Star Wars: Poslední z Jediů

• Česko Star Wars: Epizoda VIII - Poslední z Jediů (více)

Melvej

Zklamani. Nic vic me k filmu nenapada. Ze Star Wars se stala neuveritelna fraska. Je mi lito tech penez, co jsem za to dal. Patosu je tam plno, stejne tak uplne neuveritelne hloupych momentu. Mozna je cas, aby Star Wars konecne skoncily a nebo zkusily zpracovat jine pribehy z universa. ()

kukkik

Po "The Force Awakens" jsem se výpravy do kina na tenhle pokus oživení klasiky obával. Ale nakonec mě čekalo velice příjemné překvapení. Vizuálně věrné a líbivé retro prvních dílů, camea postav z původní ságy paráda, Luke se předvedl a doopravdy epických momentů nebyl zrovna nedostatek. (Nej)delší stopáž cením a velmi potěšila. 4/5 ()

DarthFailord

Bože...tak jsem se na to těšil. Očekávání bylo velké. Asi až moc velké. Když jsem to dokoukal, tak jsem zůstal pár vteřin zklamaně sedět a hlavou mi běželo "jako fakt se tohle stalo" ? Dal jsem tomu čtyři hvězdy - tři za film a jednu za to, že jsem fanda. S tím, že si komentář nechám na později. Nechal jsem si to pár dní rozležet v hlavě a k mému zděšení mé rozčarování bylo ještě větší a seriózně jsem zvažoval, že tomu dám jen hvězdy tři. Nedalo mi to a vyrazil jsem na to do kina znovu. Zejména proto, že jsem byl napoprvé dost zklamaný z toho, že Rey nepřešla k temné straně síly a prohrál jsem kvůli tomu s kamarádem sázku. Na podruhé už to byl daleko povedenější zážitek a ty čtyři hvězdy si to zaslouží. Ale pojďme to rozebrat objektivně trochu do podrobna. Ano, Force Awakens se vyčítalo, že to byly zrecyklované staré díly ságy, jenže to bylo skvěle kompaktní a fungující. Postavy měl směr a hloubku. Všechny věci v Posledním Jediovi chybí. Celý film je rozervaný na kusy, stejně jako mocný Kylo. Jako sorry ale aby se celý film odehrával jenom během jedné vesmírné honičky s jednou dobrou dějovou linkou – Luke. Jednou dobro podlinkou. Kylo a Rey fungují ve skvělé chemii. A jednou úplně stupidní linkou. Může mi někdo vysvětlit, že dali Finnovi takovýho sidekicka v podobě asijské kulaté verze pokémona Snorlaxe? Bože ten, kdo dělal ten casting by si zasloužil dělovku Thanosovou rukavicí a dosmažit paprskem Hvězdy smrti. Celá tahle linka zbytečná a místy i hodně trapná. Jediný světlý moment téhle linky byl Benicio del Toro a jeho koktavý Klíčník z Matrixu. Chápu, že je to Disney, ale co nechápu je, proč Johson bez jakýchkoliv skrupulí zbořil vše, co Abrams vybudoval a připravil. Staví na hlavu celé principy a fungování ságy Star Wars. Snoke mohl být tak dobrý záporák, i se tak jevil. Ale Johnson ho odpravil stejně rychle, jako spoustu jiných věcí ve filmu. Paradoxně to jak ho odpravil, byla jedna z nejlepších scén filmu se zajímavým twistem. Ale i přesto si říkám kdo sakra byl Snoke? To, že najednou z odboje, rebélie,, La resistence, nebo jak si teď vlastně říkají zbyla taková troška jen ve Falconu ani komentovat radši nebudu. Johnson také zahodil za hlavu jako Luke meč základní princip hvězdných válek o světlu a temnotě. Úplně jsem nepochopil ani funkci elitní stráže Snoke. Jak moc byly jako elitní, když je vyřezala holka co držela světelnej meč dvakrát v ruce? Kylo chápu, ale Rey? Trénink asi nebyl úplně vydatný...No nevím....Jo a Reyiny rodiče? No comment...Strong is not strong with the film here....A nelogičností bylo daleko víc. Každopádně, abych jen neremcal film má hlavu a patu (I když vše mezitím chybí) a má několik opravdu skvělých pasáží a scén. Kdybych měl vypíchnout tak výbuch Snokovi mateřské lodě po nárazu křižníkem Rebelie, který řídila ta divná vyzáblá fialovlasá paní, byla jedna z nejlepších scén ve filmu, co jsem kdy viděl. Hned v závěsu je olejomalebný záběr princezny Leyi na poslední planetě s kabátem jak od Blade Runnera. Ty barvy, ta kompozice. To bylo opravdu mistrovské. Kylo/Adam Driver a Luke/Mark Hammil si v podstatě celý film urvali pro sebe. Daisy sice pěkná s roztomilým anglickým přízvukem, ale tentokrát to nestačilo. Pozorovat Kylův vývoj byla opravdu zábava. Finálová konfrontace Luka byla dobrá, originální a nápaditá, ale když už musel Johnson Čistič zase odstranit jednoho staříka, ještě takovýcho badassa jako Luka, tak mu měl dopřát pořádný Fight světelnými meči. A vůbec, to co odlišovalo Star Trek od Star Wars – světelné meče, tak se celkově z filmů dost vytratilo. Na každých 10 sekund záběrů mácháním světelným mečem připadalo 10 minu kvákání vietnamské rolky Rose, která zdatně nahradila Jar Jara. Ať byla Epizoda 1 jaká chtěla – souboj Dartha Maula a dvojice jediů byl ultimátní. Něco takového tady opravdu chybí. Film jako takový je samozřejmě vizuálně i audio hotový masterpiece. Johnson se odvážně vydal do nových vod a víceméně to zvládnul. Nicméně jsem zvědavý, kam se posune epizoda devět a kam, protože karty jsou rozdány poměrně jasně. Navíc devítku za dva roky bude točit zase J.J.Abrams, kterýmu teď Johnson zbořil celý hrad z písku. Poslení z Jediů je pro mě nejhorší film ze světa Star Wars (ano, podstatně horší než VII Síla se probouzí.) Ale každopádně si to čtyři hvězdy zaslouží. Už jsem málem zlomil nad Star Wars hůl, tedy pardon – světelný meč. Ale nakonec se vše v dobré obrátilo a nestalo se tak. Nic to ale nemění na tom, že očekávání od epizody IX by neměly být tak velké...Ale už vím, že stejně budou....60% a ať Abramse Síla provází.... () (méně) (více)

