Halloween 4: Návrat Michaela Myerse

• USA Halloween 4: The Return of Michael Myers (více)

Je 10 let po otřesný událostech v Haddonfieldu. A Michael je pod dozorem nemocnice (celý spálený z Halloweenu II), odvážen v komátu, do nemocnice s vyšší ostrahou, ale cestou... V Haddonfieldu zbyla z jeho rodiny pouze jedna osoba, a to malá Jamie - neteř Michaela Myerse. Po nehodě sanitky, která Myerse převážela, se na plátno vrací ostřílený veterán Dr. Loomis (Donald Pleasence), který nehce aby se neteř setkala s nožem svého strýce. A tak začíná tichý a krvavý boj s typickou hudbou, ale s velmi netypickým koncem. Film dostal 2 studenské ocenění a řadí se mezi klasické vyvraždovačky 80. let. (Empire)

Wormboy

O obrovsky kus lepsie ako priserna trojka, vsak stale len lahko podpriemerny slasher, ktoreho jedinym plusom je navrat vynijakuceho pianomotivu z jednotky a jeho dokreslenie perkusiami. Pomaly, ale isto sa z Michaela Myersa stava moj najneoblubenejsi filmovy "hrdina". ()

PavelVanekArt

Je to prostě slashler jako řemen. Je to hloupý, vtipný a přestřelený. Pořád je to ale Halloween a lepší to být na tu dobu nemohlo. Nedělá to ostudu předchozím dílům. ()

Juto

Skvelý návrat vraždiaceho stroja Michala Myersa. Vôbec mi nevadí že všetky postavy sa správajú hlúpo a bez racionálneho uvažovania , tento film je o atmosfére a zábave a to mi tento film poskytol. Záverečná pointa má dosť prekvapila. 6/10 ()

emo

Ja si nemôžem pomôcť, ale podľa mňa to bol vcelku pecka film. Mal tú správnu Halloweenovskú atmosféru a skvelý koniec... Ale bavíme sa samozrejme o béčkovej vyvražďovačke... A na štvrtú časť fakt slušné! ()

WolfR

Řemeslně slušné, atmosféra strachu a temna solidní, nicméně tady začal být Michael Myers nesmrtelný, a to se mi nelíbí. Halloween mohl důstojně skončit, bohužel, nepovedlo se, 2 hvězdy. ()

3n3my

Viac ako dobré atmosférické pokračovanie siaha až na úroveň jednotky, no na skvelú dvojku nedosahuje. Skvelá gradácia a tempo v uzavretom dome a neskôr aj na streche patrí k tomu najlepšiemu z celej série. ()

SeanLSD

Na Halloween všadeprítomný retard Myers so zvláštnou slabosťou pre svojho doktora a skrývačku znovu na vychádzke. Natočené je to fajn a hoci sa postavy na tento žáner správajú výnimočne rozumne, v súboji s tým degenom, ktorý sa vždy zjaví tam, kde to scenáru vyhovuje, to nemá aj tak žiadny zmysel. Zvlášť keď čo je v rodine, to v nej zostáva... Ale záver, ten je skutočne na takúto primitívnu sériu úchvatný - a jediný zostáva v pamäti okrem naozaj silnej jesennej atmosféry, pretože ani z toho násilia tu vlastne nič nie je a vraždiace scény sú takmer neviditeľné. ()

filmmovier

Mě se čtvrtý díl Halloweenu líbil srovnatelně s druhým dílem, která je jen o chlup lepší než tato epizoda ze života Mikeyho. Je tu opět velmi dobrý příběh, atmosféra a kultovní hudební doprovod který k Halloweenu patří. Tahounem opět je Donald Pleasance jako Loomis a naprosto neuvěřitelně tu hraje Danielle Harris jako Mikeyho neteř Jamie. Suprový horor, našlapaný, už začátek je výborný a film pokračuje ve stejném stylu až do hodně šokujícího finále... Jen Michel je tady opět trochu mimo a vražd je málo. Přesto jde o suprový slasher, já jsem pořád nadšený. Pokles opět o deset procent, celkově 80%. ()

