Reklama

Reklama

VOD (1)

K Jasonu Stathamovi, Dolphu Lundgrenovi, Randymu Coutureovi a Sylvesteru Stallonemu, kteří se znovu setkávají v roli týmu elitních žoldáků, se poprvé připojují Curtis "50 Cent" Jackson, Megan Fox, Tony Jaa, Iko Uwais, Jacob Scipio, Levy Tran a Andy Garcia. Vyzbrojeni všemi zbraněmi, které se jim dostanou do rukou, a schopnostmi je použít, jsou Expendables poslední obrannou linií světa a týmem, který je povolán, když jsou všechny ostatní možnosti mimo hru. Noví členové týmu s novými styly a taktikami však dají „čerstvé krvi“ zcela nový význam. (Vertical Entertainment)

(více)

Videa (14)

Trailer 1

Recenze (312)

castor 

všechny recenze uživatele

Trojka mě nijak zvlášť nenakrkla a pamatuju, že jsme psal, že bych se čtvrtému setkání nebránil. Teď už to asi neokecám a pátý díl už opravdu není potřeba. Protože málo Slye, protože Statham nás těší v jiných projektech, a protože digitální efekty jsou fakt ošklivé. Jednička a dvojka měly styl, představily se v důstojné formě a sázely hodně na nostalgii a na hlad fanoušků po návratu akčních dinosaurů. Z ptákovin, které byly poctou béčkové akce a jednotliví lišáci si ze sebe dělali příjemnou legraci, nezbylo skoro nic. Celé to působí vyčpěle, unaveně a odbytě. Stallone má bolavá záda, a tak po necelé půlhodince vyklízí pole, respektive projevil soudnost a hodil to na Jasona, Dolph Lundgren toho moc nepředvede, má potíže se zrakem a jen kdesi polehává coby odstřelovač, zbytek žoldáckého týmu je nezajímavý, kdečím napíchaná a afektovaná Megan Fox by se měla spíš soustředit na sociální sítě. Pokud někdo, tak potěší asijští bijci Iko Uwais a Tony Jaa (ten víc), kteří zajistí pár slušných kontaktních soubojů s docela fajn choreografií. Jinak je to bída s nepěkným vizuálem, spoustu času koukáme na nenápadité střílení, nějakého oživení je málo, charismatu ještě míň. Trojka byla limitovaná věkovou přístupností (pitomý nápad), tady se na zacílení na mladší publikum kašle, ale ty cákance krve stejně nic neřeší. Škoda… ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Aj napriek 100 miliónovému rozpočtu, to celé vyzerá, ako drahší film od mockbusterovej spoločnosti The Asylum. Hrozne viditeľné CGI efekty, herci znateľne v mnohých a mnohých scénach točený pred neutrálnym plátnom a hlášky sú presne na úrovni céčkových zlátaních, v ktorých dnes hrajú napr. aj tu účinkujúci Lundgren. Je to však fajn, non-stop akčná, riadne Rková záležitosť a vidieť zopár známych, či vyhorelých, alebo nedostatočne úspešných akčných toreádorov a jednu toreádorku, je dostatočná zábava na nudný večer. ()

