Potomek slavného hledače pokladů sira Francise Drakea, Nathan Drake, konečně našel stopu k prokleté zlaté sošce ze Zlatého města v El Doradu. Když se však vydá na cestu, za zády se mu náhle objeví zakeřní konkurenti. (Falcon)

Big_Boss

Přiznám se, že miluju dobrodružné filmy ve stylu Indiana Jonese, Mumie nebo Lovců pokladu. No a nejblíže měla k tomuhle žánru na poli videoher (kromě Tomb Raideru) série Uncharted, od studia Naughty Dog – v těhle epických dobrodružných výpravách sledujeme sympatickýho dobrodruha Nathana Drakea, kterýho doprovází jeho prošedivělý mentor Sully. Nezní to moc originálně, ale překvapivě to funguje a žádný díl není vyloženě špatný (za mě osobně mám nejradši dvojku Among Thieves). Filmová adaptace si bere premisu převážně ze čtvtýho dílu a rovnou řeknu, že ani tenhle film neprolomil filmový prokletí videoherních adaptací Ano, sice tu máme taky nějaký akční sekvence, ale všechny jsou neskutečně sestříhaný a hrozně digitální, že vás to úplně vytrhne z děje a o hlavní postavy nemáte vůbec strach. Škoda, že se tvůrci neinspirovali třeba posledníma filmama ze série Mission Impossible, kde při akčních scénás s Tomem Cruisem napětím ani nedejcháte. No ale úspěšnost her ani filmů nezaručí dobře provedený akční scény, ale postavy a vztah kterej si k nim během sledování vytvoříte. NO a to je za mě úplně největší kámen úrazu tohohle filmu. Já osobně mám Toma Hollanda rád, ale na roli Nathana Drakea se vůbec nehodí a neříkejte mi, že jsem jedinej, kdo v něm i v tohle filmu pořád viděl Petera Parkera, jen bez kostýmu Spider-Mana. Já mu prostě toho dobrodruha nevěřil. Pak je tu postava Chloe Frazer ze druhýho dílů, ze který udělali tvůrci tak generickou postavu, že i můj pes Miloš má zajímavější osobnost. No ale nejhorší casting na plný čáře vyhrává postava Sullyho, kterýho kdo ví proč zvtárnil Mark Wahlberg, kterej hraje úplně stejnou postavu jako v Transformers filmech nebo Pain and Gain, kdy teda namísto moudrýho mentora dostaneme arogantního debílka, ale nebojte, filmaři mysleli i na videoherní fanoušky, takže mu do post-credit scény dali jeho ikonickej knírek, takže je vše odpuštěno. No ale nejsmutnější na tom všem je, že levnej fan-made kraťas na YouTube s Nathanem Fillionem má 100x blíž k videohernímu Uncharted než několikamilionová americká produkce. Tak snad to vyjde příště. 6/10 ()

Yoshitsune

Jako furt mně mrzí že Ruben nenatočil druhé Venoma, který však nedopadl zase tak špatně a o to větším překvapením je že Ruben a ta štafeta scénáristů, dokázali z tohohle projektu vykřesat, docela solidní dobrodružný film. Já osobně sem totiž nevěřil že tenhle film vznikne, bylo to doslova prokleté a to až tak, že v tom měl původně hrát Nathan Fillion, který za tu dobu stačil zestárnout. Takže jo čest všem, kteří se na tomhle filmu podíleli a neni to špatné, ano je to klasický dobroružný akční film, který oplývá kretivní akcí, fajn ústřední trojící a špatnýma záporákama. Co se mi líbilo a to jako dost, byl vztah Sullyho a Nathana, který si tady prošel docela těžkým emočním vývojem, tady nemají na růžích ustláno jako ve hrách, takže za tohle palec nahoru. Akce je slušná a nelze ji v podstatě nic vytknout a nutno podotknout že kameraman a strihač předvedli bravůrní výkon. Výkon Toma Hollanda, je podle mně naprosto uspokojivý, Nathna hraje uvěřitelně, má takový dětský pohled na svět a v mnoha směrech je naivní, ale to se mi líbí, protože začátky sou vždycky těžké. Takže to že si, sypal popel na hlavu, za svůj výkon mi příjde trochu přehnané, protože v mých očích udělal parádní výkon. Aaaaa záporáci, sou dost klišoídní a čitelný, takže než něco stačili udělat, tak sem už tušil co udělají, takže opět se nijak neodlišují od her. Za mně pohodové čtyči hvězdičky a doufám že bude nějaké pokračování, se Sophia Ali aka Chloe Frazer. ()

