Stranger Things

• USA Stranger Things
Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2016–2024), 36 h 1 min (Minutáž: 42–150 min)

Diskuze

Film2 (hodnocení, recenze)

Mne to pripadá tak že prvá a druhá séria tvorili jeden celok. A tretia séria mi príde že už otvára niečo nové, v 4 sérii by som uvítal viac zameranie na El a jej návrat k schopnostiam, ďalej kto je ten záhadný američan na konci tretej série, dúfam že Hoper, myslím si že nakoniec zistíme že to prežil a 4 séria bude o jeho záchrane :)

dragon94

postavy sa nikam neposunuli? okrem toho, že prešli pubertou, všetci sa posunuli vo vzťahu, padlo prvé i love you a will konečne dospel? že bolo zatiaľ najviac mŕtvych zo všetkých sérii, vrátane niekoľkých hlavných, alebo výrazných postáv? to snaď nie. rusáci budú podľa všetkého (a hlavne potitulkovej scény) putovný padouch na viac sérií. a nakoľko 80s, keď bola studená vojna a rusáci zohrávali úlohu padouch v 90tich percentách us produkcie. k tým dvom odstavcom pod tým sa nevyjadrím, lebo mi to príde skrátka ako úplný nezmysel. a hej, je tam viac komédiehlavne pre postavu eriky, ktorá zosobňuje snáď všetky afroamerické komické postavy posledných štyroch dekád. osobne som nevidel nikdy nič viac 80s ako eriku na ceste šachtou. o tom, či to ako komédia funguje vy sme mohli polemizovať, každopádne to je ale stále primárne sci-fi horor. takto ten žáner kedysi fungoval. a tiež tomu pridal interiér nákupáku. toto je niečo, čo sme my nezažili, prvý podobný pribudol na sk niekedy okolo roku 2000, v čr hádam o pár rokov skorej. za morom to bola ale bežná súčasť dospievania v 80s, vlastne som čakal, kedy s tým konečne prídu. no a aj preto to pôsobí menej temne, všetky tie účesy, móda a ujeté mixy farieb pôsobia inak, ako keď boli v prvých dvoch sériách na malomeste. ps: stranger znamená cudzinec ;)

Film2 (hodnocení, recenze)

A čo sa týka Willa tak dúfam že príde do partie nejaká holčina pre neho, nech už majú všetci keď už má aj Dustin :D

na příspěvěk reagoval dr.horrible

Film2 (hodnocení, recenze)

No dúfam že žiadny vzťahový trojuholník nikdy nevznikne, El s Willom to by bolo úplne nelogické a oničom, dúfam že El a Mike budú stále iba oni dvaja, neviem si ich predstaviť riešiť s niekým iným, oni dvaja k sebe patria už od začiatku a k tomu spája ich silné puto už od začiatku seriálu, je to dosť vidno. Ale som si istý že by z toho nikdy nespravili telenovelu, to ani nechcem. Schopnosti El sa určite vrátia, to by jej tvorcovia určite neurobili ani fanúšikom, podľa mňa sa jej vrátia postupne a dúfam že to bude vo veľkom štýle, čo si myslím že aj bude.

dr.horrible

Za mě je třetí série prozatím nejslabší, což znamená, že tak na 4*.

Můj názor na třetí sérii je takovýto: (Zkopírováno z mého starého příspěvku)

Jako já jsem taky nadšený. Série byla super, ale mám několik výtek.

- Postavy se za celou sérii nikam neposunuli.

- Rusáci nejsou vůbec vysvětleni a ani následky toho, že si udělali během studené války na USA půdě mega základnu.

- Jednoduché dějové linky jsou hrozně jednoduché a vůbec se neproplétají, až do předposledního/posledního dílu.

- Většina akce byla akorát o tom, že El něco odhodila nebo roztrhla.

- Je to už spíše rodinná komedie, než horor.

