Ačkoliv nepovažuji Rachel Weisz za nějak excelentní herečku, tak výkonem v Mumiích Mariu Bello strčí do kapsy i se zavřenýma očima. Maria se sem skutečně ANI NÁHODOU nehodila.... Omyl roku! ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

I... really... LOVE... mummies!!! Nemusíte ma brať vážne, pretože ja Cohenovi žeriem dokonca aj Stealth, ale... toto vo mne proste prebudilo 12-ročného chlapca. Bavil som sa od začiatku do konca. Iste, šmrnc prvých dvoch dielov to nemá, hlášky by mohli padať hustejšie, Jetov cisár nesiaha Imhovi ani po členky, ale inak... Fraser (sa) baví, Mariu Bello mám rád odjakživa, Yettiovia sú sympaťáci, Michelle odohrá presne to, čo sa od nej žiada a kto niekedy miloval filmy Raya Harryhausena, zlupne dokonca aj toho draka a armádu kostlivcov. Akcia je nadupaná, triky obstojné, hlavná šikmoočka chrumkavá. Pre mňa presne tá popcornová jazda, akú sľuboval trailer... 7/10 ()

Galerie (80)

Zajímavosti (56)

  • Aby mohla Michelle Yeoh (Zi Yuan) vierohodne povedať prekliatie v sanskrte, tvorcovia si objednali služby jedného z mála ľudí, ktorý dokáže touto rečou naozaj rozprávať. (Greenpeacak)
  • Tekutina, ktorá sa nachádzala vo vnútri oka Sangri-la, teda elixír života, sú vlastne zmenšené pixely diamantov. (Greenpeacak)

Související novinky

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

09.04.2012

Ačkoli závěr Hrobu Dračího císaře hláškou o jistém nálezu v Peru naznačoval pokračování, už se ho nikdy nedočkáme. Studio Universal se rozhodlo, že je načase s touto sérií skončit... a začít znovu od… (více)

Středověk zajímavější než Vin Diesel?

Středověk zajímavější než Vin Diesel?

11.06.2009

Pro Roba Cohena zřejmě ano. Jeho dalším filmem měl být návrat k hrdinovi, kterého kdysi s Dieselem docela úspěšně uvedli na plátna kin, přičemž rozstříleli nejen Prahu, ale i velehory tyčící se těsně… (více)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008

25.12.2008

Mezi ČSFD uživateli s nejvíce body jsme udělali malý průzkum, které filmy se jim v roce 2008 líbily nejvíce a které nejméně. Nejedná se o žádné „ČSFD Oskary“ ani žádnou oficiální statistiku, jde… (více)

Sindibád pluje do Číny

Sindibád pluje do Číny

20.12.2008

Už to vypadalo, že proslulý orientální mořeplavec šel nadobro ke dnu. Projekt s názvem The 8th Voyage of Sinbad měl režírovat Rob Cohen, který chtěl do hlavní role Keanu Reevese. Dokonce ukecal k… (více)

Reklama

Reklama