Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Temperamentní americký dobrodruh a voják cizinecké legie Rick O'Connell hledá v Egyptě své štěstí. Čirou náhodou objeví dávno ztracené Město mrtvých. Jeho objev je pro půvabnou knihovnici káhirského muzea a nadšenou egyptoložku Evelyn archeologický nález století. O'Connell dostane nabídku zavést Evelyn s výstředním bratrem Jonathanem do pouště. Evelyn touží objevit ztracenou Knihu mrtvých, Rick zase prahne po legendárním faraónově pokladu. Ruiny střežené bojovnými Tuaregy však skrývají děsivé tajemství - sarkofág s mumií staroegyptského kněze Imhotepa, jenž byl za svá provinění pohřben zaživa. Zemřel strašnou smrtí, byl sežrán tisíci brouky. Pokud by ho ale někdo oživil, znamenalo by to katastrofu pro celou zemi. Evelyn s Jonathanem a Rickem budou muset překonat strašlivé, životu nebezpečné nástrahy, uniknout příšerným kusadlům smrtících brouků a vést boj se starověkou sektou. A přesně ve chvíli, kdy mohou konečně nabrat dech, Evelyn nechtěně probudí Imhotepa. (TV Nova)

(více)

Videa (3)

Trailer 3

Recenze (815)

Campbell 

všechny recenze uživatele

Jo jako malej jsem na tomhle dost ujížděl, takový správný dobrodružství, a ani po téměř 6 letech co jsem to viděl naposled mě to moc bavilo. Fraser se do týhle role dokonale hodí, a ostatní herci taky. Jen škoda Voslooa který byl před mumií v bahně, a po Mumii tam spadl znova. Efekty jsou úžasný a soundtrakc taky, nemám prakticky co vytknout, humor funguje a akční pasáže jsou dobře nasnímané. Sommers s legendamy umí(viz. Van Helsing). ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Tak pan Vegetol má určitě pravdu, že Chobotnice byla vrcholem režiséra Sommerse a nic lepšího už pak nenatočil. Každopádně první Mumie se tomu ještě blíží. Obstojná dobrodružná zábava, která nekopíruje Indiana Jonese ani jiný filmy a jede si ve vlastní linii. Fraser je velký sympaťák, Hannah mě svými prupovídkami bavil po celý film a Vosloo je perfektní záporák. Akce je tak nějak přiměřeně a je přiměřeně přehnaná a zábavná. Kult bych z toho nedělal, pořád mám v tomhle žánru jiné favority, ale na ty 4* to nakonec zaokrouhlím.70% ()

Reklama

Okara 

všechny recenze uživatele

Jeden z klasických amerických velkofilmů, který nepostrádá originalitu doplněnou zajímavým dějem s atraktivními herci. Jako bonus se nám dostává velmi povedených efektů, kostýmů a dokonce pár vtípků. Co mi naopak vadilo, jsou jak už tomu u akčních filmů bývá až naivní uniky z pastí a křečovité souboje. 75% ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Dobrodružný žánr značně chátrá a Mumie přišla vyplnit obrovskou díru, která zůstala po Indiana Jonesovi. A vzápětí musím zdůraznit, že ani velkolepě pojaté Mumii se nepodařilo Indyho trumfnout, ale pokud upustím od srovnání s ním, pak zde máme solidní dobrodružný spektákl napumpovaný digitálními triky s charismatickým a vtipným dobrodruhem s tváří Brendana Frasera. Záda mu kryje Rachel Weisz a John Hannah. Stephen Sommers ale není Steven Spielberg a z některých scén je cítit nevyužitý potenciál. Množství scén naopak nepostrádá originalitu, dynamický nálet kamery nebo akcí posedlého Frasera. Dobrodružných filmů v klasickém stylu není nikdy dost. A hlavně mělo by jich být víc. Takže filmaři hybaj točit dobrodružné filmy! ()

akisha 

všechny recenze uživatele

Nenáročná zábavná záležitost, úspěšně resuscituící mytologii starověkého Egypta (to je moje), která má jednak dobré herce (Fraser je "cool", Weisz krásná, Hannah jako komická figurka funguje dobře, Vosloo hraje Imhotepa skvěle) a pak taky hodně dobrou akci, vcelku originální nápady a hudbu. Nadprůměrný dobrodružný film, který pobaví i po více zhlédnutí. ()

Galerie (64)

Zajímavosti (77)

  • S nápadem na natočení remaku klasické Mumie (1932) přišel roku 1992 producent James Jacks. Snímek se měl odehrávat v 90. letech minulého století, studio Universal stanovilo rozpočet na 10 milionů amerických dolarů a režírovat měl Clive Barker, který chtěl natočit snímek plný násilí. Z nápadu však nakonec sešlo. Následně se kolem projektu mihl i George A. Romero, jehož vizí byl film ve stylu Noci oživlých mrtvol (1968) – studio však návrh zamítlo. Dále byl na post režiséra zvažován Joe Dante – ten vnesl do námětu prvky love story, reinkarnace a masožravých brouků, nicméně studio tehdy požadovalo film za patnáct milionů a Danteho námět by se do rozpočtu nevešel. Projekt následně opustil i Mick Garris a Wes Craven pro jistotu rovnou odmítl. V roce 1997 pak Jacksovi zavolal Stephen Sommers a představil mu „svou“ verzi Mumie ve stylu Indiany Jonese a Chrámu zkázy (1984) a Jásona a Argonautů (1963). Studiu se návrh líbil natolik, že rozpočet nabobtnal z původních 15 na 80 milionů dolarů, a to navíc v době, kdy se studio vzpamatovávalo z nečekaného propadáku Babe 2: Prasátko ve městě (1998). (fiLLthe3DD)
  • Když se otevře rakev s Imothepem (Arnold Vosloo), jsou na víku stopy od nehtů a vzkaz, že smrt je teprve začátek. Ale Imothep něco takového nemohl napsat, protože když jej pohřbívali, měl svázané ruce. (Mr.Hudson)
  • Brendan Fraser (Rick O'Connell) si při natáčení akčních scén zlomil žebro a pochroumal kolenní kloub. (HappySmile)

Související novinky

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

13.10.2022

Čeká nás v budoucnu Frasernasance? Díky potenciálně oscarovému želízku v ohni The Whale od režiséra Darrena Aronofskyho (matka!, Fontána) se herec nyní pomalu ale jistě vrací do velkého Hollywoodu, a… (více)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Přemýšlíte, kam letos na dovolenou? Máme pro vás tip na tři destinace, které vám učarují stejně jako tvůrcům ikonických děl světové kinematografie. 1. Maroko - Středověké medíny, barvami hýřící… (více)

Mumie s Cruisem potvrzena

Mumie s Cruisem potvrzena

22.01.2016

Studio Universal má za sebou díky Jurskému světu nebo Rychle a zběsile 7 vynikající rok. A nejspíš se mu bude dařit i dál, na letošek totiž chystá Warcraft nebo pátého Bournea a v roce 2017 rozjede… (více)

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014

20.07.2014

Americký skladatel Elliot Goldenthal, který je držitelem Oscara® za hudbu k filmu Frida, a britský skladatel Patrick Doyle, jež je autorem hudby k velkofilmům jako Thor, Harry Potter a Ohnivý pohár… (více)

Reklama

Reklama