Jakoby se jim vystratilo z toho názvu to Stranger a zůstalo jen u Things. To tajemno, které okolo sebe seriál měl už je zkrátka fuč, když si vzpomenu na hledání Willa a třeba vytáhnutí jeho fake těla z jezera, tak je mi trošku smutno. Ale jinak jsem si třetí řadu plně užil. V každém díle se toho stalo dost. Děj příjemně odsýpal a gradoval. Každý díl měl nějaký cool moment a natočený je to fakt super.

na příspěvěk reagoval dr.horrible

dr.horrible (hodnocení, recenze)

mne sa páči, že namiesto ďalšieho honenia ega miestneho starnúceho klauna menom apač, sa táto diskusia opäť konečne venuje seriálu. a možno by som sa chcel spýtať, aká je vaša obľúbená postava? okrem eleven? u mňa to je celý čas dustin (+suziepoo do ďalšej série), a v s03 aj hop

na příspěvěk reagoval dragon94, Beckett51, AndewMX, jhr

dragon94

ten seriál bol, celý čas je a dúfam aj vždy bude hlavne o vzťahoch medzi detskými postavami a vzdaní pocty filmom osemdesiatych rokov, keď sa točilo množstvo dobrodružných filmov aj hororov s detskými postavami. možno to je náhoda, ale nízke hodnotenie tretej sérii dávajú hlavne mladšie ročníky, ktoré by z toho chceli american horror story. môžem sa mýliť, ale nakoľko za uplynulých 25 epizód nebola jediná, ktorá by sa nevenovala primárne detským postavám a ich svetu, trochu o tom pochybujem. niekto by mohol argumentovať, že preto, že najviac postáv sú tam deti, ale v tom to práve je. :) okrem toho najviac odkazov a citácií v celom stranger things je hlavne na detstvo a dospievanie v usa osemdesiatych rokov (horory sú až na druhom mieste). a v neposlednom rade, ústredná dejová línia seriálu je dospievanie.

na příspěvěk reagoval dragon94

NightPorter

NightPorter (hodnocení, recenze)

Jinak schopnosti se ji urco vrati co nejdriv, proste asi precerpala limit, jak to s nima ke konci prehanela.. a nejspis zacnou fungovat, az zas bude nablizku naka temna sila a bude to potreba, jak pise jerry, to je celkem dost pravdepodobny, ale asi i predvidatelny, tak to mozna nejak jeste zasmodrchaj... kazdopadne vztahovku na ukor tajemna z toho snad nikdy neudelaj...

NightPorter

NightPorter (hodnocení, recenze)

to byla jen reakce na stejnej post Film2 z diskuze tady i diskuze 3. serie, coz mi prislo zbytecny, nemuzu za to, ze dementi neznaj hlasky z predatora, ale radeji jsem to smazal, kdyz to tedy tak pohorsuje.

dragon94

Když jsme u Upside Down bylo by zajímavé, kdyby díky těm všem zásahům do ní hrozilo, že se bariéra mezi ní a naši realitou trvale zhroutí a náš svět tak záplaví armáda monster. Osobně by mě zajímá jaká různá další monstra v ní žijí a jak by takovou situaci naší hrdinové vyřešili a jestli by na boj s nimi stačili schopnosti El.

dragon94 (hodnocení, recenze)

Jen mi přijde, že místo, aby se zde řešilo něco o Upside down, tak se tu řeší kdo s kým by mohl randit, kdo se do koho zamilovat, kde by mohl vzniknout milostný trojúhelník atd...

jerry12

Telenovelu z toho nikdo dělat nechce. Jenže ten seriál je i o dospívání, takže podobná témata jako první lásky se zde podle mě hodí. Zatím se tvůrcům daří řešit tyto témata s humorem a citlivé a to mě osobně baví. Will také musí dozrát a tím, že prožije nešťastnou lásku k El se k tomu přiblíží. To samozřejmě neznamená, že se tam přestanou řešit monstra a temná dimenze.

dragon94

Telenovela je to poslední, co chci, aby se s toho stalo. Myslím si, že na podobné míchání - každý s každým nikde nedojde. To Dufferovci určitě nikdy nedovolí. Na druhou stranu dětští hrdinové dospívají, takže je logické, že se místo D&D řešily vztahy. Víc mi na třetí sezoně vadila ta karikatura Sovětů (nemyslím ani tak Alexeje, ale ty v podzemí). První dvě sezony se braly ještě hodně vážně. A tohle tu třetí v mých očích malinko sráží. V jiných aspektech je naopak top.

dragon94

Je přirozené, že se v průběhu seriálu, jak diváci dostávají postavy pod kůži, začíná narace více soustředit na charaktery a jejich vztahy a méně na samotné vyprávění. Samozřejmě je třeba, aby to drželo jistou mez. Třetí série byla na hraně, kdy mě to zatím nerušilo, až na pár zbytečných melodramatických odchylek. Na druhou stranu doufám, že se to v tu telenovelu nepřehoupne. Byla by to škoda.

na příspěvěk reagoval jhr

Uživatel AndewMX smazal svůj příspěvek.

dragon94 (hodnocení, recenze)

Kdysi dávno tenhle seriál byl o monstrech a o světě upside down... Měl zvláštní atmosféru s hororovým nádechem. Teď už mi přijde, že na to lidi čumí kvůli vztahům mezi dětskými postavami. Ještě vymýšlejte milostné trojúhelníky mezi dětmi, to je totiž to co fakt televizní průmysl potřebuje.

