Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

• Česko Hvězdné války: Epizoda I - Skrytá hrozba (více)

V Galaktické republice přibývají neshody ohledně zdanění obchodních cest k odlehlým hvězdným soustavám. Chamtivá Obchodní federace doufá, že záležitost vyřeší její armáda bojových droidů, která zcela zablokuje mírumilovnou planetu Naboo. Zatímco kongres vede o těchto dramatických událostech zdlouhavé rozhovory, nejvyšší kancelář tajně vyšle dva rytíře Jedi, aby konflikt zažehnali. Na pomoc ohroženým se vydávají mistr Qui-Gon Jinn a jeho mladý chráněnec Obi-Wan Kenobi. Poté, co muži zachrání mladou královnu Amidalu, ztroskotají na pusté planetě Tatooine. Tam objeví devítiletého Anakina Skywalkera, mladého otroka, který vládne neobyčejnou silou. Anakin zvítězí v napínavém závodě kluzáků, tím získá svobodu a stane se učedníkem řádu Jedi. Všichni se pak vrací do Naboo, kde musí Anakin s královnou čelit masivní invazi, zatímco oba Jediové se střetnou se zákeřným nepřítelem jménem Darth Maul. (TV Nova)

mohamedsfinger

Až příliš dětské. Zlověstného Darth Maula bohužel zastiňuje potrhlý a infantilní Jar Jar Binks, což Lucasovi asi nikdy neodpustím. Dle mého asi nejslabší díl z celé šestice. ()

mikulíšek

Jasné a z mého pohledu trochu nepochopitelné zacílení na dětského diváka. Otravné prolínačky. Celková rozpolcenost, kdy se střídají scény (části) výrazně nudné s těmi zábavnými. Chybí jak silný příběh, tak velké dobrodružství, chybí většina toho, co mám na SW rád. ()

fox171cz

Už to není na takové úrovni jako staré dobré díly, ale i přesto se mi celá tato série líbila. Podívali jsme se zase na nové věci, vylepšení, rasy, nová města a to vše nádherně zpracováno. Ale jak jsem četl ostatní komentáře, tak jde vidět že každému to tak nepřišlo. ()

Babous

Jakožto fanoušek Star Wars vím, že 99 % zasvěcenců novou trilogii zatracuje. Mně však zas tak hrozná nepřišla. Jistě, je barevnější a určená mladšímu publiku. Na druhou stranu je však pro současného diváka přijatelnější, protože děj plyne svižně a moderní technologie umožňují nahlédnout i na světy, které dřív byly nemyslitelné. Na Star Wars jsem vyrůstal jako na celku a ten smutný příběh dvou lidí, jejichž láska ovlivní život celé galaxie, mě dostává. ()

LuciusWlk

Star Wars je jednoznačně klasika a pravděpodobně špička sci-fi. Chronologicky tedy Epizoda I je povedená, fascinující, trikově dokonalá (především závod kluzáků, na rok 1999 luxus) příběh dobrý a otevírá příjemným způsobem celou ságu. N.Portman je zde prostě k nakousnutí. Kostýmy, především královny Naboo, jsou šílené, ale luxusní. ()

Maynard.

Tááákže mám před sebou již třetí skouknutí SW. Bohužel musím jednu * "prvnímu" dílu sebrat, protože mi přijde, že poměrně dost za ostatnímy díly pokulhává. Film je natočen spíše pro mladší a nenáročnější publikum, což mě mrzí, protože další díly by si zasloužily mnohem výraznějšího a kvalitnějšího otvíráka. Co mě leze doslova krkem snad pokaždé, tak je JAR JAR, ten když je na plátně, tak se mi otvírá kudla v kapse. Bez této rádoby komické a zpestřující postavy si velmi snadno dokážu představit celý film. Nicméně je film krásně natočen a jeden takovýto "ňouma" mi ho naštěstí nedokázal zkazit. Vzhůru na další díly, ve kterých není JAR JAR :o). Perfektní je postupné odhalování malého Darth Vadera. Tímto je neuvěřitelný příběh je započat! /2.skouuknutí/. Jednu hvězdičku přidávám, páč za prvý sem postě celej film naprosto ignoroval Jar Jara, a věř, že to byla dobrá volba si tohodle magora odmyslet. No a za druhý, jsou to prostě Star Wars :o). Navnadilo mě to na další díl a já mám fakt radost, že mám před sebou celou sexterologii :o)). ()

vitekpe

Lucasi, Lucasi...ach jo, ...aneb pohadka o tom, jak si podriznout vetev sam pod sebou. Pro mne skoncili SW dilem z roku 1983, a ani to precislovani a rozepizodovani neuznavam. P.S.: Prestoze jsem videl vsechny tyto "nove" dily, nebudu je radeji ani hodnotit. ()

