Úřady jsou zaskočeny Longlegsem, satanistickým sériovým vrahem, který se svých obětí ani jednou nedotkne. Všechny jeho zločiny v průběhu let se zdají být jasnými vraždami a sebevraždami, při nichž manžel a otec vyvraždí svou rodinu, než si vezme život. Na každém místě činu však Longlegs (Nicolas Cage) zanechává dopis napsaný šifrou, z níž je zřejmé, že přijdou další vraždy. Na pomoc s rozlousknutím děsivého případu FBI povolá začínající agentku Lee Harkerovou (Maika Monroe), která je nadána jasnovideckými schopnostmi. Případ je plný nečekaných zvratů, včetně odkazů k okultismu. Lee objeví osobní spojení s nemilosrdným vrahem a musí závodit s časem, aby ho zastavila dřív, než připraví o život další nevinnou rodinu. (Continental Film)

Botič

Silná atmosféra, děsivé ruchy a někdo, kdo je Nicolas Cage, ale vlastně by pod tou maskou mohl být prakticky kdokoliv. Ta čistá mysteriózní detektivka v první polovině mi dává větší smysl, než závěrečná okultistická jízda, kde mě Osgood s Cagem totálně ztratili. ()

castor

Autistická Maika Monroe, zase jednou se totálně vymykající Nicolase Cage a ze zdi se culící prezident Clinton. Jasně, má to chyby a mělo to mít smysluplnější děj s uspokojivým vyústěním, ale už jen pro tu dusnou atmosféru, ladně poskládané stylistické prvky, (ne)příjemné šponování diváka, práci s ruchy či kamerovými kompozicemi prostě čtyři hvězdy dám!! Byl bych ale pochopitelně raději, kdyby se tvůrci detektivně pouze netvářili, ale opravdu si víc pohráli právě s detektivní linií a méně s jasnovideckými či zejména satanistickými prvky. Právě mladá FBI agentka jasnovidecké schopnosti má a po pár hodinách (dobře, možná dnech) dumání nad důkazy v mnoha ohledech rozčísne případ, nad kterým její zkušenější kolegové selhávají už několik dekád. Chlapík jménem Longlegs totiž už tři desítky let děsí americký venkov a likviduje věřící famílie, aniž by sám fyzicky řezal, bodal či porcoval na místě činu. Zůstává jen záhadný dopis plný symbolů a mrtvé celé rodiny. Vyšetřování je, no, občas náhodné a bohužel i s jistou scenáristickou leností. Režisér Oz Perkins nás láká na nějakou tu nepříjemnost nebo lekačku, která ovšem nepřijde, ale divácké nepohodlí zajistí. Stejné je to i s Cagem, kterého příliš neukazuje. Hraní s očekáváním mu prostě jde náramně, protože se s ním setkáváme i třeba při obyčejném prohrabávání krabic se spisy. Jenže Monroe to dělá v tichém baráku s velkými okny, uprostřed tmy, uprostřed ničeho. Samotný závěr už bohužel vyvolává pár nepříjemných otázek, prostě bych si vyznění představoval řekněme funkčnější. Na Sedm nebo Mlčení jehňátek to (samozřejmě) nedosahuje, s méně satanismem by to pak bylo na oba palce nahoru. ()

*CARNIFEX*

Najmä prvé 3/4 na mňa pôsobia po dejovej stránke spolu so samotnou atmosférou naozaj veľmi ponuro, a teda presne tak, ako má snímok opierajúci sa o námet sériového vraha aj pôsobiť. Následne však nástupom Nicolasa “Klietku” na scénu (ktorý mňa už proste po takom množstve prepadákom na ktorých sa posledné “roky rokúce” podieľal, jednoducho nevie a ani nedokáže ohúriť a môže sa hrať na lacnú variantu “Jokera” koľko len chce), však snímok po atmosferickej stránke stráca na pare, akoby už na ničom inom, ako len na rozuzlení nezáležalo (pochopiteľne) bez ohľadu na to, ako to bude pôsobiť, i keď jedným dychom musím uznať, že záverečná fáza najmä vďaka tomu rozuzleniu, pôsobí z pohľadu “ukončenia” dostatočne nápadito. Ja osobne som spokojný, no som viac menej na rozhraní medzi 3-štyri, nakoľko nie som presvedčený, že by som videl snímok čo i len s nábehom na kultovú záležitosť, ale "iba" dobrý film. ()