BROKEN_

Tento díl měl napravit reputaci po příšerné 3, kterou by fanoušci včetně mě vymazali ze Světa. A povedlo se to ku*va dobře! Návrat Michaela Myerse se povedl na výbornou. Sice už na filmu nedělá John Carpenter, i tak má film řemeslně dobře odvedenou práci. Atmosféra je velice povedená. Včetně Myerse se vrací také Dr. Loomise, u kterého jsem byl mile překvapen, že se ve filmu objevil. Děj filmu dobře navazuje na druhý díl. Co se týče vzhledu Michaela, tak nejsem spokojen. Vypadal odfláknutě, vůbec se nepodobal té předešlé másce. Ale to je u něho jenom detail. Vraždící scény s ním byly super, pěkně brutální, vůbec se s tím tvůrci nemazlili. Například když použije brokovnici. Místo toho aby vystřelil tak to do té osoby narve. HUSTÝ! Bohužel v tomhle dílu Michaelovi přibila schopnost. TELEPORTACE. V jedné chvíli byl na dvou místech, jak to sakra mohl stihnout. Nechápu. Možná se mi to jen zdálo, možná ne :) . Postava Jaime byla zahrána herečkou Danielle Harris na výbornou. Ostatní postavy mi nevadili. Bohužel hudba je nevýrazná. Objevují se tady opět ty samí melodie jak u předchozích dílů, ale jsou nevýrazný, a to mně hodně mrzí. To by si John Carpenter pohlídal. Finále bylo bombastický! WOW! Závěrečný zvrat jsem nečekal, ale líbil se mi. Vypíchnout bych chtěl nějaký nedokonalosti, což bývá u filmů zvykem. Ale?! Vůbec se nezmínily, proč nebo kde je Laurie. Protože holčička Jaime je její dcera. Tak mi sakra někdo vysvětlete, proč tam nechala svou dceru. Ve filmu o tom nezmínily. No, nevadí já se přes tohle dokážu přenést. Film nenudí, dobře nastartoval umírající sérii. Jako Slasher je to parádní film! ()

Bobik9

Oproti trojce určitě velmi slušný skok nahoru. Nicméně všechny Halloweeny jsou úplně stejné a přestala to být zábava již druhým dílem. Čtyřka znovu nepřinese nic nového a jenom popírá souvislosti s budoucími díly. Nicméně dalo se na to koukat a závěrečná scéna byla naprosto skvělá! ()

Avathar

„ČO ZA ČLOVEKA DOKÁŽE UROBIŤ NIEČO TAKÉ?!“ - „NIE JE TO ČLOVEK, ŠERIF.“ Čím ďalej tým horšie, hoci musím uznať že tempo je oproti dvojke predsa len lepšie. S prižmúrením očí sa dá akceptovať aj to, že Myers ani Loomis nezhoreli svojho času na škvarok. Obsadenie je však pomerne veľký fail. Nové postavy sú bez výnimky nesympatickí kreténi a hlavný objekt Myersovho záujmu – malá Jamie je dosť pochybným scenáristickým krokom. Tvorcovia si zrejme mysleli, že keď bude magor v maske naháňať malé, cute dievčatko, diváci sa poserú od strachu. To samozrejme nemôže fungovať, keďže detičky sa v amerických filmoch skrátka nezabíjajú. Tým u mňa úplne opadlo napätie o postavy, pretože ma buď nezaujímali (tínedžeri, polícia, ožratí štamgasti), alebo bolo jasné, že prežijú (Jamie, v podstate aj Loomis). Keď som už spomenul Jamie – jej predstaviteľka ma fakt parádne iritovala (ďalší bod prečo som sa o ňu nebál), ale v rámci možností to zahrala jakž-takž prijateľne. Čo ma ale sralo priam neuveriteľne bola Michaelova schopnosť teleportovať sa všade, kde sa len niečo šustne. Miestami to bolo už fakt na facepalm. Vôbec Michael tu pôsobí tak nejak unavene a proste len frustrovane vraždí všetkých okolo. Všetkým tým jatkám ale akosi chýba iskra. Akoby sa do toho Mikeovi vlastne ani moc nechcelo. Záverečný cliffhanger inak celkom úsmevný. ()

