Reklama

Reklama

Star Wars: Klonové války

(seriál)
  • USA Star Wars: The Clone Wars (více)
Trailer
USA, (2008–2020), 48 h 58 min (Minutáž: 22–23 min)

Tvůrci:

George Lucas

Hrají:

Anthony Daniels, Tom Kane, Matthew Wood, Ian Abercrombie, Corey Burton, James Arnold Taylor, Ashley Eckstein, Tom Kenny, Ron Perlman, Olivia d'Abo (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(7) / Epizody(133)

Obsahy(1)

Námětem tohoto seriálu jsou stejně jak u jeho jmenovce události mezi druhou a třetí epizodou, tzv. Klonové války. Dějovou linii se ovšem snaží přenést na vedlejší postavy a rozvijí zde příběhy, které nám mají pomoci v pochopení všech událostí a třetí epizoda na něj přímo navazuje. Setkáme se zde tudíž s Yodu, Obi-Wan Kenobim a dalších rytířů Jedi vedoucí armádu republiky proti nové Separatistické armádě droidů. Rozdíl mezi animovanou sérií je 3-D animace tohoto kousku a také to, že se má jednat o seriál s cenzurou PG-13 a tudíž jeho vysílací doba, která musí být po deváté hodině večerní, napovídá starší cílovou skupinu diváků. I stopáž jednotlivých dílů je delší. (Redswif)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (287)

Vyhy 

všechny recenze uživatele

1. - 7. série - 90 % A já tam to plné hodnocení klidně dám. Sice mi to trvalo spousty let, než jsem to dokoukal, ale kvůli poslední sérii jsem si hned připomněl, proč jsem to rozkoukal (a to nejenom proto, abych si udržel znalost SW světa v rámci filmů a seriálů...). Člověk si musí na tu animaci zvyknout a škoda, že se nerozhodli jít cestou ještě lepšího zpracování. Tato se postupně okouká a pak možná i přestane bavit. Taktéž může být problémem místy příběh spíše pro dětské diváky a proto některé epizody jsou doslova nudné. Ale najdou se výjimky a jak seriál končil a dospíval, bylo to lepší a lepší a já se nemohl u posledních dvou sérii odtrhnout. A ta poslední, peak celého seriálu, kde je krásné navázání na filmovou epizodu III. a u toho jsem měl doslova husí kůži. Jen kvůli sedmé sérii se vyplatilo celý seriál vidět... ()

Šakalík 

všechny recenze uživatele

Hodnocení po dvou sériích: Jako fanoušek Star Wars jsem si zatím pochopitelně nenechal ujít ani jeden díl, a to nám už začala třetí série. Je to vskutku povedená záležitost, i když je vidět, že cílenou skupinou jsou děti. To mi ale vůbec nebrání v tom, abych se pokaždé strašně těšil na sobotní ráno, až vyjde další díl. Mnoha fanouškům původních SW vadí, že padawan Anakin je v seriálu již mistr Jedi a má svou vlastní padawanku Ahsoku Tano. Mně to teda nevadí vůbec, naopak Ahsoka je jednou z mých nejoblíbenějších postav. Anakin tam vystupuje jako příjemně arogantní parchant, který si dělá všechno po svém. Ovšem nejlepší jsou díly, ve kterých aktivně (s lightsaberem v ruce) vystupuje Master Joda. Jeho vytříbená mluva a neskrývaná sebedůvěra mě fascinují neustále. Škoda jen, že Temná strana Síly není ještě o něco temnější. Separatističtí droidi jsou strašně pitomí a jejich vůdcové (Hrabě Dooku, generál Grievous) neumí naplánovat sebejednodušší operaci. Proto jsou neustálá jednoduchá vítězství Jediů už poněkud ohraná. Přesto opakovaně pobaví. ()

Reklama

Martrix 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Důstojné ukončení skvělého seriálu, který povyšuje Star Wars na epický příběh, jaký nemá v tomto žánru obdoby. Do té doby jsem pod dojmem celovečerních filmů zastával názor, že je to naivní pohádka s dramatickým přesahem. Jenže společně s tímto seriálem, stvořil Cameron a jeho tým tvůrců komplexní svět, ve kterém je všechno, co by si i nejnáročnější fanoušek sci-fi mohl přát. Navíc se podařilo vytvořit spoustu zajímavých postav, jejichž osudy by snadno daly vzniknout mnoha dalším, neméně skvělým příběhům. Tato šestá řada má i pár průměrných epizod, ale jako vždy to vynahrazují ty zbývající. Doporučuji všem, kteří mají rádi lehce naivní, hrdinské příběhy na pozadí mocenských intrik. ()

