Přes čtyřicet let se Michael Myers marně snaží připravit o život Laurie Strode (Jamie Lee Curtis). Navzdory tomu, že výčet jeho obětí připomíná telefonní seznam, Laurie se vždycky podařilo vyklouznout. Z role bezbranné čekatelky na smrt se navíc během let transformovala v neohroženou bojovnici, která ví, že nejlepší obrannou je útok. Přestože na Michaela připravila celou řadu pastí a některé z nich dokonce úspěšně sklaply, vyřešit problém jednou provždy se jí nepodařilo. Co se týče vzájemné konfrontace, mají prostě oba neskutečnou smůlu. Jenže i ta musí jednou skončit. Stejně jako Halloween. Příběh hororu Halloween končí se odehrává čtyři roky po tragických událostech, které městečko Haddonfield a rodinu Laurie Strode postihly ve filmu Halloween zabíjí. Ocitáme se v současnosti, kterou by měl příběh silně reflektovat. Kromě zabijáka s maskou tak budou městečko terorizovat i „noční můry“, které poslední dva roky všichni dobře známe. (Cinemart)

Polux

4/10 | "Měli jsme ty nejlepší úmysly, ale dopadlo to jako vždy, totiž posledně", aneb vzácný to úkaz vzít světoznámou hororovou značku, která je už tak dost kvalitativně nízko (po všech předchozích marných pokusech) a strašlivě ji zprznit hned dvakrát po sobě, ovšem pokaždé trochu jinak. Jak jsem psal u předchozího filmu - od trojky jsem, po slaboučké dvojce, nečekal už vůbec nic a podíval jsem se na ni jen z povinnosti, protože "velké finále" a sága se jakože uzavírá a přesto mě dvojice Green a McBride dokázala překvapit, jelikož trojka je snad ještě o něco horší než prachbídná dvojka (evil, totiž franchise dies tonight indeed:-)). Dobrá práce hoši, neděkujeme a vypadněte. | Zatímco minule nepochopitelně odklidili z cesty JLC a děj se věnoval naprosto nezajímavé skupině postav (které byly stejně odsouzeny k odpravení a divákům byly naprosto fuk), tady se pro změnu, opět nepochopitelně, odklidí z cesty JLC rovnou s MM a děj se znovu věnuje naprosto nezajímavé skupině postav (se kterými to dopadne jako v téhle trilogii pokaždé, tudíž divákův nezájem nadále přetrvává). Už u dvojky jsem psal, že když mám ve filmu JLC a její dceru/vnučku, tak sakra chci ve filmu vidět JLC a její dceru/vnučku, jak si poradí s MM a žádné jejich instantní náhražky, přičemž se odvážím tvrdit, že nejsem zdaleka sám. Green s McBridem na to ovšem mají očividně jiný názor. | A copycat příběhových prvků, ať už z vlastní série nebo od souseda odvedle, rovněž vesele pokračuje. V předchozím díle to byla kopírka JV v podobě killfestu snad co pět minut hlava nehlava (na rozdíl od původních filmů, kde si MM oběti vybíral a divák během filmu zůstával v napětí, zda ta která postava setkání s MM nevědomky přežije nebo ne), tady naopak aby nějaký obstojný kill člověk pohledal, plus proč nezkusit rip-off série Friday the 13th ještě jednou a tentokrát s neschopným rádoby následníkem hlavního masokombinátu? Podobné příběhové experimenty v rámci série zoufale nefungovaly ve trojce (původní), nefungovaly v šestce, nefungovaly minule a nepřekvapivě absolutně nefungují ani tentokrát (jak šokující:-(). | Expozice (než se na scéně objeví MM) trvá hodinu, na jeho řádění se pak logicky čeká ještě déle. Proč proboha? Kdo je zvědavý na nějaký nesmyslný hodinový build up, týkající se úplně jiné a naprosto nezajímavé postavy (dále již jen jako loser), ve filmu o MM s JLC? V podstatě se valnou většinu stopáže jen čeká na to, až se JLC ve finálním aktu setká s MM, bohužel má film ke dvěma hodinám, takže to čekání je opravdu dlouhé a značně nudné (ve druhé polovině se sice bodycount rozroste a stran gore se také přitlačí na pilu, ale to je už pozdě). Celý film prostě vypadá, jako by někdo napsal a natočil 10 minut finální akce pro dvojku, ale někoho jiného napadlo, že