Faustka

Výborný začátek, který mě navnadil. Ponurá atmosféra a pomalé tempo Longlegs svědčí a divnějšího úchyla aby pohledal. Nicolas Cage se jistě během natáčení nedíval do zrcadla. To by ho zabilo. :-) ()

Big_Boss

Facku tomu, kdo tohle přirovnal k Mlčení jehňátek nebo k videohře Alan Wake 2 a facku mě, že jsem se na tenhle film nechal tak moc nahypovat. Bohužel se jedná o největší zklamání roku, protože moje očekávání byla až nesmyslně vysoko. Možná si od filmu dám měsíc pauzu a zkusím to znovu, třeba tomu konečně přijdu na chuť. ()

Davies182

Tentokrát to pan Fuka napsal fakt dobře. Je tu prostě moc Cage (sorry, ale měla to být němá postava), několik zmatečných odboček v ději, a v závěru naopak zbytečně doslovná pointa, kdy by nezaškodil větší důraz na divákovu fantazii. Atmosféru, hudbu, a celkový feeling to ale má naprosto výjimečné, a užil jsem si toho každou minutu. Příště bych taky asi prosil více přírody a méně suburban stylu, ale tohle jde na můj subjektivní vrub nenaplněných očekávání, a holt jsem od toho chtěl více naturalistického okultismu. [Kino 35, ČSFD projekce] ()

darkrobyk

-Modlíš se?-Ne, nikdy jsem se nemodlila, ani jednou.-Modlitby nám nepomůžou...- Ano, matka měla pravdu, páč někdy je třeba vzít do ruky kvér. Solidní mysteriózní thriller, který ale v začátku sliboval více, než nakonec nabídnul. Herecky velmi dobré, po formální stránce není co vytknout. Atmosféra první třetiny je skvěle tísnivá, dost jí napomáhají temná hudba a tajemství. A pak se to postupně začne lámat a místo tísně se dostaví čekání. Možná to chtělo větší přesah k Satanovi, nevím, každopádně případ zas tolik nečekaných zvratů nenabízí. Snad kvůli velkému očekávání a těšení se na nějaký šok jsem nakonec mírně zklamán. Je to dobrý film, bomba však nikoliv. P.S. Cage by možná nebyl vůbec špatný v roli Jokera... ()