dO_od

// V posledních týdnech jsem se začal fakt těšit, že dostanu aspoň zábavný dobrodružný blockbuster s výbornou buddy chemií, ďábelským záporákem a přepálenou akcí ve stylu her. Povedlo se jen to poslední, a to navíc v dosti skromném množství, protože dvě sekvence na dvouhodinovou stopáž je poměrně málo. Holland coby mladý Drake se snaží, příliš ukecaný scénář, co neustále vše polopaticky vysvětluje, bezcharakterní Sully s tváří mírně otráveného Wahlberga a líná, utahaná výplň kolem, mu ale podrážejí nohy natolik, že i přes veškerou moji snahu si to užít, to nakonec tak úplně nešlo. Dvojku od lepšího režiséra bych si ale z fleku dal hned, ne že ne. 6/10 ()

Stanislaus

Počítačové hry jsem nehrál, tudíž nemohu v případě filmové adaptace Uncharted porovnávat. Po většinu stopáže jsem si ale říkal, jak je ten film neuvěřitelně pitomý - v dobrém, ale i špatném slova smyslu - jelikož se v něm většina scén děje prostě jen tak, aby se (vůbec) něco dělo. Uncharted nepostrádá akci, ani napětí, bohužel ale ani spoustu nelogických momentů - kdo ví, jestli to ale nebyl tvůrčí záměr. Sekvence s loděmi měla říz, zatímco scéna s letadlem byla over the top. Herecky, nebo spíše "herecky" mě nejvíce (a to i na tak malém prostoru) uspokojil pan Fousek. Ve výsledku je to blbinka srovnatelná s Larou Croft, tak akorát na jedno zhlédnutí. Závěrečný "cliffhanger" zaváněl pokračováním, budou-li peníze. ()

Rimsy

Herní sérií Uncharted jsem zcela nepoznamenán, a tak jsem mohl k filmové adaptaci přistoupit bez očekávání i fandovských nároků, jak by různé herní prvky měly ve filmu vypadat. Ale nepomohlo ani to. Dostal jsem totiž generickou dobrodružnou nudu, která překvapivě selhává v tom, aby našla vlastní tvář. Oproti Jumanji se bere příliš vážně, příběh je ale zároveň natolik přepálený, že není snadné si k němu najít cestu. Hlavní charaktery jsou napsané příliš líně, a tak divák nemá důvod jim fandit. CGI občas tahá za oči, ale v součtu je řemeslo zdařilé, vypulírované. Jenže co z toho? Tom Holland zase hraje Toma Hollanda a Mark Wahlberg svou roli spíše odzíval. Většinu stopáže naplňuje značně nesmyslné pátrání, u něhož klasicky dochází ke skokovým objevům a odhalením. Akce je nakonec spíše méně, o to více mrzí její nepřehlednost. Skutečně trestuhodný je však fakt, že cool záběry by člověk spočítal na prstech jedné ruky – většina svou snad až záměrnou nenápaditostí připomíná rutinní dobrodružství ve stylu Flynna Carsena. No nic. Herní fanoušci si zastávku v kině beztak jistě naplánují, ostatní ale mohou zůstat doma. Více zde. ()

• Film obsahuje potitulkovou scénu. (Duoscop)
  • Muž, který po havárii letadla krátce mluví o podobné zkušenosti s Natem (Tom Holland) a Chloe (Sophia Ali), je herec Nolan North, který hlavního hrdinu dabuje v předlohových videohrách. (MatyM)

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

28.01.2023

Herním adaptacím se po letech nezdarů a posměchu začíná mimořádně dařit. Sony slaví úspěch s Uncharted nebo The Last of Us, Netflix zase s Arcane podle světa League of Legends, no a Amazon teď zkusí… (více)

Banderas by rád natočil třetího Zorra

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.11.2022

Mezi výborným Zlatým okem a ještě lepším Casinem Royale natočil režisér Martin Campbell taky moderní reboot (a pak výrazně slabší sequel) jiné slavný franšízy. Řeč je o Zorrovi z roku 1998, v němž si… (více)

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

10.06.2022

Fanoušci herní série The Last of Us včera díky akci Summer Game Fest obdrželi celou řadu skvělých zpráv. Tou první je, že se první díl dočká nové přepracované a definitivní edice s lepší grafikou a… (více)