Sfinkter

Po třetím díle bylo samozřejmě nutné vrátit postavu Myerse na scénu a určitě to mohlo dopadnout ještě hůř, škoda scifi vraždících scén a nudného průběhu s chladným finále. Pátý díl si dám opět za rok na Halloween. ()

Kubaso

Nekonfliktní pokračování, sázející na jistotu ve snaze napravit si ztracenou reputaci. A to je právě jeho největší chyba, protože nemá čím překvapit. A jelikož se Michael Myers nachází v pokročilé fázi SNZS (syndrom nezničitelného zkurvysyna - nemoc většiny vyvražďovaček), tak ani vyděsit. Sledovat vylouhovaný děj jen kvůli zabijákovi, jehož zabít nelze, a který se na scéně nevysvětlitelně zjevuje jen dle libovůle scénáristů, nudí k nepřežití. Zvlášť když jsou mi všechny ostatní postavy šumafuk a nějaká atmosféra zcela chybí. Za pozornost by stála závěrečná pointa, kdyby ovšem nebyla okopírována z jednoho dílu série, která paradoxně vznikla ve snaze přiživit se právě na úspěchu Halloweenu, tj. z Pátku třináctého. A ta si s klišé žánru poradila lépe, protože si alespoň na nic nehrála a nešetřila krví. ()

lykan9

Michael a Dr. Loomis se vrátili a mohou konečně znovu poměřit své síly. Série již sice ztrácí dech, ale díky závěrečné pointě a pasáži ve škole, je Halloween 4 stále zajímavou podívanou, která si zaslouží uznání. ()

JohnSmith

Po příšerné trojce vrátil Little Halloweenu trochu úroveň. Příběh není špatný a je to i solidně natočené se slušnou dávkou napětí. ()

VanTom

Primitivní, nenápaditý, děravý scénář připisuje nezastavitelnému zabijákovi do vínku přímo ďábelskou všudypřítomnost (100% předvídavý orientační smysl) a překvapí snad jen "haluzní" zavírací scénou. Režisér snaživě buduje plíživou halloweenskou atmosféru, diváka ale spíš jen pomalu nudí, protože akci (= vraždy) nezvládá a většinou od nich i uhýbá pohledem! ()

fefee

Slabšie tri, ten záver domrvili ale inak sa dalo na to pozerať. Michael potešil, obzvlášť keď v trojke nebol, ale zase chýbala Curtis. (2,5*) ()

Ichabod

Pomerne napinavy dil. Myers se dostane na svobodu a ziska az nadlidksou silu a zaver je pomerne dobre akcni a skvele nastrihany... Nemohu moc pozitivne hodnotit cely film, ale finale je opravdu perfektni... Az mne zamrazilo pri poslednim zaberu.... Asi neprekonatelne finale v ramci cele serie... ()

Guzo

No, alespoň díky třetímu dílu málokdo může říct, že by to šlo s Halloweenem pořád z kopce.. Nicméně žádná sláva to také není. Asi jsem některé věci úplně nepochopil, ze začátku to totiž vypadá, jako by byl celý jeden díl úplně přeskočen - návaznost na dvojku je příšerná. Postupně jsem si ale zvykl a našel si jiné důvody, proč naříkat - hlavně rádoby drsné scény, které jsou ale natočeny jako asi parodie na první díl, jinak si to nedovedu vysvětlit. Nejspíš to není chyba přímo režiséra, protože naopak velká část filmu je zdařile zrežírovaná, doplněná o skvělou hudbu. Ta je asi pořád to úplně nejlepší.. ()