Star Wars: Vadná várka

• USA Star Wars: The Bad Batch (více)
USA, (2021–2024), 21 h 28 min (Minutáž: 21–70 min)

Od událostí na Kaminu uběhly celé měsíce a Vadná várka po pádu Republiky pokračuje v putování územím Impéria. Během napínavých žoldáckých misí, které je zavádějí na nečekaná a neznámá místa, naráží na přátele i nepřátele, známé i neznámé. (Disney+)

fabecc1222

Vadná várka nám byla představena už v závěrečné řadě Klonových válek a byla tak v podstatě takovým prvním bodem trendu, že mnohé epizody určitých seriálů slouží jako rozjezd pro jinou postavu, která poté dostane vlastní seriál. Na poli tří řad ale těžko říct, jestli je seriál pro Vadnou várku oprávněná věc. Pro malé děti to bude asi fajn, ty budou jednotlivé epizodní zápletky bavit, ale pro celý SW vesmír Vadná várka nepřináší nic moc nového, a okolo možných nosných témat spíše jen tak opatrně našlapuje, a do ničeho se nepustí pořádně po hlavě, abychom mohli konečně něco klíčového rozseknout. Seriál určitě přináší další technologický krok v rámci animace, která je opět o stupeň lepší, než třeba v Klonových válkách, ale na poli dějového, stejně jako mnohé další SW projekty, spíše jen stagnuje. ()

DJ_bart

Už ani nevím, co mě na animovaných Star Wars seriálech sere víc – jestli ta jejich tematická a příběhová dutost, anebo počet epizod. Seriál 'Bad Batch' sice má zajímavý námět, skvělou animaci a vyniká spíš v dílčích aspektech (Order 66, comeback Cad Banea, dějové provázání s 'Rebels') který primárně uspokojí SW fanboye, jenže to vše funguje v rámci většího kanonického kontextu, tudíž jako celek to prostě nefunguje...... [#MAYTHE4THBEWITHYOU] ()

filmmovier

Vadná várka je na tom velmi podobně jako její předchůdce Klonové války, tzn, kvalita jednotlivých epizod je různá, ačkoliv jedním dechem musím dodat, že všechny jsou nadprůměrné a žádné bych nedal méně než čtyři hvězdy, což je sympatické. Klonové války mě sice bavily více (zejména ve svých posledních sezónách), ale tohle je jejich sakra skvělý nástupce! Naprosto luxusní animace, sympatická práce s postavami, skvělá atmosféra pravých Star Wars, Tarkin, výborný imperiální úředník, který jde hrdinům po krku, Kamino a luxusní finále první řady... já jsem spokojený, Bad Batch je dalším potvrzením toho, že animovaná forma SW seriálům prostě sluší. Navrch skvělá hudba a celek konečně není jen pro děti, ale prostě pro fanoušky všeho druhu. První série za 80 % a věřím tvůrcům, že laťku si do té druhé udrží jako nic. ()

Fiftis

Titulná banda drsniakov, ktorá sa objavila už v poslednej sérií Klonových vojen pôsobila dojmom, že by nemusela cieliť len na 10-ročných chlapcov a byť možno o trošku drsnejšia. Lenže to mi asi malo dôjsť, že duchovný otec všetkých Star Wars animákov Dave Filoni svoj zabehnutý štýl rozhodne meniť nemieni. V seriáli tak sledujeme skupinku špeciálne „vyšľachtených“ klonov, čo na rozdiel od zvyšku nemajú rovnaký ksicht a každý z nich má vylepšené určité zručnosti či vlastnosti. A vďaka tomu patria medzi klony k tým najlepším. Pokiaľ ste však rovnako ako ja naivne dúfali, že Filoni v novom seriáli málinko zmení svoj štýl, čakáte márne. Tvorcovia tu idú v štýle nastolenom v Klonových vojnách, ponúkajú teda nie nijak prehnane infantilný či detský zážitok, ale správne teenagersky drsný a skôr jednoduchší kúsok. Čo však rozhodne nemusí byť hneď nič zlé a skalní fanúšikovia (nielen) Klonových vojen budú asi dosť spokojní. Ostatne, aj mňa prvá polovica pilotu odohrávajúca sa ihneď po vydaní rozkazu 66 a následnom zoznamovaní sa s praktikami Impéria prišla veľmi fajn a bolo sympatické vidieť túto udalosť zase z trochu iného uhla. A rovnako tak ma baví zameranie na drsnejšiu sortu klonových vojakov, ktorí nám môžu priniesť zase trochu iné dobrodružstvo. 1.séria **** (25.9.2022) / 2.séria ***** (16.5.2023) ()

Ementaler86

Další velmi kvalitní seriál ze světa Star Wars, který mě v určitých fázích bavil i více než klonové války. Hlavní postavy si prakticky ihned oblíbíte a potěší vás i známé tváře, které se zde vyskytují napříč celým seriálem. Některé výplňové epizody jsou plně vykompenzovány v závěru každé série, kdy spadnou sračky do větráku. Velmi kvalitní a zábavná podívaná. ()

• Hunter a Wrecker se poprvé od konce první série setkali tváří v tvář s Crosshairem. (Cardo)
  • Měsíc Pantora je snadno zaměnitelný s planetou, kterou obíhá, a to Orto Plutonia, která si odbyla svůj debut v Klonových válkách (od r. 2008). Tato děsivá, ledová a nehostinná planeta se stala dějištěm střetnutí domorodých Talzů a útočících Pantoranů, kdy konflikt vyústil ve smrt ministerského předsedy Pantory. (Veskoslav)
  • Displej, který zobrazuje počet N-částic, má úplně stejné grafické rozhraní jako použil Obi-Wan (Ewan McGregor) na nabooském křižníku ve Skryté hrozbě (1999), kde analyzovat vzorec krve Anakina pro svého mistra. (Veskoslav)

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

V současné době hraje u studia Disney prim spíše seriálová odnož Star Wars. Poslední celovečerní film jsme v kinech viděli téměř před čtyřmi lety, od té doby jsme však dostali seriály Ahsoka, Andor,… (více)

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů

04.01.2023

Nový rok znamená samozřejmě taky nálož nových seriálů a hned v lednu začneme zjevně zostra. Hollywood totiž odmítá zpomalit, a tak nás už zkraje roku čekají jedny z nejvýraznějších počinů… (více)