Halloween 4: Návrat Michaela Myerse

• USA Halloween 4: The Return of Michael Myers (více)

Je 10 let po otřesný událostech v Haddonfieldu. A Michael je pod dozorem nemocnice (celý spálený z Halloweenu II), odvážen v komátu, do nemocnice s vyšší ostrahou, ale cestou... V Haddonfieldu zbyla z jeho rodiny pouze jedna osoba, a to malá Jamie - neteř Michaela Myerse. Po nehodě sanitky, která Myerse převážela, se na plátno vrací ostřílený veterán Dr. Loomis (Donald Pleasence), který nehce aby se neteř setkala s nožem svého strýce. A tak začíná tichý a krvavý boj s typickou hudbou, ale s velmi netypickým koncem. Film dostal 2 studenské ocenění a řadí se mezi klasické vyvraždovačky 80. let. (Empire)

david141474

Oh Shit, tohle bylo boží! Nemám slov. 1000× lepší než 3. díl, kterej byl špatnej vtip. Musím říct že 4 díl překonal i ten první, kterej jsem do teď považoval za nejlepší. Michael Myers se vrátil, jak nečekané, ale bylo to zase skvělý. Soundtrack opět skvělý a hodil se do děje. Finále s autem takový nezajímavý, ale poslední scéna filmu mě vyrazila dech a to doslova. Asi jsem divnej, ale nečekal jsem to a Loomis tu scénu 1000× zlepšil. 10/10 Lepší jak jednička, hlavně díky poslední scéně filmu. ()

montel

Po 10 letech spánku Michael Myers ožívá a míří zpět do Haddonfieldu. Tentokrát má políčeno na svou malou neteř Jamie (Danielle Harris) a na všechny, kteří se mu postaví do cesty. Proti němu opět stojí Dr. Loomis (Donald Pleasence), který touží učinit šílenému vraždění jednou provždy přítrž...Nečekal jsem, že u čtvrtého dílu, který se po přiblbé trojce opět námětem vrátil ke kultovní postavě tak pobavím. Příjemná stopáž tomu jen pomohla, bohužel další díly už mají klesající tendenci, ale čtyřka je hodně v pohodě. 70% ()

Fedmahn

Velice vyvedený slasher už jen kvůli tomu že postavy nejdou v řadě na porážku jako ovce (jako v jiných hororech), ale opravdu věří jedné z hlavních postav (Dr. Loomis)a chovají se podle toho, že existuje nějaká hrozba. Bohužel od doby kdy hlavní postavy utečou na základku dostává film velice špatný směr. Začíná zavánět "teleportací" Michaela na různá místa, byť doposud bylo logicky zdůvodnitelné jak se kam dostal a jeho konec na hřbitově mohl být také lépe zpracovaný. Podle mě se tvůrci během filmu nechali trochu unést. Každopádně oceňuji velice nápaditý závěr, i když osobně tyhle věci příliš nemusím. MM je MM a ten konec byla jen třešnička na dortu tvůrců, která se podle mě k této sérii vůbec nehodí.80% ()

Helled

Tento halloween je o moc lepší než trapná 3 atmoséra se ještě furt je ale už slaběj než v prvním a druhém díle ale je to dobré mé hodnocení 67 % ()

Filatov

No vida po odpadové, nepochopitelné a se sérií naprosto nesouvisející trojce tvůrci dostali rozum a vrátili nám Michaela Myerse a ejhle ono to jde, protože hororová atmosféra je zpátky. Takhle má tahle série vypadat, protože Michaelova postava sérii táhne. Jsem rád, že se ve čtyřce vrátil a vrátil se v překvapující dobré formě, což jsem ani nečekal. Opět dostaneme dobrou vyvražďovačku se solidní atmosférou a konec předčil všechna moje očekávání. ()

uprchlice

Také moc pěkný díl. Dcera Laurie má děsivé noční můry. Opět se tam objeví doktor Loomis. Jen mi tam trochu chyběla Jamie Lee Curtis. Nebylo to bez ní ono. Ale stejně se mi to líbilo. Jak ta její dcera bojovala a pak jak na konci malém zabila svou nevlastní matku. Byla jsem v šoku. ()

DannyBurino

Tak tohle mě celkem mile překvapilo. Sice to nedává smysl že Michael je pořád naživu a chce zabít svoji neteř, ale film se povedl. Hlavním mínusem jsou ta absurdní zabití, příliš vysoký kill count a konec jak ho rozstříleli vypadal trochu komicky, ale atmosféra je úžasná ( chybělo mi tam slyšet Michaelovo dýchání ), Loomis je pořád v pohodě a je tam překvapivý zvrat. ()

Lukkyn

Sláva tvůrci dostali rozum a vrátili na scénu starého dobrého M.M. Upřímně po strašné trojce to musel bejt zaručene úspěch. Překvapivě to dopadlo dobře. Vrátil se doktor Loomis , stará dobrá hudba a na scénu nám to hodilo další Michaelovi příbuzné. Vraždy celkem vychytané , tak snad jen to dítě v hlavní úloze a samotná demence některých postav to posílají do kopru. Carpenterovu atmosféru z prvních dvou dílů už asi nikdo nenaladí!!!! ()

MichaelMyers112

Mě se to líbilo. Díl který má takové lehce akční nadání, pěkné Gore efekty, děsivou atmosféru, lehký humor a hlavně Halloween. Jen má tady Michael nasazenou masku jak debil, ale za to se pohybuje výborně, lepší ja v prvním dílu, čímž ale neříkám, že je to lepší než li první díl. 90 %. P.S Scéna kdy jede Michael v náklaďáku a Loomis proti němu střílí, je fakt drsná. ()