Saintcrux

VII epizóda ukazuje, že Star Wars sa nikam neposúva a stále sa točí okolo toho istého ale v inom poradí. Vyhorený bez skutočného nového príbehu, emocií a vzťahov v pozadí. Epizóda v ktorom tvorcovia premrhali dať sérií nový rozmer. Vizualne pekne, milé ale stále to isté len v inom poradí fungujúce na sile zotrvačnosti Luka a Leiy... ale čo keď odídu ? Už pred začiatkom filmu som čakal, kto sa nedožije konca epizódy a aj to sa naplnilo. Ale takto ? ..Vo filme bolo veľa WTF momentov ..Kto sú Reyni rodičia? čo skoro sa to veľkolepo dozvieme pred tým musí ísť do tmavej čiernej diery, treba napínať a nakoniec zistí, že ... WTF ? Ďalšia WTF je Snoke ?? Kto je to ??? Toto je celá jeho misia v Star Wars ? Luke mi v zaverečných scénach pripadal ako Chuck Norris..WTF ? ..Finálne dojmy sú veľmi rozporuplné ...na svoje si prídu hlavne nadšenci bojových scén. štvrtú hviezdičku dávam za vizuálny zážitok. Príjemne prekvapila nová postava Del Toro ..len škoda, že ho bolo málo. Obávam sa IX keďže už vieme ako sú figúrky rozložené a že Carrie FIsher už nie je medzi nami. ()

AloisNeuman

Děkuji Civalovi za trefné pojmenování, které použil na box ofiicu : nedomrlé pokračování, z něhož kdybyste vystřihli třetinu děje a postav, nic se nestane, a které z většiny sestává z vesmírných fackovaček pár lodiček na několika málo metrech čtverečních předaleké galaxie. Přidejte k tomu slabou hrozbu zla, nedomyšlený vývoj postav (přerod z cucáka v galaktického šéfa je k pousmání) a postupnou odstávku legendárních tahounů. ()

kytka.patrik

Nové Star Wars se mi líbilo moc je lepší než Síla se probouzí ale stejně tu jsou věci které se mi sem moc nehodily například Casino a postavy v něm to na mě tak trochu působilo StarTrekovsky a také jsem čekal nějaké pořádné zvraty a nějaké dějové odhalení protože z minulého dílu máme hodně otázek a noví díl nám toho moc nevysvětlil tak snad se něco dozvíme z devátého dílu. ()

