Zní to jako další z neuvěřitelných příběhů. Existuje videopáska plná obrazů jako vystřižených z těch nejtíživějších snů. Tam, kde byla přehrána, zazní záhy telefon s varováním, že ten, kdo ji zhlédl, zemře přesně za sedm dnů. Rachel Kellerová (Naomi Wattsová), reportérka renomovaného deníku, přirozeně odmítá uvěřit takové fantaskní informaci, jenomže když dojde k záhadné a nevysvětlitelné smrti čtyř teenagerů, rozhodne se přijít celé věci na kloub, protože jednou z "obětí" byla její neteř. Není to vůbec jednoduché, ale nakonec i ona pásku získá, i ona si ji promítne, se svým malým synkem, a telefon skutečně vzápětí zazvoní. Zbývá jen sedm dní a nocí, aby s přítelem Noahem (Martin Henderson) nalezla způsob, jak zachránit sebe i svého jediného syna. Netuší jak dlouhou, smrtí a zoufalstvím zahalenou cestu, se s Noahem budou muset vydat. (Magic Box)

Maniik88

Skvelý film na horúci letný večer, takmer od začiatku som mal zimomriavky, husiu kožu a konečne som sa v nejakom horore bál. Absolútna spokojnosť. Krásna a prirodzená Naomi Watts, psycho chlapec, skvelá hudba, perfektne zvládnutá atmosféra a k tomu všetkému to malo pútavý dej s príchuťou krimi. Mňamka akých moc niet. ()

qvark

Nejsem vůbec příznivcem hororů, takže hodnocení nemůžu opřít o srovnání s podobně laděnými snímky, ale je třeba v tomto případě uznat, že ačkoliv je z dnešního podhledu hororový dopad na diváka otupěn vědomím faktického zániku videokazet, tak se tísnivým pocitům z té vlastně jen obyčejné série černobílých fotografii nelze ubránit.... ()

DavidWebb

Verbinského Kruh pre mňa je, a aj zostane, famózny hororový triler. Včera som si ho po rokoch pozrel v súkromnej televízii znova a, ľudkovia, schopnosť režiséra vtiahnuť diváka do deja, jeho videnie - vizuálne podanie príbehu doprevádzané fantasmagorickou hudbou je dnes už bez pochyby kultové! Keď si pozriem rok vzniku 2002 a uvedomím si aké množstvo filmov všeobecne, ale aj špecificky hororov/thrillerov som za tú dobu videl, tak mi je zrazu jasné, ako málo snímkov v tomto žánri môže Kruhu čo i len konkurovať. Hoci viem, že sa jedná o remake, k originálu si cestu asi nikdy nenájdem a po pravde ani nechcem. Isteže má aj Ring svoje nedostatky - divák sa vlastne nikdy presne nedozvie, prečo to všetko Samara vlastne robí, čo a ako ju k tomu núti, ale v tomto prípade "cesta je cieľ" mi k pôsobivému zážitku absolútne stačí. Rozhodne to bol odrazový mostík pre kariéru Naomi Watts a dokonca som tam "znovuobjavil" Pauley Perrette z NCIS, ktorú som vtedy nepoznal. Je až k neuvereniu, že niečoho podobného (dvojku nemyslím) sme sa do dnešných dní jednoducho nedočkali - a je to hrozná škoda. Oba palce hore. ()

Nikol10

Můj první horor v kině,pamatuji si,že ještě nějakou dobu mě Samara děsila ve snech. Pustila jsem si to po nějaké době a děsila znovu. Naprosto brilantní horor,s perfektní zápletkou, má děj, herci se snaží. Nechybí tomu nic,žádný japonský horor dle mého názoru Kruh nepřekoná. ()

J.e.r.e.c

Napínavé, místy nahánějící husití kůži, ale, kdo krucinál vymyslel tak stupidní rozuzlení? To abych se příště bál zapnout bednu, aby mi do bytu nevlezli Zeman, Kája Gott nebo 22 nagelovaných čutálistů. Nechtěné potvrzení starobylé pravdy, že zlo neznámé a tušené je daleko působivější, než to odhalené (a ještě k tomu takhle pitomě). ()

nick_sekac

Tento snímek je důvod, proč když u potenciálních filmů ke shlédnutí vidím označení mysteriozní, tak mi začnou téct sliny. Zároveň je to také důvod, proč mě minimálně polovina těchto filmů zklame. Výborně natočený snímek s vynikající atmosférou, které i po těch X letech a několika shlédnutích dokáže vyvolat husinu a vrýt se pod kůži, kde nějakou dobu na rozdíl od rychlokvaškových horůrků, co se jich točí tuny, zůstane. ()