lamps

Charlie Manson očekával Helter Skelter, apokalypsu zašifrovanou ve stejnojmenném řízném fláku od Beatles. Bledý Longlegs okultně zneužívá geniální texty a melodie od T-Rex, kteří dovedli rozproudit taneční krev a současně vyhrožovat ozubeným chřtánem hydry, jenž se v tomhle bezútěšném filmovém prostoru snáší opravdu na všechny. V klasickém detektivním příběhu je Cageův loutkářský messenger všudypřítomný, ať už díky časovému rozptylu v důmyslně zapuštěných flashbacích nebo napojení na zvláštně senzibilní protagonistku, jejíž detektivní šestý smysl tu funguje jako projektor absolutního zla, číhajícího možná i uvnitř vaší rodiny. Dá se tak omluvit i související scenáristické zlenivění, kdy agentka s okamžitými projevy posttraumatické stresové poruchy příliš snadno proniká do nitra dekády nerozluštitelné záhady. Je sympatické, že celý film detektivně krouží rozklíženou individuální pamětí ohledně jedné navracející se sekvence, jak to dělal ve svých giallo pátračkách také Argento. A že přitom nepřestává být dusným hororem s cejchem satanských třech šestek, v němž má zlo trvale navrch a projevuje se i nepředvídatelně, s pocitového hlediska neodbytně – ačkoli je sbírání stop někdy příliš nahodilé (a zajímalo by mě, co se stalo s dopadeným týpkem v úvodu), atmosféra pomyslně neopouští hnusné doupě Buffalo Billa a fakt se mnohdy cítíte, jako když se pod vámi pootevřela pekelná brána. Perkins je v tomhle unikátně šikovný a navíc tu má zase božskou Maiku Monroe, která si to musela psychicky vytrpět a ustála to skvěle. Tím si sám o sobě tentokrát nejsem tak jistý. 80 % EDIT: Longlegs dost referencují hororově laděné investigativní klasiky jako Psycho, Mlčení jehňátek nebo Sedm na úrovni tematických větví příběhu, hlavně s ohledem na zpočátku mimoděk budovanou rodinnou linii zakořeněnou ve flashbacích, kde třímá i pravda o detektivní záhadě. Tyhle inspirace přitom nestrhávají pozornost samy na sebe a Perkins kolem nich originálně rozplétá postklasicistní žánrovku řízenou mimo jiné dost netradičním soubojem dvou žánrových dominant - film začíná jako detektivka se subjektivně angažovanou hrdinkou, již zlo celou dobu navádí v rámci svého masterplánu a do popředí se dostává hororová nadpřirozenost světa ve stadiu předpeklí, kde nezbývá než se ptát, co jste i vy schopní udělat pro dítě svěřené vám do ochrany. Může to být pořádně děsivé, ale zatímco napoprvé mě Longlegs bavily víc pro tísnivé pocity spojené s mučivě gradovaným poznáním protagonistky, podruhé jsem si víc vychutnal zajímavě převrácenou vypravěčskou strukturu. Převrácenou ve prospěch dobré žánrové pravdy, že někdy zlo zkrátka zůstává jeden krok před vámi. 85 % ()

JohnnyD

Som nadšený. Päť hviezd nemôžem dať, lebo je to fakt vypečené béčko, ale hocičo pod štyri by bola svätokrádež. Strašne ma bavilo, ako je to ultra čierna meta komédia a zároveň fakt funkčný strašidelný horor. A často aj v jednej scéne naraz, za čo môže najmä maniakálny Nicolas Cage a jeho uncanny valley tvár akéhosi vyblednutého napichaného Tiny Tima. Rozuzlenie je strašný dríst a bolo by lepšie, keby tam nebolo, a jednotlivé scény sú krkolomne pozliepané, ale tá krkolomnosť je taká do oči bijúca, že to nemožno vôbec brať vážne (ideme na prehliadku miesta vraždy... v noci; alebo vonku je vrah, vyjdem z domu, ale nezavriem dvere, aby mohol vojsť a nechať mi odkaz). Podobne všetci herci sú úplne prepálení do absurdna (Blair Underwood!). No najmä tie strašidelné scény sú fakt spektakulárne nepríjemné (hoci sa pri nich divák občas aj smeje). Takýto mix protichodných emócii je extrémne zriedkavý (napr. Midsommar) a za to tlieskam. PS: A ten Bill Clinton! ()

pornogrind

Prej nejděsivější horor dekády. Dobrej fór. Tak předně Longlegs je spíš krimi thrillerem než hororem. S hororem to má společnýho snad jen tématiku okultismu/satanismu. Film to samozřejmě špatnej není jen jako horor je to nefunkční(pakliže jdete do filmu jako do nejděsivějšího hororu dekády😁). Tempo sice není nijak závratný ale přesto to nenudí. Pořád si to udržuje svoji atmosféru a díky nejednomu zvratu není nouze ani o chvíle napětí. Že je pod maskou N. Cage není pomalu ani poznat. Jinak si o5 myslím, že se kolem filmu vytvořil zase zbytečnej hype. Po technické stránce prakticky nemám co vytknout, námět taky dobrej ale určitě se z něj dalo vytřískat daleko daleko víc. Zvlášť pokud mělo jít o nejděsivější horor dekády. Takhle je to jen za lepší 3hvězdy. Hail Satan!!! ()

Cappuccino

Hail Nicolas Cage (alebo Hail Satan?). Už dlho som v nových hororoch nevidel takého creepy záporáka, akým bol jeho Longlegs. Hlavnou hviezdou, však, samozrejme, bola Maika Monroe. Asi by som ocenil o čosi menej doslovné finále, ale inak film za mňa nemal ďaleko do plného počtu. Sadol mi témou, prostredím, aj formou rozprávania príbehu. Kombinácia skvelého trilerového napätia a mrazivej hororovej atmosféry. ()