Petula009

Je to pár dní, co jsem 8.díl Star Wars viděla. Chtěla jsem to nechat si "sednout" a utříbit si trochu myšlenky. Mám se SW jeden velký problém - a ten se jmenuje - "Jsme epickým universem a chceme tyhle filmy posouvat dál". Což by bylo naprosto v pořádku, kdyby se takhle v praxi dělo. Ale ono se neděje. Namísto toho mám před sebou spoustu otazníku, u kterých nevím, kde začít. Celý film se snaží být family friendly, což bych mu nevyčítala, kdyby to šlo dobře. Namísto toho jsou to akorát věci, které by se dali dobře prodat. Humor, který s tímhle příběhem přišel mě nechává někde na půl cesty, kdy si myslím, že je spíš nenáhodně vtipný a v pasážích, kdy má být humor záměrem je to spíš cringe. Tohle všechno by mi nevadilo, kdyby neměl režisér na na celé zpracování 2,5 hodiny. To mě dostává k tomu, že ve filmu se objevují naprosté zbytečnosti a fuckupy ať už v podobě zbytečného čekání, umělého lovestory příběhu a odporování základním zákonům fyziky. Nemám problém se silnými ženskými postavami, nebo problém s diversitou ale mám problém se zpracováním. Chybí tu logika věci, chybí mi propracování postav a působí to na mě, že režisér se to všechno snaží nacpat do něčeho kolosálních rozměrů a stejně se mu to nepodaří. Abych ale jen nekritizovala - líbí mi vývoj u Rey a Kylo Rena, jsou to tahouni na které bylo radost se koukat, když se člověk oprostil o toho dalšího. ()

Boris.

Po velice dobrý epizodě VII bylo tohle malinko zklamání. Po vizuální stránce to bylo fakt pěkný a asi se tomu nedá moc vytýkat, ale příběhově celkem nudný a předvídatelný. Taky sem čekal, že se Rey bude víc vyvíjet a poznávat sílu, ale moc se za celou epizodu neposunula. Nadruhou stranu mě dost mile potěšil Kylo Ren, kterej se předvedl jako správnej a jedinej vůdce Prvního Řádu. Poslední dějová linie, která se točí kolem Finna mi přijde pro pro film trochu zbytečná. Celkově lepší průměr, ale slabší než epizoda VII. ()

Durgas

Pre mňa veľmi kontroverzná epizóda. Od začiatku do konca sa striedali časti, ktoré ma veľmi bavili s takými, ktoré ma vyslovene srali. Na istý pátos sme v SW zvyknutí, tu to ale miestami bolo už na dvojitý, či dokonca trojitý facepalm. A koniec pre zmenu opäť výborný až dychberúci. Moje hodnotenie teda tejto hojdačke bude zodpovedať. ()

fallanga

Superman Leia, kasíno, otravná asijská postava, zničený Luke, promarněný Snoke, cheesy hlášky, nevtipné vtipy, občas i vtipné vtipy, otravný nácek, jedna nelogičnost za druhou, spousta podprůměrných bitev, zmatek, zbytečné konverzace, naprosto okopírovaná pětka. To je asi tak všechno co je na tom špatně. Co je na tom dobře? Zemřelo pár otravných postav, i když jich mohlo zemřít mnohem více, některé scény byly i celkem vtipné a seděly tam, byla tam jedna celkem fajn bojová scéna, Kylo není už takový kokot, jako byl předtím (ale pořád to je kokot) a hlavně to mělo fenomenální efekty. Ale to mi fakt nestačí. Já chci pořádnou vesmírnou bitvu, chci pořádný vývoj postav, chci dobrý souboj s lightsabery (i když souboj s vibročepelemi byl celkem pěkný) a hlavně chci aby se na tohle už vysrali a buď to dali schopným scénáristům a nebo udělali Starou Republiku (a dali to schopným scénáristům). Ještě jsem zapomněl zmínit zvířátka. Ta byla pěkná, za ty palec nahoru. ()

Gewain

Tak rozporuplný film...slabá zápletka, slabý padouch který nedostal žádný prostor, chyběla mi epičnost ...dlouho jsem váhal. Nakonec 4, ale jen díky Lukovi, protože pokaždé, když jsem ho na plátně viděl, měl jsem pocit, že si to opravdu užívá a tu radost přenášel na mě. ()

