Laře Croft (Alicia Vikander) je 21 let a právě zdědila obrovské obchodní impérium. Její otec, bohatý šlechtic a známý dobrodruh, Lord Richard Croft (Dominic West), zmizel beze stopy před sedmi lety, když byla ještě dítě. Od té doby se marně snaží najít nějaký smysl svého života. Když si přečte záhadný vzkaz, který jí otec zanechal, rozhodne se opustit Londýn a vyrazit do neznáma, aby přišla na to, co se jejímu otci doopravdy stalo. Vydá se po jeho stopách hledat legendární hrobku na mýtickém ostrově někde poblíž japonského pobřeží. Tato mise ale nebude jednoduchá – už jen dostat se na záhadný ostrov stojí Laru velké úsilí. Loď, která ji měla dopravit na pevninu ztroskotá v silné bouři a Lara se ocitá sama uprostřed neznáma, vybavená jen ostrým nožem, pevnou vírou a vlastní tvrdohlavostí. Pokud se jí podaří překonat své vlastní limity a přežít toto nebezpečné dobrodružství, stane se z ní skutečný Tomb Raider. (Forum Film CZ)

Diskuze

Psychor

Psychor (hodnocení, recenze)

Mohl bych vyjmenovat hned desítky indicií, které nasvědčují faktu, že půjde o propadák gigantických rozměrů. V této expertní predikci se však zaměřím jen na ty kruciální:
1.) Téměř všechny adaptace videoher obvykle vyústí v olbřímí fiasko. Kupříkladu takový Warcraft je odbornou veřejností dokonce považován za nejhorší fantasy roku 2016.
2.) Tomb Raider se na rozdíl od ostatních videoher nemůže pochlubit atraktivním příběhem. Nezáživná kombinace terénní gymnastiky a atletiky náročnější diváky jednoduše neosloví.
3.) Jedná se reboot, takže dochází k recyklaci dané látky. Tímto snímek ztratí i podstatnou část mainstreamového publika, jelikož na scénáristický kolovrátek slyší pouze fanoušci prostoduchých komiksových blbin z dílny Marvelu a DC.
Sečteno a podtrženo, Tomb Raider zcela reálně aspiruje na nejhorší adaptaci videohry v dějinách kinematografie. Čas mi dá jako obvykle za pravdu.

na příspěvěk reagoval Yoshitsune, Akira777, Sygauras

Sygauras

Tý kostičkatý ještě docela jo :D jako já to zase nechci hejtit kvůli herečce, pokud ten film nakonec bude dobrej, tak nepodobu herečky jim odpustím. A XXL kozy nechci, ty nemá ani ve hře. Jen je prostě ve hře trochu jinak stavěná, to je vše, co jsem tím chtěl říct :D

Willynka

Willynka (hodnocení, recenze)

Já nevím, když si to porovnám s prvním TR filmem, který byl doslova esencí všech předností i záporů původní tetralogie (skoky dva metry vysoko, střílení všeho a všech, pomalu špičatá podprsenka) ... Alicia s copíkem vypadá skvěle a ta poslední scéna v traileru mi obecně nahnala dětské slzičky nostalgie. Škoda nevábného hudebního doprovodu v traileru, tam to vázne především. Suma sumárum, zatím se těším.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

to je sice hezké, ale překvapuješ, že neprskáš a tak vůbec no, jen tak dál

na příspěvěk reagoval Lacike

Lacike

Lacike (hodnocení, recenze)

Trailer vyzera celkom dobre. Tesim sa na film. Horsie ako tie nudne filmy s Angelinou to byt nemôze.

na příspěvěk reagoval Yoshitsune

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Trailer už vypadá podstatně slibněji, včetně fungující Vikander a slibného Gogginse (ale tam mám pocit, že další Hateful Eight mistrovství se konat nebude :D). Jen je škoda, že to není tak nějak víc.. tvrdé a špinavé a že tam nejde, když už se někde inspirují jasně restartovanými hrami, o survival story.

Ale na druhou stranu, i ten první restartovaný Tomb Raider vlastně přes to mučení hlavní hrdinky nebyl zrovna komorní, takže spíš jde o to, že bych raději viděl Alicii začínat nějak víc nezkušenou a bojující o život, místo toho hned dává úšklebky a hlášky :)

Yangus

No o tom jsem právě četla ten názor. Že hodně vadí že nemá "xxl" prsa.

Což teda moc nechápu. Pokud chceš hledět nějaké postavě na prsa a nehraješ tu hru jako konkrétní hru, tak se asi můžeme domnívat že hraješ něco jiného než bys asi měl.

A myslím že to můžu dost oběktivně posoudit, protože ač se to moc neví tak já jsem na holky a nemám problém se zahledět ve hře na nějakou postavu a hledět a hledět a nevěnovat se hře :)

Yangus

Yangus (hodnocení, recenze)

Alicia mi tam celkem sedí, nemám s ní problém. Někde jsem četl že fanouškův vadí že to není další kozatá modelína, já bych řekl že jedině dobře.

na příspěvěk reagoval Sygauras

Spiker01

Zadej si do googlu Cosplay Lara croft a vyleze ti 80 holek ze kterých ti rupne céfka.

Herecky ale nebudou to pravé :)

Helo

Na to bych klidně mohla reagovat "A co Angelina ?Ta nebyla Laře podobná vůbec" ale nechci to vyloženě dělat.

