Stranger Things

• USA Stranger Things
Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2016–2024), 36 h 1 min (Minutáž: 42–150 min)

Diskuze

Bluntman

Mimochodem, to vaše vyrábění krásného nového světa už tu jednou bylo. Právě ve 20. století. Je zajímavé, jak se historie opakuje. Tehdy taky muselo být všechno pěkně po svazácku, a běda zpátečníkům! Dnes už si zase všechno hezky politicky korektně přebarvujete a zabarvujete, a kdo nejde s námi, jde proti nám. Viď, hobitku.

na příspěvěk reagoval Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

Heteráčíček preferuje slovo lesbička, protože je z 20. století, před slovem lesba, které je z 21. století. Co všechno se člověk na diskuzi ke Stranger Things nedozví...

na příspěvěk reagoval Mr.Apache, Mr.Apache

Beckett51

To už je ale nová doba. :-) Měl jsem samozřejmě na mysli 20. století. Tam se ještě nic nezabarvovalo.

(Proboha, zabarvené slovo, to slyším taky prvně.)

Mr.Apache

To by mě zajímalo, kde bylo oficiální. Četl jsem poměrně dost publikací ohledně sexuality a sexuální identity, většina z nich vyšla mezi lety 2000 a 2015 a ve všech z nich je uváděno lesba jako nezabarvené slovo. Lesbička a spol bylo v některých uvedeno jakožto další možné oslovení, ovšem jako nezabarvené se vždy bralo lesba.

na příspěvěk reagoval Mr.Apache

Beckett51

Dříve byla lesbička oficiální a spisovné slovo. Lesba jsem slyšel poprvé asi někdy před patnácti, dvaceti lety a dlouho jsem si myslel, že jde o urážlivé označení lesbičky. Časy se evidentně mění. :-)

jerry12

Lesba je neutrální slovo, stejně jako slovo gay. Lesbička je pejorativní protože naprosto nesmyslně dělá z ženské homosexuality něco zdánlivě roztomilého, vtipného, co se až tak nemusí brát vážně. Stejně jako kdybys třeba říkal "teploušek". To ti řekne každý, kdo se tématem alespoň trochu zabývá.

na příspěvěk reagoval Mr.Apache, jerry12

jerry12 (hodnocení, recenze)

Lesbička rozhodně není pejorativní. To je jediný společensky přijatelný výraz pro homosexuální ženu. To už "lesba" zní mnohem pejorativněji.

Han_Quadro

Han_Quadro (hodnocení, recenze)

JInak Shawn Levy - využíval co by pomůcku aby z dětských herců vymáčkl co chce, hudbu, kterou jim pouštěl během scén a měli za úkol se do ní vcítit a hrát podle toho, celkem zajímavá metoda, protože natočil ty nejsilnější emoční momenty. Gaten Matarazzo - ve scéně kdy ukazuje dětem svýho malého demidoga o scéně říká, že ta scéna je perfektní právě kvůli metodě Shawn Levyho, který jim pustil hudbu aby je naladil na tu správnou emoci a vymáčkl z nich maximum.

na příspěvěk reagoval Ludus

Bluntman

To je pravda, ale určitě ne tolik jako "buzerant" a pejorativnost ve slově "lesbička" přece jenom spočívá na trochu jiné bázi, než na kterou narážím.

jerry12 (hodnocení, recenze)

Han_Quadro , dragon94

Han_Quadro: Já si myslím, že Suzie bude hrát ve čtvrté sérii velkou roli. Klidně se může "shodou náhod" přistěhovat poblíž Hawkins; myslím, že tvůrci si s jejím zařazením do děje poradí bez problémů.

dragon94: Jenže rozdíl je, že Will se zasekl a o holku ani nestojí, chce prostě jenom hrát D&D. Dustin by chtěl, ale zatím neměl moc štěstí. A myslím, že za to všechno, a jako nejodvážnější článek ze všech, který v podstatě ve všech sériích vyřešil většinu klíčových otázek, by si zasloužil důstojný finiš.

na příspěvěk reagoval dragon94, Han_Quadro

Han_Quadro

Han_Quadro (hodnocení, recenze)

Deryll

Suzie je sympaťačka o tom není sporu, ale vztah na dálku....nedávám tomu moc šanci :D Gaten Matarazzo si postěžoval, že jeho charakter je až příliš outsiderem co se týče dívek, možná ve čtvrté sérce na tom zapracují :D

na příspěvěk reagoval dragon94, jerry12, Han_Quintet

Našel Marvel režiséra pátých Avengers?

Našel Marvel režiséra pátých Avengers?

včera

Marvel potřebuje hit jako sůl. Poslední díla jako Ant-Man a Wasp: Quantumania nebo Marvels byla přijata s nemalými rozpaky a ani na streamu komiksové studio příliš neoslňuje tak, jak bylo dříve u… (více)

Netflix chystá americkou Korunu

Netflix chystá americkou Korunu