Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Šestidílná série podobenství o Jediích z prequelové éry. Ponořte se do životů dvou výrazně odlišných Jediů – Ahsoky Tano a hraběte Dookua. Oba budou čelit zkouškám a budou postaveni před volby, které určí jejich osudy. (Disney+)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (85)

Shakers 

všechny recenze uživatele

Bavia ma Filoniho seriály aj nápady a som rád, že sme sa dočkali aj takýchto drobných príbehov, ktoré nemajú dĺžku na plnohodnotný seriál. Tri diely (1,5,6) sa venujú Ahsoke a tri tie lepšie (2,3,4) Grófovi Dooku, ktorého som v tomto období vždy chcel vidieť. Na jednu stranu som rád, že sme dočkali jeho prechodu k temnej strane, no na druhu som smutný, že sme dostali len skutočne málo. Pre obyčajných smrteľníkov asi nič moc, pretože tu je treba poznať filmy aj seriály, aby si to divák mohol plnohodnotne užiť, no pre fanúšikov to je určite príjemný doplnok. 80% - 4* ()

DJ_bart 

všechny recenze uživatele

(paradoxně) Nic, co by jsme už neviděli v rámci Clone Wars.... Jak už někdo trefně poznamenal, Dave Filoni se tu jen opakuje, používá milionkrát viděný příběhový vzorce, takže by přišlo víc než vhod předat kreativní otěže někomu jinýmu – o to víc se bojím, jak pojme seriál Ahsoka. Krátkometrážní disneyovská stopáž [všech šest epizod nemá dohromady ani 80 minut] opět naprosto nesmyslná. ()

Reklama

Big_Boss 

všechny recenze uživatele

Ano, Dave Filono opět dokazuje, že je opravdovým následovníkem George Lucase (a odvážím se i říct, že ho i v některých aspektech jako jsou dialogy silně překonává). Tahle série krátkých šesti mini-epizod nám dává pohled na několik zlomových okamžiků Mistra Dooku, před jeho přechodem na temnou stranu a určité části života padawanky Ahsoky Tano jako je zrod, výcvik a následné vyhnanství. I když jsem byl samozřejmě nejvíc natěšen na epizody mojí oblíbené Togruty, tak mě překvapivě víc zaujala pouť Mistra Dooku, kdy jeho epizody krásně rozvíjeli jeho rozhodnutí nejen opustit Jedie, ale i Senát, díky čemuž vám při zpětném sledování epizody II. a III. přijde hrabě jako sympatičtější postava a ne jako nějakej egomaniak posedlej mocí. Škoda, že se celá série nesoustředila jenom na něj (nebo by série měla aspoň 12 epizod), kdy bysme viděli i jeho první setkání s Darth Sidiousem, vysvětlení celé situace ohledně objednání armády klonů a zabití Sifo-Dyase. Epizody s Ahsokou jsem bral spíš jako vystřižené scény ze seriálu Clone Wars, na které už nezbyl čas. Trochu jsem doufal, že uvidím jak si jí z vesnice vyzvedne Plo-Koon, její skoro střet s Darth Sidiousem a sestavení nového světelného meče s bílou čepelí + za nějaký delší souboj s Inkvizitorem bych se taky nezlobil. Kolem a kolem nemůžu říct, že by kterákoliv z těchto krátkých epizod dosahovala kvalit posledních sérií The Clone Wars, ale o to se Dave Filoni ani nesnažil. Rozhodně jsem si ale Příběhy rytířů Jedi užil víc než třeba The Bad Batch nebo anime Star Wars: Visions z minulého roku. Teď mě jenom zajímá na jaké Jedie se zaměří druhá série (je vůbec nějaká potvrzená?). Jelikož je Plo Koon Filoniho oblíbenec, tak bych si vsadil na něj a klidně by nás mohli tvůrci překvapit nějakým dobrodružstvím Luka Skywalkera po epizodě VI. (teda pokud se Příběhy rytířů Jedi nebudou exkluzivně odehrávat během prequelové éry). 7/10 ()

Motinski 

všechny recenze uživatele

Ďalšie rozšírenie Star Wars sveta a opäť kvalitná odmena pre fanúšikov. Nádherná Clone Wars animácia a dĺžka epizód umožňujúca pozretie na šupu. Ahsokine časti síce trochu slabšie, ale hlavne preto že tie Dookuho boli brilantné. Hlboké, deprimujúce a rozvíjajúce jeho charakter aj na malom priestore. Keď sa nad tým zamyslím, škoda že seriál nespravili aspoň na 10 časti. Vtiahol by viac ako len na oddych v obľúbenom univerze. 8/10 ()

dO_od 

všechny recenze uživatele

// Retconny, fanservice a ošklivá animace k tomu. Epizody s Dookum obstaraly děj, který chyběl v Klonech útočí, epizody s Ahsokou ale neřekly vůbec nic (že patřila k nejlepším Jediům ví každý díky Clone Wars), přičemž pátý díl nebyl ani nijak vypointovaný (alespoň ne pro ty, kteří Clone Wars nesledovaly). Vlastně úplně zbytečná a banální hodina a půl Star Wars, ve kterých se Filoni už jen opakuje. Nejvyšší čas to předat někomu novému. 6/10 ()

Galerie (15)

Zajímavosti (15)

  • Věta, kterou pronese Dooku ke Qui-Gon Jinnovi: „You are much wiser man that I,“ („Jsi mnohem moudřejší než já“) je ta stejná věta, kterou pronese o několik let později ve Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999) Qui-Gon Jinn k mladému Obi-wanovi. (Veskoslav)
  • Pohřbu se zúčastnili například i Plo Koon,Tera Sinube, Jocasta Nu, Saesee Tiin nebo Ki-Adi-Mundi. (Veskoslav)

Související novinky

Disney se snaží přivést diváky k Andorovi

Disney se snaží přivést diváky k Andorovi

16.11.2022

Přes nadšené reakce kritiků i diváků se nejnovějšímu seriálu ze světa Star Wars ne a ne podařit přilákat k obrazovkám nové diváky. Andor má na Disney+ tristně nízká čísla, a protože i samotné studio… (více)

Reklama

Reklama