MindTuber

Kolem Kruhu vznikl kult, který mě zcela minul. Ztotožňuji se s názorem Lima, po dokoukání jsem jen v duchu pokrčil rameny. Nebudu proto snášet slova kritiky. Trojka. ()

Scraffy

Tento film som vždy pokladal skôr za slušnú kriminálku a nie za horor. Áno, síce tam sú nejaké desivé veci, ale viac to je pátranie po niečom. Avšak aj tak som si to celkom slušne užil a to aj napriek tomu, že po zhliadnutí filmu zostanú nejaké otázky nezodpovedané. Obsadenie je super, hudba je parádna a teda celkovo réžia super. Len ten scenár mohol byť viac premyslenejší. Samara je klasika medzi horormi. Som jej fanúšikom. ()

hrumsrt

"Chtěla, aby jí někdo vnímal." Jestliže jsou horory, které stojí za to vidět, tak tahle americká adaptace japonského kultu mezi nimi být prostě musí. Příběhově naprostá dokonalost, která zastíní a vykoupí všechny ostatní nedostatky. Naomi Watts ve svojí nejcharakterističtější roli je jen dokonalou třešničkou. Přestože to příběhem ani tím provedením není vlastně tolik strašidelné a dost možná se to i hororům vymyká, tak tou svojí mysteriózností a tím, o jak moc kultovní film nakonec jde, to funguje jako jeden z nejklasičtějších a nejnapínavějších hororů vůbec. Geniální Samara, co by vrchol celé tematické atmosféry a specifické barevné konscelace. 90% ()

movemat

Hororový masterpiece s neuveriteľnou obrazovou kompozíciou, kde je už len pohľad na zavesené zrkadlo desivejší než tisícky všemožne pokrútených príšer či šeredných duchov z rôznych iných filmov. Nech si páni tvorcovia dnešných jumpscarových hororov pustia opäť tento film a učia sa ako sa tvorí poctivá hustá atmosféra a ako sa vťahuje divák do mrazivého tajomna bez toho, aby naňho muselo niečo, čo aj tak čaká vyskočiť a jediné čoho sa v tej chvíli reálne zľakne je len prudká hlasná hudba. Takýchto hororov ako je Kruh je ozaj pramálo. ()

Arigato

Metaforický, scénicky velmi efektní estetický horor se sofistikovaným budováním napětí s naprosto úžasnou Naomi Watts. Když už předpokládáte dokonalý hollywoodský konec, Kruh se překvapivě odtrhává od typických konvencí a tlak opět narůstá. ()

Sir Ludvig

Keďže som ako prvú videl japonskú verziu, nemôžem dať viac ako 3*. Americký Kruh je síce nadpriemerný horor, ale "japonský" je temnejší, premyslenejší, atmosferickejší, hororovejší a je to originál. >tak po case predsa len 4 ()

Kenneth

Začátek nic moc - nějací vyděšení teenageři mě nemohou rozházet, ale od okamžiku, kdy si Watts pustila tu videokazetu mi naskočila husí kůže a 'opadla' až dlouho po skončení filmu. To mě potom pořádně vyděsilo i to, že jsem zapnul mikrovlnku a ono nic - naštěstí byl akorát vyskočený jistič. Když jsem ho šel nahodit, tak tam z ničeho nic vyletěl z křoví pták - to sem se taky pěkně lekl. ()

dobbin

Nehleďte na trhliny ve scénáři, tady jde o styl. Takový styl, že se v noci propocení převalujete po posteli a snažíte se z hlavy vyhnat tu neodbytnou melodii...Brrr, ještě teď mě mrazí ()

Hydr0gen

Jeden z nejděsivějších filmů, který jsem kdy viděl. V momentě, když to sleduju, nekoumám nad tím, že atmosféra je budovaná uměle a sem tam vyplavou na povrch některé nelogičnosti v ději. Proto 4*. ()

Arccos

Nemuzu rict, ze bych se nejak ukrutne bal, nicmene napeti bylo. Navic je scenar velice chytry. Obvzlaste si cenim konce, ktery vlastne... ale to bych zkazil pointu, ne? ()

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

04.01.2015

Z pirátské paluby pod hladinu

Z pirátské paluby pod hladinu

12.05.2008

Režisér Pirátů z Karibiku Gore Verbinski se vrátil z roční dovolené a pozvolna začíná s přípravami filmové adaptace úspěšné videohry BioShock. Může se zdát podivné, že tvůrce stojící za trilogií pro… (více)

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006