Dalda 

všechny recenze uživatele

Tohle je typický pokus o využití dobře známé předlohy. Bohužel na mě moc nezapůsobil. Postavy vypadají všechny dost hranatě, což je sice uděláno záměrně, ale esteticky se mi to moc nelíbí. Často mi scény přišly z hlediska animace odbyté. Od zápletek v jednotlivých dílech jsem asi těžko mohl čekat více než pár záporáků, kteří tam stále dokola pobíhají se světelnými tyčkami. Ale souboje se světelňáky zkrátka nejsou nijak zajímavé, naopak poměrně nudné. Některé efekty, které v normálním filmu vypadaly dobře, se převedením do animované podoby zcela ztrácí. ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Pilotný film nebol žiadna sláva, ale udržal pozornosť a rozvil vesmír, ktorý mám úprimne rád. Vzťah medzi Obi-wanom a Anakinom naberá nové súvislosti a prejavy Anakinovej temnej stránky sú rovnako lepšie zmotivované. Seriál ide v tomto duchu, len je omnoho lepší. Nové planéty, nové postavy a aj tie staré známe v nových dobrodružstvách. Seriál má spád, tempo, humor a hoci sa nejedná o najlepšiu animáciu, skvelo sa k svetu Star Wars hodí. Keď celý tento ošiaľ začal mal som pozretú prvú sériu. Teraz sa k tomu vraciam s tým že to dám celé a neviem to prestať pozerať. Pre fanúšikov návyková záležitosť. Prvá séria - 100%. Druhá séria - 100%. V tretej sérií je množstvo kľúčových postavičiek a scén. Dokonca je tu výborný trojdiel o podstate Sily. Krásne prepojenie z pôvodnými filmami je stále mocnejšie a mocnejšie. 3 séria - 100% Príbehov je pár a sú rozťahané do niekoľkých častí. Všetky sledujú postupné vyvrcholenie motívov a postáv načrtnutých v tejto sérií a tiež sa stávajú predzvesťou toho, čo nás čaká a čo vyvrcholí Pomstou Sithov. Plus tu máme návrat Dartha Maula. Klonové vojny štvrtou sériu dokazujú, že sú perfektným doplnkom celej ságy. 4 séria - 100%. Veľké revelation.. Rada Jediov nie je tak high spirit ako sa môže javiť na začiatku... potvrdzuje sa tu že potláčanie prirozdených emócií nerobí dobrotu. Rozumiem Anakinovmu vnútornému rozpolteniu, ktoré dostáva po zhliadnutí nový význam pre zrod Darth Vadera v epizode III a lúčim sa s tebou Ashoka. Bola si super. 5 séria - 100% Veľa vecí zostalo nezodpovedaných. Darth Maul. Asajj Ventress..plus chýbali nejaké silnejšie náznaky a prepojenia z treťou časťou. Hoci v zmysle celého vesmíru sa jednalo o dostačujúci koniec. Yoda a jeho putovanie za podstatou a osudom celej galaxie skvelo zakončuje celý seriál, rovnako ako načrtáva Anakinovo výraznejšie odklonenie a hlavne náznaky príkazu 66. Výborný seriál, s tak výraznou mytológiou, že je svet pôvodných Star Wars o dosť bohatší. 6. séria - 100% ()

Galerie (122)

Zajímavosti (304)

  • Rasa majstra Jedia Kita Fista sa volá Nautolan. (Bukysh)
  • Klonovaný kapitán Rex má na bradě jizvu po vzoru Harrisona Forda. Symbol „Jaig Eyes“ na jeho helmě původně vymyslel Joe Johnston jako ozdobu pro helmu Boby Fetta. (KGBelik)
  • Yodov titul nebol master (majster) jedi, ale grandmaster (veľmajster) jedi. Tento titul sa udeľoval najstaršiemu a najmúdrejšiemu Jediovi. (Bukysh)

Související novinky

Seriálová Ahsoka verbuje záporáka

Seriálová Ahsoka verbuje záporáka

13.02.2022

Zatímco proslulý námezdní lovec Boba Fett svou seriálovou pouť již čerstvě završil, dle mnohých kritiků a fanoušků snad i nadobro, hrané Star Wars univerzum se na streamovací službě Disney+ teprve… (více)

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

24.10.2021

Studio Disney se naplno začalo soustředit na produkci nových hraných Star Wars seriálů, jež zatím alespoň u fanoušků sbírají daleko lepší ohlasy jak ty filmové. Po Mandalorianovi tak už letos o… (více)

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

14.07.2020

Streamovací služba Disney+ si objednala nový animovaný seriál od společnosti Lucasfilm. Novinka The Bad Batch bude vycházet z animovaných Klonových válek a bude vyprávět o titulní skupině klonových… (více)

Mandalorian nabírá hvězdnou posilu

Mandalorian nabírá hvězdnou posilu

20.03.2020

Ve druhé sérii seriálu The Mandalorian od Disney+ si podle čerstvých informací zahraje taky herečka Rosario Dawson (Zombieland: Rána jistoty, Trans). Herečka by měla ztvárnit postavu Ahsoky Tano,… (více)

Reklama

Reklama