by z toho přece mohl být třetí film a stačí k tomu dopsat hodinu a půl nějaké vaty (a něčím zakončit dvojku) a okamžitý profit je na cestě, ne? | Kromě toho vedlejší linka s relativizací zla, které je "v každém z nás" a "jen čeká, kdy se dostane ven", vůbec nefunguje, protože je jednak jen zhusta naťuknuta (zhruba tak půl minutovým monologem JLC) a v případě losera přichází na scénu úplně odnikud (zkrat, proč loser začne vraždit, není vůbec vybudován) a jednak působí vedle zavedené linky o démonickém a nesmrtelném zlu, personifikovaném v podobě MM, úplně nadbytečně. Divák se tak může jen dohadovat, co tím asi chtěli tvůrci sdělit. | No, a se špatnými zprávami se ještě zdaleka nekončí. Charakter hlavní postavy od minula prodělal razantní otočku. Z bojovnice JLC ve stylu Ripley/Connor se nově stala tetka pekoucí koláče a léčící si své trauma psaním knihy, přestože MM náhle zmizel neznámo kam, tudíž je JLC naprosto ve stejné situaci jako v jedničce a dvojce, ovšem tentokrát je blahosklonně klidná, vždyť je to přece už 4 roky a znovu je Halloween, co by se asi tak nepěkného mohlo stát, že? | Nechybějí pochopitelně ani logické nekonzistence, nebo vysloveně nesmysly. Policajt sleduje losera, kterého podezřívá z nekalých činů, jen s baterkou v ruce (zbraň asi zapomněl doma). MM je přemožen loserem (!) a jen tak si nechá vzít (!!) svou masku (tohle si chudák Shatner, alias ktp. Kirk, vážně nezasloužil). Dlouhý pohled do očí, jakožto důvod, proč MM nezabije losera, je k smíchu a dokonce s ním ještě spolupracuje (!!!). Závěrečné zúčtování s konvojem a to za účasti místní policie je pak už jen jedno velké wtf (policejní vyšetřování, ohledání místa činu, důkazy, pitva, soud, nic?). Mimochodem, co MM ty 4 roky jako v kanále dělal a proč se zčista jasna vydal znovu za JLC, neví někdo? Protože Green s McBridem očividně ne. A znovu si musím postěžovat - proč v trilogii vymazali tu rodinnou vazbu mezi JLC a MM? Ta dodávala vztahu obou postav větší dynamiku, ale hlavně přinášela alespoň nějaký smysl stran toho, proč MM neustále pronásleduje zrovna JLC a její rodinu, když je to jen další z řady jeho potenciálních obětí. Čím si tedy jeho pozornost znovu a znovu zasluhuje? | Jediná věc, která tady stojí za pozornost, je Carpenterův OST a jeho geniální hlavní hudební motiv, který funguje na jedničku (tak jako vždy), plus samotná finální konfrontace JLC s MM (pomineme-li to, že má JLC plot armor, v opačném případě by ji totiž MM pochopitelně naporcoval několikrát za sebou, tak jako ostatní vedlejší postavy). Jen je škoda, že Green a McBride neměli odvahu JLC zabít, nebo ukázat ksicht MM pod maskou a alespoň tímto způsobem diváka překvapit / zaskočit. Což je na slušné pokračování, natožpak zakončení ságy (tak určitě:-)), dost málo. Z těch spousty pozdějších pokračování téhle série je prostě starý, dobrý H20 nadále nepřekonán a v případě současné trilogie budu předstírat, že se dvojka a trojka vůbec nestala a MM (prozatím) uhořel na konci jedničky ve sklepě toho baráku JLC:-)). | P.S. Upřímně trochu nechápu tu všeobecnou adoraci prvního filmu Greena a McBridea, ale jejich dvojka s trojkou snad všem naivkům názorně dokázala, že tuhle dvojici patlalů, která nějakým zázrakem dala dohromady jeden slušný film (ale žádný zázrak), si chudák MM fakt nezasloužil a bez nich (a Bluma) bude značce, až se po pár letech znovu probudí ze spánku, protože "dojit" se musí pravidelně, o dost lépe (tedy alespoň doufám). Ještěže práva na další filmy Blumovi s aktuální trojkou skončila, protože si už nedovedu představit, jak více by tuhle značku dokázal zruinovat, ale jsem si jistý, že kdyby náhodou dostal další šanci, tak by mě jistě vyvedl z omylu. Naštěstí se to, snad, nestane. | PeZet () (méně) (více)

