Star Wars: Klonové války

• USA Star Wars: The Clone Wars (více)
USA, (2008–2020), 48 h 58 min (Minutáž: 22–23 min)

Tvůrci:

George Lucas

Anthony Daniels, Tom Kane, Matthew Wood, Ian Abercrombie, Corey Burton, James Arnold Taylor, Ashley Eckstein, Tom Kenny, Ron Perlman, Olivia d'Abo (více)

Námětem tohoto seriálu jsou stejně jak u jeho jmenovce události mezi druhou a třetí epizodou, tzv. Klonové války. Dějovou linii se ovšem snaží přenést na vedlejší postavy a rozvijí zde příběhy, které nám mají pomoci v pochopení všech událostí a třetí epizoda na něj přímo navazuje. Setkáme se zde tudíž s Yodu, Obi-Wan Kenobim a dalších rytířů Jedi vedoucí armádu republiky proti nové Separatistické armádě droidů. Rozdíl mezi animovanou sérií je 3-D animace tohoto kousku a také to, že se má jednat o seriál s cenzurou PG-13 a tudíž jeho vysílací doba, která musí být po deváté hodině večerní, napovídá starší cílovou skupinu diváků. I stopáž jednotlivých dílů je delší. (Redswif)

Diskuze

Alfmen (hodnocení, recenze)

Eodeon: Je možné, že to bude něco jako předtucha, nebo jen sen. Myslím si, že tvůrci by neudělali takovou děsnou botu. Tak pitomí snad ještě nejsou ;).

st.ranger

st.ranger (hodnocení, recenze)

SPOILER Teda nevím jak vy, ale vyvrcholení posledního dílu bylo tak scénáristicky trapné, že to musel očekávat každý. Opress je zatím dost trapná kopie svého bratra.

Eodeon (hodnocení, recenze)

no tak alespoň se dočkáme jiného "zmrtvýchvstání", Qui-Gona. ale to by mě zajímalo, jak vysvětlí jeho účast, když Obi neměl očividně až do úplného konce E3, kdy si promluví s Yodou, potuchy, že s Qui-Gonem může mluvit jako s duchem.

Eodeon (hodnocení, recenze)

Alfmen: pročpak? já myslím, že si to v Dark Empire vysvětlili docela přijatelně. a buďto bude Maul v Clone Wars tentýž případ, tedy duch vtělený do nového těla, jak jsem psal Mattovi, nebo jen duch promlouvající ze záhrobí. to jsou tedy alespoň podle mě dvě nejpravděpodobnější teorie. možnost, že by Maul přežil rozpůlení a navíc i pád ho bezedné propasti a navíc byl schopný pak bez pomoci uprchnout z Naboo a navíc tak, že se to jeho mistr nedozvěděl skrze Sílu a vyhledal místo něj náhradu v podobě Tyranuse, to jsou hned čtyři nepřijatelné nesmysly v jednom. a přesně tohle vedlo k vyřazení Visionaries z chronologie. tvůrci nejsou hloupí. tak moc si s tím zase zahrávat nebudou. a když už to srovnáváš, nezapomeň, že budoucnost po Clone Wars je víceméně daná, zatímco tvůrci Dark Empire neměli žádná omezení. žádná překážka v kontinuitě jim nebránila císaře oživit. stačilo vymyslet, jak. ale když už jsi to zmínil, líbilo se mi, jak Palpatine v Dark Empire říká Lucovi, že ani na druhé hvězdě smrti to nebylo poprvé, kdy zemřel. doufám, že téhle příležitosti někdo ještě využije, třeba scénáristé připravovaného hraného seriálu, a nechají Palpatina zabít :) BTW je velká škoda, že to neudělali už moffové v komiksové sérii Empire: Betrayal

M.a.t.t. (hodnocení, recenze)

Ved uz coskoro sa dozvieme ako je to naozaj, mozno nas este prekvapia a vyrukuju s niecin inym.

Alfmen (hodnocení, recenze)

Eodeon:  Stejně tak je absurdní představa, že Sidious přežil svůj pád do jádra druhé Hvězdy smrti, ale to mu zřejmě nebrání, aby se vrátil a nastolil Druhé Císařství, či jak se to jmenovalo.