Mouchal

Ze začátku upozorňuji, že jsem velký fanda SW, kterému i kdyby tvůrci naservírovali Porgy s lightsaberama tak by to hltal jak malý klučina, takže komentář a celkové zhodnocení nebude nijak objektivní. Chápu argumenty, proč by tento díl měl být ten nejhorší z celé ságy a chápu i argumenty, proč by měl být tím nejlepším. Já se nepřikloním ani k jedné, ikdyž blíže mám k té druhé, ale nikdy to nemůže být ten nejlepší díl bez pořádného Jedi vs Sith souboje. Rozhodně je ale tento film tím nejodvážnějším z celého SW univerza. Rian Johnson se nezalekl tíhy odpovědnosti (tak jako možná JJ) a rozjel svůj příběh bez nějakého většího kýče a hlavně s pořádnou porcí plot twistů a několikrát mě film až udivil, jak moc mě Rian obelhal. Dobrý příklad je vlastně celková dějová linka Finna (Spoiler), kdy sledujeme jeho misi pro záchranu Rebelů na "Casino planetě", která pokrývá podstatnou část celkové stopáže filmu (bohužel to je ta nejslabší pasáž) a tak nějak logicky čekáme, že tímto způsobem se nakonec ošemetná situace Rebelů vyřeší, nicméně vzápětí se dozvíme, že to na příběh nemělo absolutně žádný vliv (až teda na závěrečnou scénu). Trochu mě mrzí, že Luke byl takový zahořklý dědula, který to s řádem Jedi nadobro vzdal, ale tak špatné to taky není. Luke je na filmu to nejlepší a strašně moc ho táhne a to především díky naprosto dokonalému Marku Hamillovi. Ono ostatně i všechny nové postavy (teda krom Snokea samozřejmě) jsou ve své podstatě dost dobré. Kylo Ren už trochu dospěl a má svou hlavu a Rey už si nejspiš vyřešila svou minulost a začne naplňovat svůj osud. A celý dvou a půl hodinový film utekl jako voda a já i po skončení chtěl víc. Ano, film měl i chyby (SuperLeia, orientace na roztomilé potvůrky pro Disney merchandise, pár nemístných vtípků, speedrun Jedi trénink či právě absence nějakého toho pořádného epického souboje), ale celý film jsem si opravdu skvěle užil a nemůžu se dočkat dalšího. Stejně tak jako znovushlédnutí všech předchozích, už zase. Kylo Ren má našlápnuto k tomu, být jedním z nejlepších záporáků a Rey naopak jednou z nejlepších hrdinů, tak prosím DžejDžeji, nepo*er to. 85% ()

MilesTeg

Kouzelné momenty (první setkání Luka s jeho starým mečem, závěrečné koště), překvapivé použití síly na více místech, trapné nedotažení zrcadlové scény, příšerně vymyšlený nápad s evakuací na planetu. Driver o něco lepší než minule, Ridley se drží na úrovni, výborný Hamill, dobrý Isaac (jen z něj udělali tupce, ovšem když někdo hraje proti tupému plánu, tak je vlastně génius). Celkem jsem se dobře bavil a nic víc od filmu ani nechci. ()

j.linhi

Já sem teda dost na rozpacích, ale přišlo mi to ke konci už moc natahovaný a ukecaný. Není ta špatnej film, rozhodně posun od VII. která byla jen předělávkou IV., ale je to strašně ukecaný. Luke Skywalker tady není ten Luke Sawalker a scéna se supermanem Leiou... WTF? Hodně sem váhal jestli tomu dát 5 hvězd, ale nakonec dávám 4... Jumanji mě bavilo víc ;) ()

RajAthen

Cokoliv, co by jen trochu důstojně navazovalo na předchozí díl, nemůže být úplně nepodařené. Tvůrčí volnost pro režiséra i scénáristu zároveň přímo nevídaná. Hvězdné války ale mají své mantinely a je otázkou, zda existují příběhy, které lze dále vyprávět... Sympatické je, že film se snaží jít trochu vlastní cestou a řadu očekávání se škodolibým úsměvem bortí, divák se dočká minimálně dvou vcelku velkých překvapení. Zároveň je tu zejména jedna poněkud zbytečná dějová linka, případně až moc vřeštících "tuleňoptákounů", které jsou, předpokládám, zastoupeny hlavně kvůli merchendaisingu. Poměrně zajímavý otazník však pro mě visí nad tím, že absolutně nechápu, kam se hlavní postavy mohou dále posunout a co by mohly dále dělat. Už teď měli někteří protagonisté problém. Za snahu ignorovat až na několik výjimek prequely i výjimečnost Jediů vůbec však dávám palec nahoru. Nelze autorovi vyčítat, že osmdesátková léta a dětství vrátit nemůže. ()

Kvasekus

Na Star wars půjdu do kina vždycky i kdyby to vyšroubovali do patnáctýho dílu. Nicméně jako fanoušek musim říct, že tohle byl nejhorší díl ze všech(ano i ten s těma kluzákama byl podle mě lepší). Natažený až běda, bez originality, bez šmrncu...nová generace herců je sotva poloviční. Takovej SW mišmaš. Řekl bych to asi takhle...Pořád to jsou Star wars, ale měli se na to vysrat. ()

Forty-

Ak je toto nejaký pokus ako vygenerovať film na štýl star wars pomocou machine learning tak fajn, ak to mysleli vážne tak ugh ... alebo som videl verziu so zjednodušenými dialógmi? Hm. Chápem že vytvoriť zmysluplné pokračovanie takejto legendy je tvrdý oriešok, no snáď to bude nabudúce lepšie. ()

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu