Za nadvlády Impéria sa Obi-Wan Kenobi vydáva na kľúčovú misiu. (Disney+)

Wysch

Hello there. Ewan je to nejlepší, co se - imho - Hvězdným válkám mohlo stát, obzvlášť v dnešní době sequelový trilogie, ale jeho potenciál je - imho - utopenej ve špatným psaní a moderní éře genderový rovnováhy, která vede k tomu, že Obi-Wan je vlastně vedlejší postava ve vlastním seriálu. Celej plot, protože předvídatelnej ve svým finále, je roztáhlej do stopáže, která je zbytečná a v podstatě stačí první a poslední epizoda. Mhm. ()

Lacike

Star Wars: Epizóda 3,5 - Obi-Wan Kenobi sa celkom vydarila. Hlavne keď to porovnám s tou tragédiou Mando a sfetovaný Bobík. Hneď je to iné, keď hlavný hrdina nieje uväznený v bandaske a je schopný na kameru prejaviť emócie. Naviac ho hrá schopný herec, ktorý má aj čo hrať. Celý seriál stojí na famóznej chémii medzi Obim a roztomilou malou Leiou. Hlavne v prvých dieloch jej roztomilosť dokonale vyvažuje jeho depresiu. Keby nebolo jej, tak by bol Obi, dokiaľ sa nezmátoril, neznesiteľný. Ale našťastie sa ich cesty pretnú dostatočne skoro. Okrem nich je tu pár ďalších zaujímavých postáv a pomrknutí na pôvodnú trilógiu, ktoré stretneme počas ich dobrodružstva. Či už podvodník Haja Estree alebo ďalšia prebehlíčka z imperiálnych radov Tala Durith. Takisto sa väčšinou vydarila aj technická stránka a miniséria ponúka niekoľko cool akčných scén. Menšou slabinou je prvý stret po rokoch Obiho a Dartha. Pôsobí to odfláknute jak scenáristicky, tak aj režijne to vyzerá ako príšerný fanfilm z youtube. Nelogických situácii a divných rozhodnutí postáv nad ktorými budete krútiť hlavou sa tu tiež nájde zbytočne veľa, ale atmosféra a celkové vyústenie to zachraňuje. Takže jediný fakt veľký problém som mal s postavou inkvizítorky Revy. Síce to nebola zle napísaná postava, ale bola katastrofálne zahraná. Tá herečka mala celý čas jeden jediný znudený výraz. Pritom jej postava si prešla najväčším vývojom v celej sérii. Potom nech sa nečuduje, že jej na internete slabšie povahy nadávajú. Dúfam, že ju už nikdy neuvidím, pretože som si prial, aby bola na scéne čo najmenej a dosť mi radosť zo seriálu kazila. Bez nej by som možno uvažoval aj o plnom počte. Takto je to "len" za 8/10. ()

Malarkey

Kdyby z těch šesti dílů byl jeden pořádný film, kde se Obi Wan sejde s Darth Vaderem (což od toho nikdo vlastně ani nic jiného nečekal), tak to bude stačit. Disney to ale nestačilo a tak ten příběh tvůrci natáhli na zbytečných šest hodin, kde Obi Wan dělá kromě onoho setkání i řadu naprosto jiných zbytečností. ()

JohnnyD

Parafrázujúc Horúce strely, nápad nakrútiť sólovku Obi-Wana Kenobiho (navyše odohrávajúcu sa po Epizóde III) je ako spať so svojou vlastnou sestrou - hoci je krásna a zvodná, sú z toho len uslintané deti a toto nikto nechce. Podobne ako ostatná produkcia Disney Star Wars (s výnimkou famóznej Epizódy 8) je Obi-Wan len povrchnou nostalgiou bez srdca, ktorá navyše v tomto televíznom šate vyzerá strašne lacno a je dramaturgicky kolosálne nezvládnutou. Odhliadnuc od toho, že niet príbehu na rozprávanie, strašne vidieť, že ide len o natiahnutý scenár na dvojhodinový film do cca štyroch hodín. Epizódy nemajú spád, je tam množstvo vaty (klimax končí v polovici poslednej časti) a postavy sú totálne nezaujímavé (po Jakeovi Lloydovi máme opäť v centre pozornosti otravné decko). Jediné, čo tu nakoniec ostáva ako tak funkčné, je veľká dávka nostalgie a fan servicu a občas náznak pekných kulís, ktoré ale pochovávajú mizerné efekty. Gratulujem Disneymu k totálnemu zinflačneniu značky Star Wars. Z pompéznej ságy, ktorej každý diel bol veľkou kultúrnou udalosťou a rozprával epické príbehy, ktoré lomcujú galaxiou, je treťotriedna výplň streamu, ktorá funguje len a len na nostalgii. ()

BoPo

Som dosť prekvapený, že Obi-Wan Kenobi pôsobí vizuálne o dosť lacnejšie ako The Mandalorian. Zároveň som dosť sklamaný, že sa v jeho prípade nikto nedokázal poučiť a naservírovali nám tie najväčšie, najčastejšie klišé Star Wars nudy. Vrcholom bola posledná epizóda, kde to bola vyložene nechcená paródia plná neexistujúcich emócií. Mať najväčší ťahák celého vesmíru menom Darth Vader a tváriť sa, že najväčším zloduchom je nejaká Reva? Samotný Obi-Wan je bohužiaľ ako alkoholik, ktorý sa bojí každej flašky alkoholu. Príbeh veľká sázka na istotu, bez silných momentov, či zaujímavých nových postáv. ()

• Když Disney seriál oficiálně oznámilo, herec Ewan McGregor prozradil, že o připravovaném projektu věděl už dlouho a poznamenal: „Je to obrovská úleva, protože už čtyři roky o tom musím lidem lhát.“ (KGBelik)
  • Reference zničené helmy Dartha Vadera (Hayden Christensen) je přímá narážka na souboj Dartha Vadera a Ashoky Tano ve 2. sérii seriálu Povstalci (od r. 2014). (Veskoslav)

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Kevin Costner kraluje televizním ratingům