Stranger Things

• USA Stranger Things
Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2016–2024), 36 h 1 min (Minutáž: 42–150 min)

Diskuze

Kincl

Kincl (hodnocení, recenze)

Zatím jsem se tomuto serialu nějak "vyhýbal" chci se zeptat dá se to k něčemu přirovnat? Mám rád  80ky, resp. hudbu tak by mi to mohlo sedět:D

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, Ratemus, Bluntman

Ratemus (hodnocení, recenze)

Dokoukano, jsem spokojen, je ale pravda že to bylo zbytečně natahované. Setkání El a Hoppera mohlo být víc emoční a jinak zpracované, celkově ten konec byl méně emoční než bych čekal. Linka v Rusku byla delší než je zdrávo, ale nebyla úplně špatná. Konec byl ovšem dobrý myslím posledních pár vteřin, to bylo fakt dobré. Bohužel vypořádání se s Vecnou mi přišlo takové obyčejné. Vecna nemá problém se zabíjením ale ty tři tam nechal jen tak na zdi přivázané jak dlouho? No dlouho....ale jinak super, tahle série je výborná, poslední díl byl slabší ale přesto skvělý a jako celek výborné, ty postavy miluju jsou výborně napsané. Konec láká na skutečné epické finále v poslední páté řadě, kde se snad začne umírat už.

SPOILERy.

inak okrem tých nedoriešených vecí, akože will, alebo pomsta angele, vzhľadom nato, že dufferovci avizovali, že s05 sa bude odohrávať o niekoľko rokov neskôr, podľa môjho skromného názoru to budú hrať na štýl a la marvel po prebliku a hlavná dejová línia bude o hladaní max a hlavného záporáka, ktorí budú niekde na rovnakom mieste. možno insidious štýl.

ne, videl si správny 🙂

ozvalo sa pár ľudí, ale keď sa pozrieš prakticky kamkoľvek, reakcie sú prevažne nadšené.

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

Ratemus

A nebo spíš proto, že by se to jednak nehodilo do vyprávění o vypořádávání se s depresí za pomocí přátel, jednak Burry Your Gays a Black Dude Dies First jsou otravné tropy. Takže právě naopak: černošské postavy umíraly, protože byly černé, a queer postavy umíraly, protože byly queer.

na příspěvěk reagoval Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

dragon94

Je jasný že nezabíjí lucase a jeho sestru, jsou to černoši, no a ani ta lesba neumře protože je lesba ..to by pěkně schytali. Poslední díl mám rozkoukany ale doufám že se zde budu s dragonem rozcházet, nerad bych byl zklamaný

na příspěvěk reagoval Bluntman

Jakkob (hodnocení, recenze)

Tak já nevím, asi jsem koukal na úplně jiné finále úplně jiného seriálu či co.. 🤔 Já bych na tom neměnil asi nic, nebo jen úplné minimum, protože se mi to líbilo takové, jaké to bylo. Napětí a emocí bylo fůra, aspoň mě se to tam střídalo a dosti velké intenzitě. Ale tak platí že sto lidí, sto chutí. Někdo si to asi zřejmě představuje jinak...

na příspěvěk reagoval dr.horrible

dragon94 (hodnocení, recenze)

jhr

SPOILER Ani tak nejde o to zabíjení hlavních postav jako spíš o to, že se člověk o ně vůbec nemusel bát. Nebo si snad někdo myslel, že Hopera ten Demodog sežere? Nebo snad, že Lucase fakt zastřelí? Nebo, že ty šlahouny, které pomalu hodinovou stopáž drží Steva, Nancy a Robin je po té hodině uškrtí?

Ten souboj Demogorgon vs meč byl taky dost o ničem...

U toho Eddieho to naopak bylo hrozně očekávané a bylo by mnohem lepší, kdyby se to nakonec nestalo.

Celé to bylo hrozně bez napětí, bez nějakého nápadu, bez nějaké fakt suprové scény... Jo Metallica byla fajn, ale to je tak všechno. Zbytek jen hrozný průměr, který navíc hrozně trpěl na zbytečně nataženou stopáž a střihy, které pohřbili jakékoli napětí.

na příspěvěk reagoval Ratemus

jhr (hodnocení, recenze)

Pokud ve finálové sérii nebudou tvůrci odvážní a nezabijí v hrdinském boji minimálně tak pět hlavních postav bude to velké selhání.

na příspěvěk reagoval dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

Já se tedy přidávám k té zklamané části publika. Tohle bylo fakt o ničem. Celou sérii čekáme na to až El chytne šlahoun, aby z ní sám od sebe slezl během Mikeova proslovu a ona šťouchla do Vecny? A díky tomu se ostatní osvobodili, aby po něm hodili dvě zápalné láhve a 2x vystřelili?

A to s tou Max? To byl fakt blbý vtip... Ta samé Jasonova linka.. nebo armádní linka... Tak natahované a přitom tak málo co říct...

Ani linka v Rusku to absolutně nezachránila. Napětí nikde. Souboje při kterých nedošlo ani k jemnému zranění.. 4. série měla potenciál být tou nejlepší, ale poslední 2 díly jednoznačně ukázali, že to byla jen nafouklá bublina, která nedokázala přinést nic překvapivého, zajímavého a ukázala jasně, že si tvůrci absolutně neví rady s více jak polovinou hlavních postav...

Gladiator15 (hodnocení, recenze)

spoilery

To oživenie bola proste blbosť. A už keď chceš robiť oživenie tak sa nerobí na konci filmu/seriálu, ale tento twist sa má prenášať až do ďalšej sezóny, kde to diváka prekvapí a zároveň má ta smrť impakt. Načo tam bola ta dojemná scéna, kde ma divák revať, keď o 5 sekúnd príde "ale čo, ja ti to srdce znovu naštartujem"

To isté bolo v Batman vs. Superman alebo v Star Trek do temnoty. A už tam som sa chytal za hlavu, že zabijú hlavnú postavu, ale už nemajú tie gule a hneď v nasledujúcej scéne ju oživia. Úplná zbytočnosť.

