Reklama

Reklama

Terminator Genisys

  • USA Terminator Genisys (více)
Trailer 2

Budoucnost je temná. Soudný den v devadesátých letech minulého století zlikvidoval polovinu lidstva a ti, kdo přežili, se od té doby snaží marně vzdorovat počítačovému systému Skynet. Nejsilnější hnutí odporu se zformovalo kolem Johna Connora (Jason Clarke), jenž pro Skynet představuje největší hrozbu. Problém má vyřešit Terminátor, stroj na zabíjení s lidskými rysy (Arnold Schwarzenegger), kterého Skynet vyšle do minulosti, aby zabil Connorovu matku Sáru (Emilia Clarke) dřív, než svého syna stihne počít. Jenže i lidští rebelové mají přístupu ke stroji času a za Sárou pošlou vojáka Kylea Reese (Jai Courtney), aby ji pro změnu chránil před Terminátorem. Až do tohoto okamžiku se výše uvedený popis shoduje s dějem prvního dílu. Návratem do roku 1984 však dochází k zásadnímu bodu obratu. Kyle Reese zjišťuje, že Sára není bezbranná a vyděšená servírka, ale pořádná ranařka, kterou žádný Terminátor nemůže vyděsit, zvlášť když jí jeden takový stroj už pár let dělá společníka a ochránce. Jenže tahle zdánlivá výhoda může být k ničemu, protože Skynet má „prsty" všude a rozhodně chce zabránit tomu, aby tahle nesourodá trojice namalovala lidstvu růžovou budoucnost. (Cinemart)

(více)

Videa (18)

Trailer 2

Recenze (1 541)

Fr 

všechny recenze uživatele

„PAMATUJ, GENISYS JE SKYNET. JAKMILE BUDE GENISYS ONLINE, ZAČNE DEN ZÚČTOVÁNÍ. MŮŽEŠ ZABÍT SKYNET, NEŽ SE ZRODÍ…“ /// Tak tenhle Termoš zašel s odkazama ještě dál, než Jurskej svět, ale zároveň se uzavřel v jakýsi podivný časový smyčce, která mu pomáhá vytvářet brutální konspirace. Brzo je v tom pěknej bordel – jako sledovat, kdo vodkuď kam a ským… Vznikla z toho překombinovaná podívaná, kterou nad vodou drží dědek Arnie. Aspoň pro nás, nostalgiky. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Rajcuje mě, když vyteče T-1000. 2.) Sledování možných budoucností při použití algoritmu rychlosti rozpadu a exponenciálního růstu, mně nedělá problém. 3.) Thx za titule „fceli medvidek“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ ne ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

He promised, he´ll be bak...now he is back!. O čem je vlastně Genesis? Teda vlastně pardón, to by se americkým vyznavačům protestantismu moc nelíbilo, Genisys. Nedostala se tato série tak trošku do slepé uličky? Slovy Jamese Camerona, duchovního otce série, T-800 má ještě hodně příběhů, které lze vyprávět a tento byste měli vidět. Osobně nevím, co tohoto miliardáře vedlo k vlídným slovům o tomto filmu, či se prostě jen unáhlil. Faktem ale je, že Hollywood našel nový trend v polorestartu, přičemž v podstatě akceptuje jen děj těch nejlepších dílů, v tomto případě prvních dvou. U Mad Maxe se to povedlo, u Jurského světa taktéž...skoro jsme až věřili, že to bude fungovat i u další legendární série. Však k tomu má taky proporce, ať už ty Arnoldovy či ty Emilie Clarke. A bohužel taky toho největšího slizouna, který zde ztvárnil Kylea Reese. Ale co, "pětka" je zkrátka mix a zároveň remix všech starejch dobrejch hlášek, některé kupodivu fungují, některé působí strojeně jako onen přehršel T tisícovek. Scénář se snaží být chytrý, starou terminátoří tkáň a alternativní realitu obsáhleji ospravedlňuje fakty, na které by Kyle Reese a většina humanistů potřebovala "přepínač" a vůbec se snaží být velkým skoro rebootým otvírákem nové trilogie. Zda-li se nejedná o derniéru jedné dlouhotrvající série potvrdí až následující týdny. Žádné neskutečné rekordy typu Jurského světa se však nekonají a Paramount s produkcí se budou muset poklonit Železnému Jimovi. Film by však měl umět stát sám o sobě a nemá v nás vyvolávat strach (nebo možná tužbu) o tom, jestli vůbec vznikne další díl. Na obranu musím říct, že ačkoliv promo kampaň byla naprosto příšerná a vyzradila prakticky všecko, ačkoliv jsem se tomu snažil vyhnout, má tento kousek vlastní ksicht, tempo, přijatelnější cgi než v trailerech a celkově ten příběh jako celek alespoň má nějaký smysl a nejedná se o myšmaš katastrofálních rozměrů. Napopáté se nejedná o kulervoucí dílo, nýbrž vesměs o sterilní avšak alespoň trošku zručné řemeslo, které po všech směrech rozšiřuje terminátoří mytologii. Ortogoxní fanoušky rozlítí, ty benevolentnější potěší, že se Arnold na stará kolena ještě pořád dokáže postavit i mladším a působit při tom cool...70%...[11.7.2015_Kino Šumava_Klatovy] ()