Destoroyah

Obrovské sklamanie, a to už zo začiatku. Čakal som na epický záver celej trilógie a ukončenie celej série no namiesto toho som dostal nudný a nezaujímavý film. Ja som sa snažil nezaspať pri takejto nudnej kravine ale to sa proste nedalo. Tak veľké sklamanie som nezažil už sakra dlho a to som sa na to naozaj tešil. Prvú hodinu filmu sa tam doslova nič nedeje, okrem prvých 5 minút pretože to na mňa zapôsobilo celkom fajn. Ale potom to takto dosrať a zašliapať celú sériu je naozaj hanba. Myslel som si že aspoň ďalšia hodina filmu bude o niečo lepšia. A aj áno, posledných 40 minút sa tam toho dialo celkom dosť ale taký stupidný dej vytvoriť takej klasike ako je Halloween...no nemám slov. Tento film bol doslova čisté zlo. Bez akcie, bez nejakého nádychu akcie. Bolo to doslova mŕtve. Dať väčšinu času filmu lovestory ktorá je ešte k tomu tak blbo napísaná je úbohé. Naozaj som neľutoval že som na tento film nešiel do kina pretože verím že by som tam zaspal. HODNOTENIE: 4/10 ()

I.ball

Až na ten závěr, který byl pro všechny asi něčím úplně novým v této sérii, neboť doposud to bylo vždy jen prázdné místo činu se spoustou těl a po Mikovi, jakoby se slehla zem, to byl slušný horůrek s prvky parodie sebe sama. Super vraždy, i když jich bylo méně - hořák a nůžky byly skvělým kořením filmu. A moc se mi líbila ta myšlenka probuzení psychopata, i když  nebyl, dle mého, plně využit její potenciál tak, jako třeba v Zombieho verzi. Zkrátka to teď muselo skončit. Mrzí mě jen, že scénáristé neměli dost odvahy vyčistit po téměř čtyřiceti letech více to geriatrického oddělení. Mohla to být větší lázeň. Takto jen 65%. ()

Sopholojong

Necakany "middle finger" zakonitostiam zanru hned uvodnou, vtahujucou scenou padu "maleho zmrda" zo schodov... a cakany "middle finger" smadnym priaznivcom Myersa, ktoreho tvorcovia ukazu asi po 40 minutach v smradlavom kanali ako nejaku krysu. Medzitym si Jamie "rosamundo-pilcherovsky" pospomina, povzdychne, "look-a-like" Willema Dafoea niekoho rozseka, ci prepichne a vnucka pritom "vlhne" o stosest. Mordy v druhej polovici vysoko stavnate, ale tie vztahy medzi postavami a twisty ako od Tromy. Zaver s Myersom na aute ikonicky a vysoko emocionalny. ()

Exanys

Hned na začátek bych chtěl poznamenat, že jsem původní filmy neviděl. Avšak mám pocit klesání kvality filmů napříč Hollywoodem. První díl byl super a to říká člověk, který nemá rád horory. V druhém díle už jsem si začal říkat: "Proč jsou lidi tak blbí v hororech?", ale stále se na to dalo koukat. Toto je však prosím co? Horor určitě ne. Jediné, co film s tímto žánrem spojuje, je krev, vnitřnosti a občas nějaká vražda. Jinak bych to spíš přiřadil k béčkovému romantickému filmu. Lekačky žádné, vše jsem předpověděl několik minut dopředu a dokonce i temná atmosféra se vytratila. Jestli to tak s horory půjde dál, asi se na ně přestanu dívat ne ze strachu, ale z nudy. ()

mdf

Nejhorší je,když se Vám podaří,po něčem úspěšném,dát laťku hodně,ale hodně nízko,až tak nízko,že už jí nestačíte ani podlézt.Tady už asi někdo slasher žánr kopnul pořádně do koulí. ()

The_Ninkisek odpad!