Sdoom

Podle mě neprávem kritizovaná epizoda (ok, Jar-Jar je trochu otravnej). Příběh je pěkně vystavěný a dobře uvádí diváka do celé ságy. Anakin už jako malý budí respekt a zároveň je v něm cosi tajemného. Ewan, Liam i Natalie se do srdcí diváků zapíšou navždy a závod kluzáků je snem každého malého (i velkého) kluka. :-) No a ten vizuál, to prostě nejde se starou ságou srovnávat. To je prostě fantazie. (Blu-ray, orig.) ()

sedm.1

Původní trilogii, tedy IV, V a VI jsem s vypjetím všech sil nakonec dal a nyní mě čeká další mise, na kterou jsem se psychicky hodně dlouho připravoval a pustím se tedy s obrovskou dávkou tolerantnosti do I, II a III, a jestli přežiju i to, tak mě nezlomí už asi nic. Star Wars zkrátka není skutečně ani trochu mým šálkem kávy, a vlastně se jimi protloukám jen z povinnosti, no už jsem se do toho ale pustil, tak Satan mi pomáhej. Skrytá hrozba je tedy ale taková, jakou jsem ji i očekával. Prostě naivní sci-fi pohádka. Nevím co k tomu dodat víc. Herecky je to v pohodě, obsazení se podařilo složit sympatické a výrazné, mile mě překvapil spád, kdy se opravdu pořád něco děje, a to i díky velice slušné porci rozmanité akce, jejíž kvalita je pak krapet diskutabilnější, ale jelikož je to celé přizpůsobené i dětskému publiku, tak to chápu, nicméně ta šílená naivita všech těch Hvězdných válek mě stejně upřímně ničí a já jí fakt nedávám v žádném ohledu. Trikově je to pak jak na houpačce, celková rozmáchlost a velkolepost je tu tedy opravdu znát, nicméně s kvalitou jednotlivých triků a efektů je to už slabší, tam jsem očekával opravdu více, nehledě na to, že jsem nejednou až kroutil hlavou, jak tohle mohl zrovna George Lucas pustit vůbec dál. Atmosféra a vizuál Hvězdných válek jsou ale každopádně nezpochybnitelný a samozřejmě legendární hudební doprovod udělal také své. Zápletka mě pak překvapivě bavila, nápaditost zde tvůrcům tedy rozhodně nechyběla, pár scén mi dokonce přišlo až strhujících, zkrátka i přes tu šílenou stopáž jsem se vůbec nenudil, a to je u odpůrce této série tedy co říct :-). Uvidíme, co bude dál, Skrytá hrozba není tedy zas až tak špatnou podívanou, ovšem nadále si trvám na tom, že jde o vyloženě přeceňovaný filmový kult, který já osobně vůbec nechápu. ()

WathanajX

„Ať vás provází síla.“ Filmová sci-fi klasika, která pobláznila OBROVSKÉ množství fanoušků po celém světě a která se mi zatím až na jeden díl úspěšně vyhýbala. Byla jsem moc ráda, že jsem se konečně dopracovala k "základnímu kameni" sci-fi žánru. Napnutá jsem se moc těšila! Klady: Zamilovala jsem se do další (a nejspíše také nejznámější) role Ewana McGregora. Oba rytíři Jedi byli skvělí a jejich závěrečný souboj s "čertem" jsem si nesmírně užila. Stejně jako všechny blikající lasery, efekty a tak podobně. Toť vše… Zápory: Nemám bohužel sílu na to, abych zde kdovíjak rozváděla mé osobní naprosté zklamání nad tímto filmem… Nějak jednoduše netuším, pro koho ten film točili? Být mi asi 6 let, tak bych z filmu byla možná nadšená. Ano některé efekty se mi líbily ale ten zbytek? No přehnaný a příšerný a co chvíli se na scéně objevil nějaký ten prapodivný a přeplácaný mimozemšťan… Nic tak PŘÍŠERNĚ infantilního a trapného jsem už skutečně hodně dlouho neviděla. Bolestivou a dlouhou smrt tomu, kdo vymyslel toho vola Jar Jar Binkse! Úmorné a zdlouhavé debaty o ničem. Trapné dětské průpovídky v naprosto časově přemrštěném a nudném ději. Až jsem pomalu po dokoukání brečela z toho, jak jsem byla zklamaná. Z děje si nepamatuji absolutně nic. Škoda asi prostě na tenhle typ sci-fi nejsem, co se dá dělat… Hodnocení: 40 % / 4 z 10 - Doporučit můžu snad jen fandům žánru. Pokud se k sérii ještě někdy vrátím, jednou bych film ještě snést mohla… (27.) ()