Eodeon (hodnocení, recenze)

M.a.t.t.: to je samozřejmě pravda, ta možnost tu je, ale pořád je to hodně absurdní představa, že by Maul přežil, přesně proto byl ten komiksový příběh vyřazen z kánonu. Lucas jako producent, který na seriál dohlíží, by takovou bláznivinu těžko schválil. i když, podle toho, jak podivně bylo v poslední epizodě motivováno jednání postav to vypadá, že dokud je Katie Lucas scénáristka, projde kdejaká bláznivina :)

M.a.t.t. (hodnocení, recenze)

Prave to mam na mysli, titulok: non-canon som si pochopitelne vsimol, co vsak nijak nevylucuje ze sa tym inspiruju v seriali :)

Eodeon (hodnocení, recenze)

Alfmen: tak to si kup komiks Star Wars Visionaries. ale pokud si vzpomínám, i na Wookieepedii je uvedený jako non-canon

Alfmen (hodnocení, recenze)

To jsem četl už hodně dávno, že Maul přežil rozseknutí na Naboo. A hodně rád bych chtěl vidět tu odvetu mezi ním a Kenobim :).

Eodeon (hodnocení, recenze)

nemyslíš tím doufám tu část textu, vyznačenou jako non-canon?

Eodeon (hodnocení, recenze)

předpokládám, že bude vystupovat jako nějaký duch hovořící ze záhrobí. ale asi to tvůrci vyřeší jinak, než u Bena Kenobiho ze starších epizod. možná bude schopný se vtělit do těla svého brášky s francouzským jménem :) a možná je to jen trik Sester noci a žádný Maul v tom nebude. ale to by po takovém příslibu by to snad fanouškům neudělali, Maul je přeci hodně oblíbená postava.

M.a.t.t. (hodnocení, recenze)

Ja som akurat zvedavy ako to chcu osetrit, kedze skoncil rozseknuty na dve polky :)

Alpha-17 (hodnocení, recenze)

Jo, o Lucasovi vím, ale kde je tam ta Asajj? Někde s nima v tom davu, jó?

Alpha-17 (hodnocení, recenze)

To že Asajj umře není vůbec jasné. Protože v ofiko biografii má více méně stav "MIA", takže její osud je zatím neznámý/neukončený. Samozřejmě se tvůrci mohou rozhodnou nechat jí umřít, ale třebá já osobně bych na to zas tolik nesázel (zatímco na smrt Ashoky bych vsadil balík). Mnohem raději bych jí viděl v připravovaném hraném seriálu a jeho tvůrcům se tato myšlenka musí také zamlouvat. Ale nejraději bych určitě viděl nějakou brutální smrt JJB:-))))))))))))))

Alpha-17 (hodnocení, recenze)

Eodeon: Upřesňuji, že to mohlo být třeba (vlastně pouze) ve druhé epizodě, aby nedošlo k mýlce;-)

Eodeon (hodnocení, recenze)

Alpha-17: copak neměla zemřít ještě za války? kdepak. na její účast zapomeňte.

Alfmen (hodnocení, recenze)

Alpha: Já si jen dělal srandu, samozřejmě :D. A kdo bude hrát Ventress? Může být udělaná digitálně, ne? :)

Alpha-17 (hodnocení, recenze)

Jó Asajj Ventress by byla ve filmu suprová! Ale asi by se tam opravdu nevešla. A Dooku tam být musel (což je dobře). Snad se jí dočkáme v hraném seriálu;-) Ty jo, kdo jí asi bude hrát?

st.ranger

st.ranger (hodnocení, recenze)

2Alpha-17: Narozdíl od Asajj, kterou bych místo hraběte Dooku ve filmu uvítal raději.

Seriálová Ahsoka verbuje záporáka

Seriálová Ahsoka verbuje záporáka

13.02.2022

Zatímco proslulý námezdní lovec Boba Fett svou seriálovou pouť již čerstvě završil, dle mnohých kritiků a fanoušků snad i nadobro, hrané Star Wars univerzum se na streamovací službě Disney+ teprve… (více)

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

24.10.2021

Studio Disney se naplno začalo soustředit na produkci nových hraných Star Wars seriálů, jež zatím alespoň u fanoušků sbírají daleko lepší ohlasy jak ty filmové. Po Mandalorianovi tak už letos o… (více)

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

14.07.2020

Streamovací služba Disney+ si objednala nový animovaný seriál od společnosti Lucasfilm. Novinka The Bad Batch bude vycházet z animovaných Klonových válek a bude vyprávět o titulní skupině klonových… (více)

Mandalorian nabírá hvězdnou posilu

Mandalorian nabírá hvězdnou posilu

20.03.2020

Ve druhé sérii seriálu The Mandalorian od Disney+ si podle čerstvých informací zahraje taky herečka Rosario Dawson (Zombieland: Rána jistoty, Trans). Herečka by měla ztvárnit postavu Ahsoky Tano,… (více)