Myslel jsem si že to nejde udělat hůř jak u předchozího dílu, ale jde. Nudné a nezáživné ve dvojce se aspoň něco dělo. Tady? Tady se nic celý film neděje. Celý film sledujeme úplně jiné postavy něž ono ikonické duo, které to celé začalo. Nacházi se tu zoufalý pokus o rozklad osoby, jenže herec to hraje otřesně a napsané je to ještě hůř. Postavy se chovají velice nelogicky.  Škoda že dobrý nápad nebyl využit akorát byl zkažený špatným scénářem, střihem a hereckými výkony a taky efekty. Jednička to odpálila tak dobře, jenže pak to celé dopadlo fiaskem. ()

Mukade

trápna zlátanina lol ............................... najdebilnejšie bolo ako mu vytiahla nôž z krku pričom vedela že každým momentom vojde jej vnučka, nevraviac o odtlačkoch... stupid AF ........................ ale záverečný fight bol ako-tak uspokojivý ()

Jansuper odpad!

😪😪😪😪😪😭😭😭Je mi to fakt opravdu hrozně moc líto, ale fakt nemůžu jinak, celej film sem se nudil a nemohl sem uvěřit co to natočily, halloween 2018 byl po všem tak skvělej a tady natočily opravdu totální blitku, oni nemohli natočit prostě nějaké epické zakončení kde bude napínavý šílený konec plný různých rozuzlení atd, případá mi že nějaký scénář měli  napsaný a pak kvůli finančním a různým důvodům to předělali na takovejhle tupej nesmysl, když tito lidi natočily tak pěkný povedený halloween 2018, tak proč natočily tohle pak 😭 co ti lidi brali pak, proč nemohli natočit nějaký normální halloween s povedeným napínavým emočním zakončením, halloween kills sem si myslel že natočily jen tak pro zábavu milovníkům vyvražďovaček a pak že halloween ends se bude zase podobat tomu z roku 2018 ale ne bohužel, za což kills byl aspoň jakžtakž zábavná tupá vyvražďovačka ve které bylo plno špatných ale i nějakých těch dobrých věcí tak tady máme otřesný příběh, mychal žil v kanalizaci od konce kills když sem si myslel že vše se odehrává v jednu noc tato trilogie, dit skoro není o mychaelovi, všichni se těší na epický souboje mezi Laurie a mychaelem a místo toho tu dostanem příběh o nějakém klukovi kterýmu ubližují tak se dostane pod nějaký most ve kterým je kanalizace s mychaelem v noci ho mychael nabere a snaží se z něho udělat nějakého svého posluhovače který poté bude zabíjet o halloween za mychael který je starý a zestarlý už, tak ten kluk se začne chovat jako mychael a začne chodit s vnučkou Laurie, kdo na to tohle doprdele chce koukat o epický závěr halloweenu, já nevím jak ostatní já epický závěr představuji úplně jinak, mychael tu zabije asi 5 lidí a zbytek ten kluk, ale ani ty killy nejsou zábavné sou spíše trapné a v tom ději sem se ani nemohl vyznat, ten kluk sám nebo s mychael prostě někde šli a někoho někde zabily nebo já to nechápu co sem přesně viděl, když se konečně dočkáme souboje mezi mychaelem a Laurie tak je to krátké a nedá se to užít, nakonci místo pocitu epickeho konce máte pocit že ste dokoukali totální píčovinu a parodii na halloween než spíše halloween ends,  vím že mám v té recenzi chyby v psaní a zní trochu nesmyslně ta recenze ale já sem tak zmatený tak nešťastný nad tím co natočily za závěr, já nevím jak mám vyjádřit všechny špatnosti toho filmu, a taky sem tu nepocítil napětí, strach, atmosféru a lekačky se nepovedli. Ale nejde jen o to že to spatlali, ale jde i o to že původně to vypadalo že to bude nejlepší halloween trilogie ale ne udělali z toho spíše nejhorší trilogii, když si vezmu že i mě kolik napadlo zajímavých scénářů a celkově dobrých nápadů, a taky mohli natočit něco jednoduchého a povedeného a je to lepší než složitý experiment a nepovedený ()