Eraserhead

Nejhorší díl ságy. Měl jsem obrovskou radost, když na Oscarech v kategorii nejlepší efekty Epizodu 1 porazil Matrix, tam byly aspoň součástí děje. Tady mi tvůrci jenom ukázaly co dokážou v počítači udělat za hezké obrázky. ()

PALINO

Keď som sa dozvedel, že sa George Lucas rozhodol natočiť novú trilógiu, neuveriteľne som sa tomu ako fanúšik SW potešil, každým ubúdajúcim dňom do premiéry sa moje nadšenie stupňovalo a keď som EPIZÓDU I konečne videl po prvýkrát v kine ako 15 ročný chlapec, zostal som absolútne ohúrený a bez váhania som ju označil za jeden z najzábavnejších filmov všetkých čias, za čím si stále stojím a moje jediné sklamanie vyplývalo z toho, že po 128 minútach musela skončiť. Podobné pocity nadšenia som v kine dovtedy nezažil. A práve preto je mi veľmi ľúto, keď vidím (a nielen tu) ako niektorí so zlobou v očiach nadávajú na EPIZÓDU I a urážajú ju namiesto vecnej kritiky alebo ju hodnotia odpadom, lebo už len kvôli tomu nasadeniu a láske s akou George Lucas pristupuje k svojmu filmovému dieťaťu, si NEZASLÚŽI hodnotenie odpad! Na prvý pohľad sa môže zdať SKRYTÁ HROZBA odlišná od pôvodnej trilógie, ale pod povrchom sú to stále tie staré dobré STAR WARS. A teraz niečo o negatívach filmu. Jar Jar Binks. Osobne ho mám celkom rád, ale niektoré jeho vtípky si mohol Lucas odpustiť, hlavne tie v záverečnej bitke, ktoré degradujú jej pôsobivosť o niekoľko stupňov. Tiež to, ako malý Anakin v závere náhodne zničí hlavnú loď Obchodnej federácie a tým v podstate zabezpečí víťazstvo, považujem za jednu z Lucasových chýb. Aj napriek tomu sú to iba malé škrabance na inak vynikajúcom filme a ja Georgeovi Lucasovi veľmi ďakujem za to, že sa do toho opäť pustil. ()

Raevan

Slušný film, který je i tak nejslabší z geniální ságy . Škoda, že se všechno nepovedlo... Jar Jarův humor, kterému jsem se kdysi smál ale teď bych si za to dal nejradši facku, poslabší režie a některé herecké výkony. Stejně je to ale film, na který nezapomenu a podívám se na něj znovu už jen kvůli atmosférickému souboji Jediů. Možná kdybych ten film neviděl poprvé jako dítě, měl bych teď jiný názor. ()

uzzi

No a co, jsou to uctivané hvězdné války. Ale tenhle film je nehorázná, občas sentimentální, skvělými triky (na svou dobu) narvaná blbost. Navíc neosobní.A za to že Lucas "dal" světu Jar Jar Binkse by zasloužil pohlavek. Její zacílení je jasně určeno na hodně mladé publikum a vychování si pro další díly vhodných spotřebitelů Lucasova imperia. Vyloženě špatné to není, jeden večer se tím zabít dá, ale kultovního na tom není nic. ()

BluT

Nejlepší díl celé série. I když jsem asi jeden z mála, tak mě stejnak nejvíc baví a stále baví. ()

hudryhudry

Znáte nějaký jiný film, který by byl prvním dílem, ale až čtvrtým v pořadí natočeným filmem? Já ne, kromě Star Wars I., úvodu do neuvěřitelně úspěšné a asi nesmrtelné ságy George Lucase. Je zde však mnoho slabších prvků, které se v ostatních dílech tolik neobjevují. Je zde kladen důraz více na mladší (dětskou) část publika (dalo by se polemizovat o úloze Džadžara Bingse nebo jak se píše) a celkově je děj jednoduchý na pochopení. Přesto nebýt tohoto filmu, nikdy by se nevysvětlily důvody všech pozdějších událostí. Stejně se budu vždycky nervovat u závodů kluzáků:-) ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

01.04.2021

Jen pár dní poté, co studio Lucasfilm odhalilo kompletní obsazení nadcházejícího seriálu s Obi-Wanem Kenobim, přichází ze světa Star Wars další zpráva. Nového seriálu na streamovací službě Disney+ se… (více)

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

18.01.2021

Herec Liam Neeson (96 hodin, Schindlerův seznam) minulý týden oznámil, že se nadobro loučí s akčními rolemi. 68letý herec má před sebou údajně ještě asi dva akční snímky, a posléze si prý hodlá dát… (více)