Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Temperamentní americký dobrodruh a voják cizinecké legie Rick O'Connell hledá v Egyptě své štěstí. Čirou náhodou objeví dávno ztracené Město mrtvých. Jeho objev je pro půvabnou knihovnici káhirského muzea a nadšenou egyptoložku Evelyn archeologický nález století. O'Connell dostane nabídku zavést Evelyn s výstředním bratrem Jonathanem do pouště. Evelyn touží objevit ztracenou Knihu mrtvých, Rick zase prahne po legendárním faraónově pokladu. Ruiny střežené bojovnými Tuaregy však skrývají děsivé tajemství - sarkofág s mumií staroegyptského kněze Imhotepa, jenž byl za svá provinění pohřben zaživa. Zemřel strašnou smrtí, byl sežrán tisíci brouky. Pokud by ho ale někdo oživil, znamenalo by to katastrofu pro celou zemi. Evelyn s Jonathanem a Rickem budou muset překonat strašlivé, životu nebezpečné nástrahy, uniknout příšerným kusadlům smrtících brouků a vést boj se starověkou sektou. A přesně ve chvíli, kdy mohou konečně nabrat dech, Evelyn nechtěně probudí Imhotepa. (TV Nova)

(více)

Videa (3)

Trailer 3

Recenze (815)

M.a.t.t. 

všechny recenze uživatele

Vydarená pocta Indianu Jonesovi a hoci je je Indy iba jeden, musím priznať, že od Stephena Sommersa som až tak zábavnú oddychovku nečakal. V rámci žánru výborné dielko ktoré nebolo prekonané ani neskorším pokračovaním a vlastne po veľmi dlhú dobu ani ničím iným. S odstupom a zhliadnutí pokračovaní jeho kvality vôbec neupadajú, práve naopak. Jeden z mojich najobľúbenejších dobrodružných filmov vôbec. ()

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Režijně velmi dobře zvládnutý film, který zaručuje dobrou a (částečně) vtipnou podívanou. Atmosféra první světové války sice na filmu není moc znát, ale i tak je dobové prostředí slušně vyladěné. Tenhle akčňák sice překrucuje veškerou pravdu o mumiích, ale vem to čert, hlavně, že je to zábavné. Skvělý výběr herců a i hudba. Velkým tahákem filmu je také úvodní legenda s mumifikací, které nikdy neztratí na působnosti. Navíc jsem po zhlédnutí došel k zásadnímu názoru - nemám rád brouky! ()

Reklama

InJo 

všechny recenze uživatele

Vedle Zemeckisovy Honby za diamantem asi nejlepší film kráčející ve stopách Indiany Jonese. Svižná a zábavná dobrodružná jízda v příjemně staromilském duchu a s dobře využitými prvky romantiky, hororu i komedie. Převratné dílo to není, ale vysoký žánrový nadprůměr určitě ano. Škoda, že ani jedno pokračování se moc nepovedlo. 80 % ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Dobrodružné hľadania, bádania a honby za pokladom sa rozhodne nevypláca zasadiť do súčasnosti. Aj Sommers pochopil, že prvá polovica 20.storočia sú pre takéto filmy najlepšou devízou. Dokonca sa to celkom slušne ťahá aj na 'Indyho', k čomu prispievajú najmä novšie triky a horrorový nádych. A záporáci nemohli byť fajnovejší. 80%. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Stephen Sommers timhle filmem dava vzpomenout na dobrodruzny filmy typu Indiana Jonese a dari se mu to dost dobre. Hlavni vyhoda filmu je, ze se nebere az tak moc vazne, takze se tu najdou nejaky vtipny komentare k deni a nebo docela slusny hlasky. Navic Brendan Fraser a Rachel Weisz jsou jako dvojka vyborna a skvele se doplnujou. A zaporak Arnolda Voslooa je taky vybornej, nedokazu si pro Imhotepa predstavit nikoho jinyho. I kdyz se jedna o popkorn, tak presto ma celkem slusnej pribeh, kterej dokaze zaujmout a hlavne hodne pobavit. Je to takova 2 hodinova jizda se skvelejma trikama a peknou hudbou, ve ktery neni zadnej prostor pro nudu. ()

Galerie (65)

Zajímavosti (77)

  • Režisér Stephen Sommers viděl původní Mumii (1932) poprvé v osmi letech. Jeho cílem bylo přetvořit aspekty původního filmu, které se mu líbily, ale ve větším měřítku. (fiLLthe3DD)
  • Ve filmu je Skarabeus prezentován jako symbol zla a smrti. Ve skutečnosti byl ale pro starověké Egypťany symbolem štěstí. (Martin_Happy)
  • Postava Evelyn Carnahan (Rachel Weisz) bola pomenovaná podľa dcéry jedného zo spoluobjaviteľov hrobky Tutanchamóna, Lady Evelyn Carnavorn. (jandomi10)

Související novinky

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

13.10.2022

Čeká nás v budoucnu Frasernasance? Díky potenciálně oscarovému želízku v ohni The Whale od režiséra Darrena Aronofskyho (matka!, Fontána) se herec nyní pomalu ale jistě vrací do velkého Hollywoodu, a… (více)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Přemýšlíte, kam letos na dovolenou? Máme pro vás tip na tři destinace, které vám učarují stejně jako tvůrcům ikonických děl světové kinematografie. 1. Maroko - Středověké medíny, barvami hýřící… (více)

Mumie s Cruisem potvrzena

Mumie s Cruisem potvrzena

22.01.2016

Studio Universal má za sebou díky Jurskému světu nebo Rychle a zběsile 7 vynikající rok. A nejspíš se mu bude dařit i dál, na letošek totiž chystá Warcraft nebo pátého Bournea a v roce 2017 rozjede… (více)

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014

20.07.2014

Americký skladatel Elliot Goldenthal, který je držitelem Oscara® za hudbu k filmu Frida, a britský skladatel Patrick Doyle, jež je autorem hudby k velkofilmům jako Thor, Harry Potter a Ohnivý pohár… (více)

Reklama

Reklama