Monco

Hodně dobře vydařená čtyřka navázala na dobrou dvojku. Po třetím díle, který byl pro mě zklamáním, byla čtyřka opravdu nářez. Opravdu návrat Michaela Myerse na scénu. ()

baronGrga

Halloween 4 stejně jako Halloween 5 staví do první bojové linie Jamie, dceru Laurie Strode, což se ukázalo jako tah hodný Trójanů vtáhnuvších si obří dřevěnou kobylu za městské brány. Malá Harrisová snad zaujala svým hodňáckým lookem, avšak herecky stáhla oba díly natolik ke dnu, že už jim nepomohl ani čím dál senilnější Loomis, ani pár celkem napínavých scén. Michael navíc namísto své strašimasky nosí ve čtyřce cosi, co opižlanými otvory na oči a lihovkou načmáranými obloučky místo obočí připomíná výkres z pracovní výchovy na téma moje ruská korespondentka. Na žebříčku myersovských Halloweenů (tj. kromě H3) za sebou čtyřka a pětka nechávají už jen Halloween II (2009) a Halloween: Resurrection (2002). 35% ()

Rathe

Třetí díl jsem absolutně vypustil, protože co jsem slyšel, stojí za nic a ani se netýká série. A tak mi nic nenarušilo klidné pokračování skvělého 3. dílu, kde se hl. protagonistkou stává právě malá Jamie. A rozhodně bylo na co se těšit. ()

tXtX

Neuveriteľne preceňovaný a hlúpy film. Hodnotenie 63% je výsmech. Mne v štvorke najviac vadia konkrétne tri veci. Prvou je Myersova maska, ktorá vyzerá jednoducho príšerne a komicky, rovnako ako jeho samotná postava (pod kombinézou nosí herec hokejovú výstroj, aby pôsobil väčšie, strašidelnejšie... nehovoriac o tom, že vyzerá a hýbe sa kvôli tomu ako totálny kretén..) Druhá vec je uškriekaná a skutočne nesympatická Danielle Harris, a tretia sú vraždy a ich prevedenie (brokovnica použitá ako bodná zbraň, palec v čele.... PALEC V ČELE?!) Celé to pôsobí strašne lacno, smiešne a chýba tomu atmosféra. Z Myersa sa stal úbohý panák, ktorý v každej scéne stojí jak blbec a Loomis s jeho žvástami paroduje sám seba. Proste typické "osemdesiatkové" tupé béčko. Tvorcovia absolútne nepochopili, o čom boli prvé dve časti, a hlavne v čom boli výnimočné.. a nepochopili to zrejme ani tunajší užívatelia.. Kto niekedy v živote videl Carpenterov original a cení ho, nemôže dať tomuto braku viac ako jednu hviezdu.. 30% ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Začíná mě to děsit doktore Loomiesi!" - "Aspoň nejsem sám." Třetí Halloween byl propadák a tak se musel vrátit Michael Myers, protože jinak by série skončila už třetím dílem. Jsme v době deset let po událostech prvního a druhého filmu. Jamie Lee Curtis, hlavní ženská postava prvních dvou filmů má dceru, na kterou se film zaměřuje. Michael Myers se totiž po deseti letech probouzí a jde mu právě o tuhle malou dívku. Nápad s malou Jamie se může zdát vycucaný z prstu, stejně tak smrt její matky ( Jamie Lee Curtis ), ale ono to tak nějak funguje. Charismatický Donald Pleasance jakožto psycholog zůstal a hudebně je to taky pořád dobré. Plus malá Danielle Harris je více než snesitelná, což děti v hlavních rolích většinou nebývají, a prostě pořád to má tu správně temnou atmosféru. jsem s tímhle dílem, po nesmyslné trojce hodně spokojený. - 80%. ()

Wiceman

O tomhle (a dalších navazujících) pokračování jsem dloooouhou dobu neměl ani ponětí. A přitom to není ale vůbec špatný... Asi jsem si po ne-zrovna vydařený trojce řekl, že kvalita půjde už je dolů a kompletně jsem vymazal pojem Halloween z vědomí. Chyba!!! Michael Myers a Dr. Loomis jsou zpět ... ačkoliv jsem si vždy po zhlédnutí říkal, jak se jim vůbec hergot povedlo přežít ten mega výbuch a požár a vypadat ještě k tomu pořád dobře :D Hold asi Maybeline :D Naše nesmrtelný duo je zpět v plný parádě, přičemž víc psycho mi teď přijde víc právě Dr. Loomis :D Místo Laurie Strode tu máme její (Dafuq?) dceru (tatínek neznámý) jež je v péči pěstounů no a Michael se rozhodl, že místo ségry kuchne svojí neteř. Přece jen musí mít zajímavý mozkový pochody ten Míša no ne? :D Každopádně Danielle Harris příjemně vplula do kolejí vřískání jako její filmová matka a docela jí to i baštím :D K mé další potěše se opět vrátil oblíbený soundtrack (po otřesně chytlavém Silver Shemrocku z trojky je to vítané :D ). Jediný, co pořád prostě nemůžu zkousnout je absence vysvětlení toho, jak se jim doprdele podařilo přežít ten požár?! Vás to nežralo? Mě teda jo :D Lepší 4* ()