Když se dívám do zajímavostí kdo měl Laru hrát (nebo se ucházel o její roli) tak musím říct že mi z těch hereček Alicia vychází daleko nejlíp. A upřímě hledala jsem dost dlouho herečky v cca věku Lary (ve hře) a nenašla jsem žádnou. Je ale určitě lepší volba než do toho našponovat takovou herečku jako je třeba Cara Delevingne, která se na to nehodí vůbec, a nebo Emilii Clark, která je moc malá (už v terminátorovi mi to hodně vadilo) a nedejbože Daisy Ridley která je zase moc mladá (nebo spíše vypadá jako malá holčička). Saroise Ronan by možná byla dobrá volba ale to je zase jen můj pocit protože jsem do té holky úplně zamilovaná (no jo no)

Takže to že Alicia nevypadá jak Lara není vyloženě problém. Mě to třeba nevadí ani trochu a určitě se těším na to jak si s tím poradí.

na příspěvěk reagoval Spiker01, Helo

Spiker01

No třeba v tom civilu vypadá křehce :D Alicia jako taková je fajn, ale prostě mi na tu Laru nesedne, je moc hubená a "šlachovitá". Jindy bych s tím samozřejmě neměl problém (:D), ale nová Lara taková nebyla. Nezapomenutelná bude určitě :D

na příspěvěk reagoval Sygauras

Spiker01 (hodnocení, recenze)

Helo

Já nevím, mně prostě Alicia přijde jako jasná volba. :D trailer dost možná mate tělem a ona působí badass už úvodu, kdy má být ještě křehká, ale jako já věřím, že bude nezapomenutelná. :D

A souhlas se Sygauras ;)

na příspěvěk reagoval Helo

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

to nevim jestli ji dělal Junkie ale je super. Nicméně ano, v traileru je dostě věcí z herní jedničky, kdy se to celé restartovalo, ale nepřipadá mi to nijak špatné, prostě sou to takové drobounké odkazy, při kterých se dotyčný co to hrál, usměje. Teď je důležité aby přišli s něčím vlastním a nepostavil, film jen drobcích https://www.csfd.cz/film/325073-americky-zabijak/komentare/ dopadá to špatně, pak aby záporák/ci nebyli mentální retardovaní jako Psychor, no a aby hrdinka Lara, měla ten tah na branku, musí zaujmout a sexy postava a svaly, nejsou všechno.

Yoshitsune

Jo trailer jako takovej je poměrně dobře střihlej a nahudebněnej, takže obecně působí dobře. Ale ten jeho obsah už není tak dobrej. Krom toho hudba v traileru nic neznamená, páč ve filmu pravděpodobně bude úplně jiná :/

na příspěvěk reagoval Yoshitsune

Helo (hodnocení, recenze)

Potěšily náznaky vstříc herní předloze a vlastně i sekvence z ní vycházející, ale jinak teda nic moc zatim. Moc od toho nečekám, tak by to mohlo aspoň překvapit, pokud doladí tu akci a Junkie k tomu udělá nějakou brutální hudbu, jak má ve zvyku. Ale Alicia mi tam prostě pořád nesedí.

na příspěvěk reagoval Spiker01

XxRasixX

XxRasixX (hodnocení, recenze)

Taky čekám že to nedopadne bůhví jak, čekám že hodnocení se sekne okolo +-60%

Sygauras (hodnocení, recenze)

Teď jsem na to narazila na YT a jsem překvapená že už je to oficiálně natočené. Uáááu.

V traileru jde vidět že je to podle těch posledních her. Trinity, letadlo, ztroskotání lodi, luk, domlácená holka.

Před chvilkou jsem četla dost kritizující článek kde je vyčítáno že Alicia nevypadá jako Lara z her (nemá tak velké přednosti a není ji moc podobná - Angelina byla ještě horší. A TO O HODNĚ HORŠÍ)

Mě to vůbec nevadí a nehrála jsem ty hry kvůli tomu abych čuměla Laře na hrudník ale proto že mě baví ta hra.

Já se třeba těším, protože to vypadá o milion % líp než ty ucourané bláboly z Angelinou které z hrama měly společný jen ten název a možná pár detailů.

Tohle vypadá na Laru co musí skákat 8 metrů, držet se jednou rukou za skálu a utíkat před pastmi.

Rozhodně jsem zvědavá na první ohlasy.

Přála bych Laře slušnou sérii filmů.

Beckett51

Beckett51 (hodnocení, recenze)

Cítím z toho těžkej průser. Trailer dle očekávání nezajímavá nuda.

Mirokukii

Mirokukii (hodnocení, recenze)

Tak trailer parádní. Úžasný tempo. Zamrzí skoky, postrádající gravitaci, (zřejmě úcta herní předloze) které působí více digitálně. Komu se nelíbí Alicia má holt smůlu. To by ten film mohl vypadat jakkoli a spokojenost se pochopitelně stejně nedostaví.

Dost dobré je i video becoming Lara co mají na commingsoon.

Těším se velmi.

28.01.2023

Druhý Tomb Raider je mrtvý

Druhý Tomb Raider je mrtvý

29.07.2022

Adaptace herní série Tomb Raider se bude oficiálně znovu rebootovat. Chystané pokračování s Aliciou Vikander (Jason Bourne) se tak bohužel ruší, jelikož studio MGM, které bylo nedávno koupeno… (více)