Reklama

becki_tu 

všechny recenze uživatele

Jednoznačně nejslabší díl série, který od vyloženého propadáku zachraňuje Statham. Bohužel v současnosti už není v kurzu ani Megan Fox (kde jsou ty časy prvních Transformerů) a účast 50 Centa je taky slušným krokem vedle. Pokud odmyslím i do očí bijící low-cost vizuální efekty, jde o nenáročnou akční jednohubku na nedělní odpoledne, nic víc. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Slyův srdcový projekt Expendables mám hodně rád, stejně jako vyžívání se ve starých dobrých časech, kdy chlap nejezdil na koloběžce, na latéčko, který si pak precizně vyfotil a poslal na instagram a třepal se vzrušením, kolik že se srdíček dostane, pak si dal rameno kabelku, vytáhl těsné džíny, stoupl si na koloběžku a jel frčet k počítači rozdávat moudra o světě. Slyovo viděný světa, motorka, hezký holky, whiskey, doutník, rvačky s.r.o. je sice už z pravěku, ale pořád to na mě působí děsně skvěle a v postradalených si neopomene udělat xy záběrů věnovaným právě tomuto stylu a protože je vlasně jediný kdo to dělá tak už jen za to má u mě velký plus. Bohužel člověk musí hodnotit i jiný složky, jako třeba i film jako celek a tady a to je mě až líto film selhává především ve své lacinosti. Působí totiž neuvěřitelně levně, triky jsou jak z doby krále klacka. Postradatelný na mě už nepůsobí jako bohemský ranaři, ale bandička opravdu starých panů - čest vyjímce Jasone Stathame. Tady oceňuji, že Sly má docela soudnost a hodil to na Jasona, protože on je jediný, kdo svým charismatem tohle dílko utáhne a přivede na realtivně slušné hodnocení. Dolph Ludngren - mám ho rád a hrozně mu držím palce s jeho nemocí, ale na akční filmy - sorry už ne-e. Megan Fox, bože, kde je ta super sexy kočka s Transformers, proč proboha ona musela jít na plastiku a tím se naprosto vyautovala, ach jo, hrozná škoda. Film není zlý, ale doba Postrdatelných je už prostě pryč, nedá se svítit. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Slabé pokračování, které nedokáže zamaskovat, že už o něj ani hlavní hvězdy nemají zájem. Sly na druhé koleji, mezi nováčky žádné skutečně lákavé jméno (leč Megan Fox jako jediná docela funguje) a scenáristicky to strašně toporně maskuje původně plánované obsazení (Garcia supluje Willise/Forda, 50 Cent Crewse, Scipio Banderase). Ale to nejhorší, akčně je to hrozná bída. V rámci stopáže se toho ve filmu nestane málo, ale příliš střihů, úzkých záběrů, žádné nápady a málo celků, v nichž by mohla nějaká choreografie vyniknout. K tomu docela ošklivé triky a obecný pocit unavenosti materiálem. Trojka byla přeplácaná a zmrzačená snahou o zacílení na mladší publikum, ale byla z ní cítit snaha o fanservis. Tohle už nefunguje vůbec. ()

Galerie (69)

Zajímavosti (18)

  • Ve scéně, kdy vysokozdvižný vozík veze rádio, tak z rádia zní píseň „P.I.M.P.“ (2003) od 50 Centa, který ve filmu hraje roli Easy Daye. (sQelle)
  • Producenti filmu slíbili návrat Bruce Willise (Church) k této akční sérii. Nakonec k tomu kvůli jeho zdraví nedošlo. (VSVB)

Související novinky

Zlaté maliny slupnul hororový Medvídek Pú

Zlaté maliny slupnul hororový Medvídek Pú

09.03.2024

Den před předáváním slavných Oscarů tradičně probíhá vyhlášení cen, které si hollywoodské celebrity často za rámeček nedávají. Řeč je samozřejmě o Zlatých malinách (Razzies), které posměšně oceňují… (více)

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

22.01.2024

V pondělí 22. ledna 2024, den před vyhlašováním nominací na Ceny Akademie, byly oznámeny nominace na nechvalně známé anticeny Golden Raspberry Awards, které každoročně vyzdvihují spíše ty nelichotivé… (více)

Statham, Stallone a Ayer chystají společný projekt

Statham, Stallone a Ayer chystají společný projekt

01.11.2023

Rýsuje se nám zde nová dlouholetá spolupráce na poli akčních filmů? Populární britský herec Jason Statham si údajně natolik užil natáčení nového snímku v režii Davida Ayera (Sebevražedný oddíl,… (více)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023

24.12.2022

Tak dobrý filmový rok jako 2022 jsme tu dlouho neměli. “Dokonalé blockbustery” Top Gun: Maverick a Avatar: The Way of Water vrátily do kin davy diváků a náročnější obecenstvo zaplesalo u Elvise,… (více)

Reklama

Reklama