vinducha

Zas tak strašně bych to neviděl , v serii jsou daleko horší výtvory. Na příkladu Coreyho asi mělo být ukázáno , že Michael by sám o sobě takové monstrum nebyl , kdyby mu nepomohlo jeho okolí . A po té scéně z vrakoviště jsem opravdu zvědav , jestli to je skutečně konec ...Jinak ta hudba je prostě  skvělá , úžasná. ()

Raziel811

Za mě tak napůl mezi průměrným filmem a filmem rozvíjejícím mytologii kolem Michaela. Dějový zvrat jsme tu sice v jisté obdobě měli už v jednom z původních dílů, ale to není nic na škodu. Osobně bych ale uvítal film, kde se víc než zabíjení bude řešit, proč a z jakého důvodu je Michael defakto nesmrtelný, extrémně silný atd., v každém dalším filmu byl jen náznak. Kde se tomu věnovalo krapet více času byly dva kousky od Roba Zombieho, které nebyly až tak zlé. Zkrátka bych uvítal hodně temný thriller. ()

Croccy

Tak a máme tady poslední část této trilogie a musím říct, že jsem byl vcelku překvapen i zklamán. Film krásně navazoval, postavy byly dobré a dokonce prostředí trošku jiné, než jsme si mysleli. Laurel se údajně přes Michaela přenesla a už ho nechce řešit, což je pravda, dokud neviděla Michaela v Coreym. Postava Coreyho za mě úplně super a nečekal jsem, že se takhle může propojit s Michaelem a takhle krásně spolupracovat. Za mě teda zbytečně udělaná spolupráce až v posledním díle - jelikož to podle mě mělo veliký potenciál, a kdyby se to odehrávalo v předešlém díle, tak by to bylo ideální, ale furt to bylo fascinující. Děj byl vcelku zábavný a některé postavy, jak si dělali srandu z Coreyho, tak dostali co proto, jelikož netušili, že kousek Michaela je v něm. Za mě film obsahoval až moc romantických scén, sice to není ani chyba ani dobré, ale nesedí mi to k této sáze zde prosázet romantiku. Zabití zde byli až od poloviny filmu, což ze začátku z filmu spíš dělalo seznámení s Coreym a ostatními, ale potom už bylo hodně úmrtí a film nabyl té pravé hodnoty. Nejnechutnější kill měl asi Corey na DJ, kde mu vyrval jazyk a nechal ho točit na gramofonu. Ke konci filmu Corey zradí Michaela a vezme mu masku, protože chce být další Michael, což je samozřejmě ta největší blbost zradit pravého Michaela Myerse, tak nemůže čekat nic dobré. Corey se vydá do domu Laurel, kde ji chce zabít a Laurel zde čeká a ví, že Corey přijde, jelikož zfalšuje svoje zabití. Laurel následně střelí Coreyho do ramene a Corey narafičí svojí smrt, aby si Allyson myslela, že Laurel ho zabila, a tak se bodne do krku. Corey přežije, dokud nepřijde Michael a sám ho nezabije. Následně tu máme závěrečnou scénu Alysson, Laurel vs Michael, kde ho připoutají ke stolu a zabijou ho pořádným způsobem, co měli udělat už v předešlém díle. Poté přijdou ostatní, tělo připoutají na střechu a odvezou ho někam, kde se roztříští a zmizí navždy. ()