Goldbeater

Osgood Perkins naprosto ovládá styl, což se dozvíme už během prvních pár minut, a beze vší pochybnosti ovládá i obsah, protože jeho satanisticky laděný krimi horor velmi dobře funguje, napíná, překvapuje a už teď platí za jednu z žánrových událostí tohoto roku. Byl jsem až zaskočen, jak mě to opravdu chytlo. Cage a jeho zdejší kreace jsou opět záležitostí legend. Je navíc docela vtipné, že Perkins dokáže v takto zaměřeném snímku využívat propriet, které bychom přičítali spíše Jamesovi Wanovi (démonická panenka, postava se svítícíma očima pod černým závojem, domy s mnoha temnými zákoutími, opakující se popsong), ale využívá je na rozdíl od Wana naprosto odměřeně, neprvoplánově a chytře (a proto taky jeho příští film bude v produkci koho jiného než Jamese Wana). Super překvapení, kvalitní horor a rozhodně počin hodný návštěvy kina. ()

mzss1

[30%] Od tohoto LONGLEGS jsem moc nečekal, ani trailer mě moc nechytl a i jsem rád, že jsem to viděl doma a ne v kině. Jak tu někteří píší, že to připomíná SEDM a já nevím co vše podobné, nechalo mě to ledově klidným. Celkově je to takový divný film, v podstatě o ničem. Nějaké ty vraždy a temnější scénky se zde najdou – ok to se dá přičíst k dobru, ale k čemu mi to je, když mě to jako celek vůbec nebavilo? Maika Monroe zde působí podivně, většinu času tupě civí, jak kdyby byla pod vlivem drog. Dějově je to o ničem a to finále mi přišlo totálně absurdní. Těžko jsem v tom hledal smysl. A co se týče Nicolase Cagea, tak vizuálně si vypadal jako psychouš dobře, pousmál jsem se, ale moc se zde nehodil ani ten jeho smysl tu být v tomto ději nebyl moc výrazný, Cage se tu párkrát mihne … Tak bohužel, nesedlo mi to. Druhou * dávám z milosti. ()

sochoking

Démonický krimi thriller zachádzajúci až do hororu! Nicolas Cage je späť vo forme! Vo filme ho je tak na desať minút dokopy, ale za to, čo predvádza, by som mu udelil Oscara! Po Se7en, Zodiac a Prisoners  je tak Longlegs dalšia  krimi, na ktorú len tak nezabudnem! ()

leila22

Našlo sa pár úderov na logiku, ale i napriek tomu ide o veľmi atmosferickú, psychologickú krimi s prvkami hororu, ktorá od začiatku buduje ten správny diskomfort. Nicolasa Cagea si užijeme dokopy iba pár minút, ale tie nasledne vždy stoja za to. Jeho postava ja napriek tomu zapamätateľná a aj poriadne creepy. Kamera presne vie, ako sa má hýbať, aby pomyslene tlačila na psychiku diváka. Keď k tomu prirátame efektnú prácu s hudbou a ruchmi a autentický výkon Maiky Monroe, tak vo výsledku rozhodne prevažuje spokojnosť. ()

Anderton

Pokiaľ vám chýbali časy, kde policajti namiesto vytiahnutia žalúzií efektne zapínajú baterky, máte sa na čo tešiť. S tými deväťdesiatkami ale treba byť opatrný, atmosférou a tempom je to oveľa viac podobné Perkinsonovmu debutu. Longlegs je vo finále nakoniec niečím iným, než sa na prvý pohľad zdá a to aj s prihliadnutím k tomu, že ste niekde započuli pointu. Okrem klasických trilerov Perkins, podľa všetkého, do príbehu metaforicky komponuje vlastné detstvo so slávnym otcom a celý príbeh môžeme vnímať aj ako veľmi voľne inšpirovaný istou starou legendou, potom aj identita vraha je konkrétnejšia. Ale Longlegs je aj všeobecne čitateľný, skúste si dosadiť do Maikinej postavy a jej minulosti samých seba a máte nad čím premýšľať. Detstvo nemal asi nikto absolútne dokonalé. ()