Lidi jako vážně chcete, aby se z toho stala regulérní telenovela?

na příspěvěk reagoval AndewMX, jerry12, AndewMX, dr.horrible

jhr

Já trochu doufám, že Will dostane na začátku první epizody třeba neštovice, takže bude celou sérii ležet v posteli a vyléčí se zase až na konci. Každopádně bys mohl napsat nějaký fanfiction. Já bych naopak rád, kdyby se puberťáckým melodramatům spíš vyhýbali. Dost mě to sralo.

jerry12

Co, týká dalších zápletek kromě jejích schopností, bylo by zajímavé, kdyby se El sblížila s Willem a zatímco ona by ho měla jen ráda tak on by se do ní nečekaně zamiloval a tak by se vůbec netěšil k Mikovi na vánoce. Z toho by mohla být docela povedená teenagerská romantická linka. Mike by to samozřejmě z jeho strany bral jako zradu a El by ze začátku moc nechápala co se to mezi nimi děje, ale od okamžiku, kdyby jí to Max vysvětlila, by jí oba začali lézt na nervy. Ani nevím, komu bych pak fandil. Jestli Mikovi nebo Willovi.

na příspěvěk reagoval jerry12

jhr

Ono to tak asi bude, já to předpokládám. Jen říkám, že by to nemuselo být pro seriál úplně na škodu a mohlo by to být naopak i zajímavé. Ale i já si myslím, že se jí schopnosti vrátí naplno přesně ve chvíli, kdy to bude potřeba.

jerry12

Já osobně bych trvalou ztrátu jejích schopností těžce nesl, protože tím se odlišuje od ostatních. Jiné řešení problémů spojené s temnou dimenzí se dá najít dost těžko. Jedině snad v podobě nějaké technologicky vyspělejší zbraně. Nebo příchodem jiného testovacího subjektu s jiným číslem a jinými schopnostmi. Nejlepší by bylo, jak už bylo řečeno, kdyby svoje schopnosti získávala zpět postupně a naplno se jí vrátili až v závěru.

na příspěvěk reagoval AndewMX, jerry12

jerry12

Necháme se překvapit. Osobně si myslím, že si tuhle variantu (bez schopností) u fanoušků "nelajznou". Dost si všímají, co se lidem líbí (duo Steve a Dustin).

Ve třetí řadě mi nejde na mysl jedna věc. Když saunovali Billyho, tak zároveň s tím "vymítali" i tu babku v nemocnici. S touhle logikou museli takto trpět všichni postižení. A přitom v další scéně tvrdí Heather. Mohla zabít tebe, ale ne nás. Nedává mi to smysl.

AndewMX

Nemyslím si. Nezdá se mi, že by její schopnosti byly nosným prvkem narace. Je to spíš jakýsi akční prostředek, ale bylo by zajímavé, kdyby se do řešení mezních situací víc zapojili i ostatní, kteří by bez Eleven a jejích schopností byli už dohromady tak 67x mrtví. Pro tvůrce by to bylo mnohem těžší, protože těmi schopnostmi si zajistili, že přesně v těch okamžicích, kdy už to vypadá neřešitelně, přijde El a vyřeší to jedním mávnutím. Na tom, co Eleven dokáže, stála možná první řada, dnes už je Stranger Things spíš o archetypech, takže i zbavení se toho, co je zdánlivě klíčové, by nemuselo narušit tu narativní strukturu, na kterou jsme zvyklí.

na příspěvěk reagoval AndewMX, jhr

dragon94

Proto mi přijde jako dobrý nápad jí je "na chvíli" vzít a začít je získávat postupně a v menší intezitě.

Našel Marvel režiséra pátých Avengers?

Našel Marvel režiséra pátých Avengers?

včera

Marvel potřebuje hit jako sůl. Poslední díla jako Ant-Man a Wasp: Quantumania nebo Marvels byla přijata s nemalými rozpaky a ani na streamu komiksové studio příliš neoslňuje tak, jak bylo dříve u… (více)

Netflix chystá americkou Korunu

Netflix chystá americkou Korunu