Mimochodom, bolo tam jasne povedané, že nastala u nej len klinická smrť, takže žiaden 4 portál sa nemal vytvárať.

na příspěvěk reagoval dr.horrible, dr.horrible, Helo

SPOILERy.

je tam veľa otáznikov, ktoré všetky teoreticky ide ospravedlniť neskorším dovysvetlením v piatej sérii. fbi, will, atď, to sú všetko veci natoľko okaté, že skrátka musia byť neskôr doriešené. čo sa týka max, nevieme nakoľko a či vôbec žije. spomeň si na willa v s02 + keď sa ju na konci el vydala hľadať do upside down, nenašla nič. tiež doteraz el nikoho “neoživovala” čiže možno nepôjde o reálne oživenie, ale zas niečo, čo sa dozvieme v s05. v titulkovej scéne potom došlo k nejakej forme spojenia ich sveta s upside down, takže vlastne stačí počkať, v najbližších dvoch (?) rokoch budeme počuť nespočet šialených fanúšikovských teórií.

čo sa týka eddieho som to pochopil rovnako ako body, prípadne to mohlo byť aj o tom, že si chcel eddie niečo dokazovať (viď scéna s otcom), čo by ale zase nebolo adekvátne vyobrazené.

na příspěvěk reagoval Gladiator15, Gladiator15

Gladiator15 (hodnocení, recenze)

spoilery

Bolo to super, len sa mi nepáčilo to oživenie Max. Jej obeť bola potrebná na vytvorenie portálu, ale vlastne nezomrela, tak z čoho sa vytvoril ten portál teda :D A Eddieho smrť mi prišla úplne zbytočná. Prečo sa vlastne rozhodol nalákať tých netopierov na seba keď Dustin už bol z upside down preč a on mohol byť tiež.

na příspěvěk reagoval Lendak, dr.horrible

Jakkob (hodnocení, recenze)

Za mě bylo tedy finále čtvrté řady dechberoucí! Osmá epizoda byla sice pomalejší (dal jsem 4*), ale to bylo díky tomu dlouhému čekání a s ním spojenou nedočkavostí a vysokým očekáváním, nicméně osmá epizoda jen připravovala půdu a prostor pro finální devátou a tam se to všechno rozjelo a fungovalo na 200%! Napětí, emoce... To všechno se tam střídalo, mísilo a kulminovalo v báječné a pro mě fungující souhře a harmonii. Co je ale horší, tak teď to aktuální čekání na další sérii, která přijde kdo ví kdy.. ? Ach jo :(

RKBoy

RKBoy (hodnocení, recenze)

veľmi nudné finále v ktorom sa prakticky skoro nič nestalo, posledný diel sa naťahoval ako sopeľ a prakticky sme dostali to isté už po 4x.. prvých 7 dielov som ešte dokázal obhájiť tú stagnáciu, nezaangažovanosť väčšiny postáv ktoré boli skoro celý čas do počtu, s tým že posledné dva diely to vytrhnú a dajú všetkému zmysel ale bohužiaľ celá séria pôsobí ako lacná výplň pred finále, ktoré ani bratia Dufferovci nevedia ako dopadne, pretože v tejto sérii si vycucali z prstu toľko vecí, že človek už neverí v adekvátne zakončenie..

seriál zachraňujú už len postavy, s tým, že už nedokážu predstaviť žiadnu zaujímavú novú s výnimkou Eddieho, ktorý zažil zaobchádzanie ala Bob, zatiaľ čo Max prežila lebo.. lebo to scenár chcel.

priemer, ktorý bude bohužiaľ nenáročnou masou oslavovaný.

na příspěvěk reagoval dr.horrible

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

L_O_U_S

Psychotický nihilistický pohled na svět. On to vidí asi tak, že lidem pomáhá. Tím, že je zbavuje života beze smyslu a cíle.

L_O_U_S

L_O_U_S (hodnocení, recenze)

Hele, jsem sám, kdo má tak trochu problém s motivací záporáka? Jako že je to moc klišé? "Hele, lidi jsou zlí a blbí, tak já budu ještě větší zmrd a všechny je povraždím - a ty se ke mně připoj!"

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

jhr (hodnocení, recenze)

Beckett51

Millie Bobby Brown prozradila, že by si přála, aby finálová série měla šťastný konec, a že by chtěla, aby seriál končil svatbou Eleven a Mikea. To podle mě není špatný nápad. Zatímco na obrazovkách starých televizorů by byli vidět záběry, jak se v roce 1989 bourala berlínská zeď tak naši hrdinové (ti co by přežili) by se všichni sešly na svatbě El a Mikea. A zároveň by se mohly vzít i Hopper a Joyce. A pak bych tam dal střih a o dva roky později v roce 1991 přesně v den, kdy se rozpadl Sovětský svaz by El v Hawkinské nemocnici přivedla na svět dceru, kterou by pojmenovala po Hopperově dceři. To by podle mě mohl být ideální emotivní a dojemný závěr celého seriálu.

Našel Marvel režiséra pátých Avengers?

Našel Marvel režiséra pátých Avengers?

včera

Marvel potřebuje hit jako sůl. Poslední díla jako Ant-Man a Wasp: Quantumania nebo Marvels byla přijata s nemalými rozpaky a ani na streamu komiksové studio příliš neoslňuje tak, jak bylo dříve u… (více)

Netflix chystá americkou Korunu

Netflix chystá americkou Korunu