Kudly4

Po skončení filmu, jsem si hned vzpomněl na ten slogan z plakátu "nejděsivější Horor dekády" a jenom jsem se tak lehce pousmál. Ale chápu, určitá skupina diváků, si bude mít delší dobu o čem povídat. Chválím solidní, nepříjemnou atmosféru, která je tu po celou dobu, děsivý hudební/zvukový doprovod, slušnou kameru a pár těch mírně brutálnějších záběru. Jinak mi ale postava Dlouhána, přišla komická až skoro trapná a vůbec ve mně nevyvolala ty pocity, které měla. Maika se tu sice snažila, jak jen mohla, ale občas byly její reakce směšné a nad hlavou mi zůstávaly viset otázníky (spatří cizí postavu ve svém domě a neřeší to). Finální vysvětlení, bylo též trochu přihlouplé " ... ďábel schovaný v panenkách, se postaral o zbytek ...", jako celé to detektivní prázdné a nezajímavé vyšetřování, ale oukey. Závěrečná narozeninová scéna, byla fajn. Na tu čtvrtou * to ale nevidím, čekal jsem rozhodně víc. ()

AllShallFall odpad!

Tak jsem si řekl, že se podívám takhle navečer na nějaký horor. Tohle se jevilo jako nejlepší varianta. No ale místo hororu jsem dostal 101 minut blábolení, co nemělo hlavu ani patu. Herecké výkony snad byly nejlepší jen na straně Nicolase Cage, který mi tam ani trochu neseděl. Jinak hlavní herečka byla zábavná asi jako uher na prdeli. Nudná, nezajímavá, otřesená. Stejně tak jako nesmyslné jednání. Vidí někoho za oknem někdy ve 12 večer a co neudělám? Hurá, rozeběhnu se za ním do temného lesa. A když ho nenajdu v lese, najdu ho bezprostředně u mě doma. A když ho nenajdu ani doma, sednu si a jdu si číst. Páni. A stejně tak ty velmi emotivní rozhovory, kde padnou všehovšudy 3 věty a je to na 10 minut a ještě tam u toho stojí, jako by spolkla 2 metrovou vodováhu. Otřesný film a divím se, že do tohohle někdo vůbec investuje peníze, aby něco takového vůbec vzniklo. Film je stejně zábavný a dementní asi tak jako Twin Peaks. Už nikdy víc. ()

Nicolas Cage si zahraje Johna Maddena

Nicolas Cage si zahraje Johna Maddena

17.08.2024

Oblíbený herec Nicolas Cage (Con Air, Leaving Las Vegas) v posledních týdnech slavil ve světových kinech úspěch s malým hororem Longlegs, a ačkoliv mu kariéra v nezávislých filmových vodách v… (více)

Co nového chystá tvůrce Longlegs?

Co nového chystá tvůrce Longlegs?

25.07.2024

Před několika dny jste se zde mohli dočíst, jak se malý hororový krimithriller od studia Neon pod názvem Longlegs, v němž mladá herečka Maika Monroe (Neutečeš, Watcher) coby agentka FBI vyráží na… (více)

Horor s Nicolasem Cagem je nečekaným hitem

Horor s Nicolasem Cagem je nečekaným hitem

15.07.2024

Ač víkendovým tržbám v Americe bez větších překvapení vede pokračování oblíbené animované série Já, padouch 4 a na vysoké příčce se i měsíc po svém domácím uvedení stále drží taky miliardový hit V… (více)

Nicolas Cage potvrzen jako hraný Spider-Man Noir

Nicolas Cage potvrzen jako hraný Spider-Man Noir

14.05.2024

Nicolas Cage brzy obleče černý baloňák a klobouk, už je to snad jisté. V úterý 14. května totiž bylo z příslušných míst oficiálně potvrzeno, že si skutečně má zahrát hranou verzi postavy noirového… (více)