Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Sestry Samantha a Tara Carpenterové a dvojčata Chad a Mindy přežily řádění tajemného vraha ukrytého pod maskou ducha v městečku Woodsboro. Ve snaze zapomenout na tyto tragické události se všichni čtyři přestěhují do New Yorku, aby tam začali nový život. Netrvá to ale dlouho a objeví se nový a ještě brutálnější vrah v masce Ghostface a jejich životy jsou opět v ohrožení. (Forum Film CZ)

(více)

Videa (12)

Trailer 5

Recenze (361)

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Upozornění!!! Komentář může obsahovat spoiler. Na novej Vřískot jsem se samozřejmě těšil ale zároveň jsem měl i obavy. Stejně tak tomu bylo u předchozího Vřískotu(2022) stejné režisérské dvojice a nakonec mi sednul. O tomhle novým Vřískotu to ale říct nemůžu. Má to sice vysokej bodycount a Ghostface se tady poprvé ohání střelnou zbraní tím ale výčet pozitiv končí. Těšil jsem se na každou vraždu, protože postavy ať už nový nebo ty starý mi zrovna k srdci nepřirostly. Jenna Ortega mi v předchozím Vřískotu až tak nevadila ale po tom co jsem viděl seriál Wednesday(2022) kde byla perfektní mě tady její výkon zrovna neoslovil. Působila na mě jako dítě mezi dospělejma. Courtney Cox mě srala už v předchozím Vřískotu a tady tomu nebylo jinak. Nejhorší na tom je že její postava né a né chcípnout. Ke konci už jsem se nudil. Při vysvětlování toho kdo a proč vlastně vraždil zbytečně ukecaný a natahovaný. Takže když to shrnu tak za mě je tenhle poslední Vřískot stejně zbytečnej jako poslední Halloween(2022). Prostě jde o recyklaci a přiživování se na známé hororové značce. Je nad slunce jasný, že tohle není poslední zářez do Vřískotovské série ikdyž každýmu musí být taky naprosto jasný, že první dva díly zůstanou stejně navždy nepřekonány. ()

Kothy 

všechny recenze uživatele

Sequel přišel dřív, než bychom čekali. Opět se řeší stará traumata a vrací se známé postavy. Dělá si to tak nějak srandu samo ze sebe. Přesouváme se do New Yorku a vrahů je opět víc. Jenže kdo to jen může být? Postavy umírají jak na běžícím pásu a podezřelých přibývá. Nakonec vše vyvrcholí velkým finále. Prostor pro další díly ale moc nevidím.... "Celé je to frančíza." ()

Reklama

claudel 

všechny recenze uživatele

A zase Vřískot a pořád dokolečka dokola a mně to stejně nevadí a pořád mě to baví. Inovace jsou nezbytné, takže i tento díl přináší jisté novinky, abychom mohli sledovat posun v čase od prvního dílu až do současnosti. Bohužel jsem četl a viděl detektivek fakt hodně, Vřískotů a podobných hororů a thrillerů taktéž, takže mě nějaké "překvapivé" zvraty a rozuzlení napadnou hned v zárodku a to jsem vždy trochu zklamaný. Ale i tak fajn a Jenna Ortega k sežrání. ()

pepo 

všechny recenze uživatele

Čaro je definitívne preč. Postavy nudné, rovnako detektívna zápletka. Meta rovina bola tiež lepšia predtým. Apoň tie killy sú na úrovni. Sú tam skvelé veci (napr. úvod, prestrelka v obchode), no je to rozriedené v prílišnej stopáži. Ako normálny slasher to mohlo byť cool, no ako Scream je to na hranici trapasu. Najslabší diel. 5/10 ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

K sérii som sa vrátil po trojke a to preto, že ma zaujal dej odohrávajúci sa v novom prostredí. A je to tak, šestkou dostal Scream novú krv do žíl. Čo sa týka deja, tam toho veľa už nikto nevymyslí, skôr som sa sústredil na hutné sekvencie, ako metro, samoška či rebrík. No a oná meta rovina je síce posunutá o kus ďalej ako prvý film a neustále sa o nej rozpráva, avšak tu mi príde, že scenáristi a režiséri sa snažia byť za každú cenu kvázi veľmi chytrí a cool a je to už skôr na hranici otravnosti. Či je tematizovanie toho, čo všetko sa dá prežiť, skutočne tak inteligentné, nech posúdi každý fanúšik sám. Mrzí ma to, ale okrem Jenny žiadna nová tvár nemá podľa mňa dostatočnú charizmu, na druhú stranu ma potom nemrzelo, keď niekto zomrel bolestivou smrťou. ()

Galerie (66)

Zajímavosti (31)

Související novinky

Sedmý Vřískot vítá staré známé

Sedmý Vřískot vítá staré známé

12.03.2024

Kolem vřískající série bylo v nedávných měsících poměrně velké rušno. Poslední Vřískot 6, jenž měl premiéru zhruba před rokem, v kinech vydělal slušné peníze, stejně jako jeho předchůdce pátý díl,… (více)

Sedmý Vřískot přišel o hlavní hvězdu

Sedmý Vřískot přišel o hlavní hvězdu

22.11.2023

Zajetá a komerčně úspěšná hororová série je ve velkých problémech. Třiatřicetiletá herečka Melissa Barrera, hvězda posledních dvou dílů populární hororové řady Vřískot, totiž dostala vyhazov z… (více)

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

03.08.2023

Oblíbená hororová řada opět mění tvůrčí tým. Poté, co otěže nad sérií původních čtyř filmů z let 1996 až 2011 v režii legendárního Wese Cravena v roce 2022 převzalo režijní duo Matt Bettinelli-Olpin… (více)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

14.04.2023

Studio Universal v současnosti chystá několik projektů, jimiž by rádo navázalo na své zajeté a osvědčené značky. Jedním z nich je tento týden oznámený a blíže nespecifikovaný příspěvek do světa… (více)

Reklama

Reklama