Reklama

Lima 

všechny recenze uživatele

Scenář psal určitě Jára Cimrman podle vzoru jedné ze svých divadelních her. Takže je jasné, že jsi můj syn, ale vlastně bys mohl být i můj otec, případně bratr a když časový paradox dá, tak i otec a syn zároveň, spolu s mojí matkou, která je vlastně mojí dcerou. Ale dobrý. Časové paradoxy tady byly vždy, co je sci-fi žánr sci-fi žánrem. Jenom jsem si ale uvědomil, že terminátor v dnešní kinematografii již nemá místo. To, co působilo v době uvedení prvních dvou Terminátorů od Camerona revolučně, novátorsky a okouzlovalo metamorfózami T-1000 modelu užaslé diváky, protože digitální kejkle byly na počátku věku, dneska již – v době přeplněné a přeplácané digitálním zvěrstvem – nikoho neohromí a mimo to již nemá co nabídnout. A když jádro příběhu, ony mnou již zmíněné časové paradoxy, podáte tak kostrbatě jako Alan Taylor, pak je tu problém. O to víc, že ten film nemá ani jedinou (!) pamětihodnou akční scénu, kterou si budete pamatovat ještě za několik let. Na rozdíl třeba od Terminátora 2, který je naopak učebnicí akčního žánru. A Arnold? Vzhledem k ději tu nemá zásadní místo, jeho přítomnost je tu spíš ikonická, stačí, že se objeví a nahodí pár hlášek a fandové jsou spokojeni. Ale je fajn a nutno říct, že jediným (překvapivě) světlým bodem celého filmu. Pokud by měl terminátor stárnout, tak určitě tím způsobem, jakým zde Arnold předvedl. ()

EdaS 

všechny recenze uživatele

Tragický casting dvou důležitých rolí, na které jsme zvyklí v tisíckrát lepším podání (Sarah Connor vypadá jako vyjukaná středoškolačka a má velkej zadek, Kyle Reese se tváří jako osvalené tele), trestuhodně nevýrazná akce (Alan Taylor dává filmu televizní look - a to nemyslím v současném významu, ale spíš patnáct, dvacet let spátky) a zápletka je tak blbá, že se člověku otevírá nůž v kapse za to prznění proslulé značky. Jako čekal jsem to, ale i tak je to smutné. Snad jen za toho snaživého Arnolda a roličku J.K.Simmonse můžu Terminator Genisys prohlásit za průměrnou scifárnu. 50% ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

Ctí komorní jedničku díky hravým alternativním přepisům kultovních scén, skrze termoše s medvědí brokovnicí pomrkává na akčnější dvojku, akceptuje pop-cornovou trojku a její notně odlehčenější tón, a nakonec i rozvádí špinavou čtyřku, když zdařile dokončuje její story o evoluční skynetí mytologii. Výborná akce nabitá super efekty, hláškující Arnold, nahatá Emilia, napínavá hra o čas a prostě šmakózní kotel blockbusterové srandy - nikoliv srajdy! Tolik svých zbývajících vlasů jsem si ve vzteku z vynechání kina snad nikdy nevyrval. ()

Galerie (314)

Zajímavosti (54)

  • S filmom bol dlhší čas spájaný režisér Justin Lin, ktorý sa dokonca viackrát stretol s Jamesom Cameronom, aby spolu prediskutovali ďalší vývoj, ktorým by sa séria mohla vybrať. Napokon od projektu odstúpil, pretože si chcel dať od režírovania prestávku. Po niekoľkých mesiacoch hľadania nového režiséra bol najatý Alan Taylor. (m.a.t.o.)

Související novinky

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

01.09.2022

Režisér Miguel Sapochnik, mimo jiné tvůrce nejlépe hodnocených epizod Hry o trůny, se původně do světa Západozemí vracet nechtěl. Museli ho nakonec přemlouvat scenárista Ryan Condal a autor předlohy… (více)

Terminátor v kinech narazil

Terminátor v kinech narazil

03.11.2019

Den zúčtování je tady a Terminátorovi k vítězství tentokrát nepomůže ani Sarah Connor. A byť nemám nejmenší tušení, jestli ta věta ve skutečnosti dává smysl, protože tahle značka upřímně nikdy nebyla… (více)

Prequel Sopránových se hýbe kupředu

Prequel Sopránových se hýbe kupředu

05.07.2018

Fanoušci kultovního seriálu Rodina Sopránů mohou být klidní. Tedy, jak se to vezme. Prequelový film o mafiánské rodině v čele se zesnulým Jamesem Gandolfinim (Pravdivá romance, 8 MM) se po rocích… (více)

Terminátor po mexicku?

Terminátor po mexicku?

22.11.2017

Tim Miller (Deadpool) se chystá režírovat nového Terminátora v produkci Jamese Camerona. Zapomeňte na Salvation a Genisys, jež se ukázaly být slepými uličkami. "Šestka" se vydá vlastní cestou a… (více)

Reklama

Reklama