ondyGAMESTV

Vše, co jsem si přál, a mnohem víc! Za restart série Greenovou trilogií se dá říct jen jediné, a to to, že tu jsou konečně Halloween filmy, co stojí za to. Problém, který diváci marně ve filmu hledají neexistuje, to oni už nejsou zvyklý na jednodušeji odvypravěné příběhy, jako tomu bylo kdysi, kdy filmy měli pouze jednoduchý příběh. Film má pěkný, dost zajímavý příběh, a na tom snad záleží nejvíce. Vůbec si nemyslím, že byl Michael málo vidět, a chápu, že byl oslabený z toho, že přenesl své zlo na někoho jiného, protože je starý a zraněný. Proto zlo v něm muselo "změnit podobu". Každý moment má svoji specifickou hudbu, přičemž je tak neuvěřitelně dokonalá, že by si ji každý pouštěl dokola. V prvcích je Halloween končí pořád to samé, v příběhu zase něco úplně jiné, a to se mi moc líbí 🎃 80% ()

Miroslav.Zac

Končí? Opravdu? Moc tomu nevěřím. Je to značka, z které se dá ždímat ještě dlouho. Dokud bude zájem, budou se točit pokračování, která vlastně nikdo už moc nechce. Ale co kdyby to příště už konečně vyšlo... ()

gogo77 odpad!

1/10 ... no snad uz nakoniec je tomuto trapeniu koniec ... nie celkom rozumiem na co vznikol aj tento posledny kusok skladacky, pretoze uz aj ten predchadzajuci stal za hovno ... zaverecne finale sa nekonalo aj ked teda zbehlo sa tam cele mesto a vlastne vsetci predsa vieme ze Mike Mayers nemoze zomriet tak som zvedavy kto a ako ho zase ozivi .... Jamie Lee Curtis ma uz 63 rokov tak sa este mame na co tesit a je dost mozne ze nas podobna sracicka este caka.... pribeh to nema ziadny len teda ze vrah sa vrati a jeho posledne obete vlastne vrazdia s nim ... no je tu tato sikovna babicka ktora sa neda a zbrane vsetkeho druhu ma vzdy pripravene ()

flyer.nick

Michael Myers si našel konečně kamaráda. A celý film je jen o něm, Michael tam hraje až druhé housle. Možná ho měli nechat po zásluze umřít v Halloween kills a tohle udělat jako úplně nový film o hodném klučíkovi, kterého tak šikanují až z toho začne vraždit, taková Carrie s koulema. Bohužel to ale udělali jak to udělali a jak to v roce 2018 poměrně krásně začalo tak to i po přepsání scénáře v čase, který díky covidu získali, dojebali. Aspoň to ale má už nějaký konec, takže to aspoň v něčem předčí Kills. ()

Egito

Pokazili všechno na co sáhli, úplná kravina bez výpovědní hodnoty. Myers tam ani nebyl a vlastně to bylo o ničem… hrůza, pouze pokazili můj oblíbeny film. Doufám, že to byl opravdu poslední halloween. I když už mě napadlo aby ještě rýžování peníze tak udělají nový díl s tím , že ten typem o kterém to bylo půjde po té holiče když ho už nechce, ale to už je hoooodně stupidní. ()

FiVe odpad!

Vždycky Jsem tuto sérii (která má BTW 3 alternativní linie+remake od Zombího) vnímal a hlavně hodnotil shovívavě. Samozřejmě jsem je neviděl všechny. A jestliže to správně chápu, tak je III a IV počin čisté amatérská záležitost. Avšak teď už nemohu. Zkrátka už je to velká slátanina. P.$.fascinuje mě, jak obrovský kuchyňské nože v US mají :⁠-⁠D ()

Nový Vymítač ďábla je v problémech

Nový Vymítač ďábla je v problémech

12.01.2024

Hollywoodská studia Universal Pictures a Blumhouse Productions měla velké plány, co se týče nedávného oživení série Vymítač ďábla s podtitulem Znamení víry. Společnost NBCUniversal v roce 2021… (více)

Práva na sérii Halloween jsou na prodej

Práva na sérii Halloween jsou na prodej