Rod Draka - Série 1

(série)
USA, 2022, 10 h 4 min (Minutáž: 51–67 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

jedna_vrana

Už dlho ma nesklamalo filmové dielo tak, ako Rod draka. Divák ho musí porovnávať s Hrou o tróny, ktorej som po tomto seriáli musela zdvihnúť pôvodné hodnotenie zo štyroch na päť bodov. Prečo to sklamanie? Seriál ťaží práve z úspechu megaseriálu, ale nedokáže sa mu ani zďaleka priblížiť - od slabého hereckého obsadenia, v polovice série nezmyselne zmeneného za "staršie" verzie hrdinov. Vo všeobecnosti tu chýba výrazná (výrazné) herecké postavy, ktoré by dej ťahali dopredu. Dialógy sú rozťahané a musíme si zvyknúť, že cieľom je vydať princeznú. Donekonečna. Draci odviedli svoju prácu dobre, ale aj tak nedokázali vyplniť deravý scenár založený na intrigách, ktoré nudia. ()

T2

1.séria__Na zatiaľ po štvrtom diely by som povedal že je to dosť za očakávaniami. Obsadenie žiadna veľká sláva, zatiaľ okrem démona Matta Smitha, tam nikto nejak zvlášť neupúta, príbeh s intrigami len klasika, akcia a súboje tiež nedostanú zrovna do kolien. Bolo by dobre sa troška prebrať. ____ po 6 diely... To si už fakt robia z ľudí srandu, riadne začali šlapať na päty Prstenom moci, či ako sa to vlastne volalo.  Nehorázne povrchné, príbehové skoky ako hovado, dejovo ustrelené bez poriadnej atmosféry, postavy každým dielom čoraz viac bezduché až otravné a tie ich dredové biele vlasy na odstrel, to kto vymyslel tú frizúru?! fakt mimo, čisté fopa. Koniec. Toto teda tiež moc nevyšlo. Tento seriálový rok prúser za prúserom. /30%/ ()

fabecc1222

Nedívím se nikomu, kdo hodnotí za plných 5*, ale já si přecejen zatím ponechám nějakou tu rezervu do dalších řad, ačkoliv je třeba říct, že Rod Draka si přenáší to nejlepší z Hry o trůny a velmi důstojně na ní navazuje, a přináší tak vše, co máme v tomto světě rádi, a dokonce i ve skromnějším podání, bez nutnosti velkolepýsch scén či bitev. Opravdu, většina scén se odehárává uvnitř pár interiérů, a světe div se, ono to stačí, když máte dobré dialogy a dobré herce, tak už nic víc není třeba. Přitom začátek mi nepřišel až tak ideální, vlivem různých časových skoků byl děj pro mě dost rozháraný, dost věcí se dělo jakoby mimo děj v časových prodlevách, a divák musel hodně napínat mozkové závity, aby mu vše docvaklo. Občas by se našla i nějaká ta výtka k technickému zpracování (zpropadená téma, zas v několika dílech nebylo nic vidět) ale věřím, že to jsou věci, které tvůrci do dalších řad vychytají. V přibližně stejnou dobu odstartovali dva velmi očekávané fantasy seriály, tento a Prsteny moci. V tomto duelu je zatím Rod Draka jasným vítězem na plné čáře. ()

warrenur

Voci tomuto prequelu som mal na pociatku miernu skepsu, avsak uz prva epizoda moje obavy zmyla. Vynikajuci pribeh, herci, dialogy a uzasna kamera s hudobnym doprovodom. Hlavnym tahakom su vsak rozhodne zive a jedinecne charaktery, to sa tvorcom naozaj podarilo a tiez poryvy intrig a pribehov, v ktorych sa ocitnu. Odkazy, obrazy a artfakty pozite v GoT sa tu ukazu parkrat a fanusika rozhodne zahraju pri srdiecku. :) Druha seria bude, myslim, akcnejsia a velkolepejsia. Za mna najsilnejsie sceny - Rhaenyrino dospievanie - jelen, ci let na drakovy a konfrontacia strycka - uzasna kamera, Daemon-ov solo-vypad s Black Sister v ruke, rozhovor s leaderkou podsvetia White Worm - paradna dikcia :), Daemon v Dracej sluji, Raenys na drakovi v septe, Viserisova hostina s rodinou okolo bola velmi emotivna a zaverecna epizoda ich ma tiez zo 2. Vrelo odporucam. 85% a mierne nadnesene pathviezdie. Sem z druhou seriou. :) ()

Trevor

Asi najväčšou slabinou prvej série je to že v úvode dostal kŕmič krabov pomerne málo priestoru. To asi ľuďom chýbalo najviac, viac akcie. Mňa samého prvá séria Hry o Tróny príliš nenadchla, časom som sa k nej vrátil a potom som sledoval jednotlivé epizódy ako v rauši, možno by bolo dobré spraviť tak aj v tomto prípade ale predsa len zvedavosť zvíťazila. O niečo pomalší rozbeh bol dobre vyvážený intrigami so skvelým finále, ktorý Lucerysovi nadelil taký osud aký každý očakával a tak sa to môže konečne naplno rozbehnúť. ()

• Epizoda se odehrává šest měsíců po událostech předchozí epizody. (Arigato)
  • V této epizodě byli představeni tři draci: Syrax – zlatožlutá dračice, na které jezdila Rhaenyra (Milly Alcock), Caraxes – červený drak, na kterém jezdil Daemon (Matt Smith) a Seasmoke – stříbrno-šedý drak, na kterém jezdil Laenor Velaryon (John Macmillan). (mikki089)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD