Ocenění - New York Film Critics Circle Awards - 2004-2013
Národní ocenění
- Český lev
- Academy Awards
- Independent Spirit Awards
- British Academy of Film and Television Arts (BAFTA)
- British Independent Film Awards (BIFA)
- European Film Awards
- César Awards
- Goya Awards
- German Film Awards
- Robert Awards (Danish Film Awards)
- Jussi Awards
- Slnko v sieti
- Polish Film Awards
- Hungarian Motion Picture Awards (Hungarian Film Awards)
- Filmfare Awards
- Guldbagge Awards
- Amanda Awards
- AACTA International Awards
- Hong Kong Film Awards
Filmové festivaly
- Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary
- Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava
- Zlín Film Festival
- FAMUfest
- Cannes Film Festival
- Venice Film Festival
- Berlinale (Berlin International Film Festival)
- Toronto International Film Festival
- Tribeca Film Festival
- Sundance Film Festival
- Zurich Film Festival
- San Sebastián International Film Festival
- Sitges Film Festival
- Shanghai International Film Festival
- Warsaw International Film Festival
- Miami Film Festival
- Montreal World Film Festival
- Hong Kong International Film Festival (HKIFF)
- Melbourne International Film Festival (MIFF)
- Tallinn Black Nights Film Festival
- Norwegian International Film Festival Haugesund
- Avoriaz International Fantastic Film Festival
Ocenění kritiky
- Ceny české filmové kritiky
- Golden Globes
- Critics Choice Awards
- Florida Film Critics Circle Awards
- Los Angeles Film Critics Association Awards
- New York Film Critics Circle Awards
Žánrová (speciální ocenění)
Anticeny
2013 - 79th New York Film Critics Circle Awards
Nejlepší film
Nejlepší cizojazyčný film
Nejlepší režisér
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Nejlepší film
Nejlepší režisér
Nejlepší herec
- Robert Redford (Vše je ztraceno)
- Chiwetel Ejiofor (12 let v řetězech)
- Oscar Isaac (V nitru Llewyna Davise)
Nejlepší herečka
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Jared Leto (Klub poslední naděje)
- Michael Fassbender (12 let v řetězech)
- James Franco (Spring Breakers)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Nejlepší cizojazyčný film
Nejlepší scénář
- David O. Russell, Eric Warren Singer (Špinavý trik)
- Julie Delpy, Ethan Hawke, Richard Linklater (Před půlnocí)
- Spike Jonze (Ona)
Nejlepší kamera
Nejlepší animovaný film
Nejlepší dokumentární film
Nejlepší debut
Zvláštní cena
2012 - 78th New York Film Critics Circle Awards
Nejlepší film
Nejlepší cizojazyčný film
Nejlepší režisér
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Nejlepší film
Nejlepší režisér
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
- Rachel Weisz (Bezedné moře)
- Jennifer Lawrence (Terapie láskou)
- Emmanuelle Riva (Láska)
- Jessica Chastain (30 minut po půlnoci)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Nejlepší cizojazyčný film
Nejlepší scénář
Nejlepší kamera
Nejlepší animovaný film
Nejlepší dokumentární film
Nejlepší debut
Zvláštní cena
- Milestone Films
2011 - 77th New York Film Critics Circle Awards
Nejlepší film
Nejlepší cizojazyčný film
Nejlepší režisér
Nejlepší herečka
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Nejlepší film
Nejlepší režisér
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Nejlepší cizojazyčný film
Nejlepší scénář
- Aaron Sorkin, Steven Zaillian (Moneyball)
- Woody Allen (Půlnoc v Paříži)
- Nat Faxon, Alexander Payne, Jim Rash (Děti moje)
Nejlepší kamera
- Emmanuel Lubezki (Strom života)
- Robert Richardson (Hugo a jeho velký objev)
- Manuel Alberto Claro (Melancholie)
Nejlepší dokumentární film
Nejlepší debut
- J.C. Chandor (Den před krizí)
- Sean Durkin (Martha Marcy May Marlene)
- Simon Curtis (Můj týden s Marilyn)
Zvláštní cena
2010 - 76th New York Film Critics Circle Awards
Nejlepší film
Nejlepší cizojazyčný film
Nejlepší režisér
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Nejlepší film
Nejlepší režisér
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Nejlepší cizojazyčný film
Nejlepší scénář
Nejlepší kamera
Nejlepší animovaný film
Nejlepší dokumentární film
Nejlepší debut
Zvláštní cena
- Jeff Hill
2009 - 75th New York Film Critics Circle Awards
Nejlepší film
Nejlepší cizojazyčný film
Nejlepší režisér
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Nejlepší film
Nejlepší režisér
- Kathryn Bigelow (Smrt čeká všude)
- Wes Anderson (Fantastický pan Lišák)
- Quentin Tarantino (Hanebný pancharti)
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Christoph Waltz (Hanebný pancharti)
- Christian McKay (Já a Orson Welles)
- Peter Capaldi (Politické kruhy)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Nejlepší cizojazyčný film
Nejlepší scénář
- Jesse Armstrong, Simon Blackwell, Armando Iannucci, Tony Roche (Politické kruhy)
- Jason Reitman, Sheldon Turner (Lítám v tom)
- Quentin Tarantino (Hanebný pancharti)
Nejlepší kamera
Nejlepší animovaný film
Nejlepší dokumentární film
Nejlepší debut
Zvláštní cena
- Andrew Sarris
2008 - 74th New York Film Critics Circle Awards
Nejlepší film
Nejlepší cizojazyčný film
Nejlepší režisér
Nejlepší herečka
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Nejlepší film
Nejlepší režisér
- Mike Leigh (Happy)
- Danny Boyle (Milionář z chatrče)
- David Fincher (Podivuhodný případ Benjamina Buttona)
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
- Sally Hawkins (Happy)
- Melissa Leo (Zamrzlá řeka)
- Anne Hathaway (Rachel se vdává)
- Kate Winslet (Nouzový východ)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Penélope Cruz (Vicky Cristina Barcelona)
- Viola Davis (Pochyby)
- Rosemarie DeWitt (Rachel se vdává)
- Debra Winger (Rachel se vdává)
Nejlepší cizojazyčný film
Nejlepší scénář
Nejlepší kamera
- Anthony Dod Mantle (Milionář z chatrče)
- Claudio Miranda (Podivuhodný případ Benjamina Buttona)
- Wally Pfister (Temný rytíř)
Nejlepší animovaný film
Nejlepší dokumentární film
Nejlepší debut
2007 - 73rd New York Film Critics Circle Awards
Nejlepší film
Nejlepší cizojazyčný film
Nejlepší režisér
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Nejlepší film
Nejlepší režisér
- Ethan Coen, Joel Coen (Tahle země není pro starý)
- Paul Thomas Anderson (Až na krev)
- Todd Haynes (Beze mě: Šest tváří Boba Dylana)
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Nejlepší cizojazyčný film
Nejlepší scénář
Nejlepší kamera
Nejlepší animovaný film
Nejlepší dokumentární film
Nejlepší debut
Zvláštní cena
2006 - 72nd New York Film Critics Circle Awards
Nejlepší film
Nejlepší cizojazyčný film
Nejlepší režisér
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Nejlepší film
Nejlepší režisér
Nejlepší herec
- Forest Whitaker (Poslední skotský král)
- Ryan Gosling (Half Nelson)
- Sacha Baron Cohen (Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu)
Nejlepší herečka
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Nejlepší cizojazyčný film
Nejlepší scénář
Nejlepší kamera
- Guillermo Navarro (Faunův labyrint)
- Xiaoding Zhao (Kletba zlatého květu)
- Emmanuel Lubezki (Potomci lidí)
Nejlepší animovaný film
Nejlepší dokumentární film
- Zbav nás všeho zlého
- 49 Up
- Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu
- Nepříjemná pravda
Nejlepší debut
2005 - 71st New York Film Critics Circle Awards
Nejlepší film
Nejlepší cizojazyčný film
Nejlepší režisér
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Nejlepší film
Nejlepší režisér
- Ang Lee (Zkrocená hora)
- David Cronenberg (Dějiny násilí)
- Steven Spielberg (Mnichov)
- Terrence Malick (Nový svět)
- Kar-wai Wong (2046)
Nejlepší herec
- Heath Ledger (Zkrocená hora)
- Philip Seymour Hoffman (Capote)
- Viggo Mortensen (Dějiny násilí)
- Terrence Howard (Hustle a Flow)
Nejlepší herečka
- Reese Witherspoon (Walk the Line)
- Emmanuelle Devos (Králové a královna)
- Ziyi Zhang (2046)
- Q'orianka Kilcher (Nový svět)
- Judi Dench (Show začíná)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Nejlepší cizojazyčný film
Nejlepší scénář
Nejlepší kamera
- Christopher Doyle, Pung-Leung Kwan, Yiu-Fai Lai (2046)
- Robert Elswit (Dobrou noc a hodně štěstí)
- Emmanuel Lubezki (Nový svět)
Nejlepší animovaný film
Nejlepší dokumentární film
Nejlepší debut
2004 - 70th New York Film Critics Circle Awards
Nejlepší film
Nejlepší cizojazyčný film
Nejlepší režisér
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Nejlepší film
Nejlepší režisér
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
- Imelda Staunton (Vera Drake - Žena dvou tváří)
- Kate Winslet (Věčný svit neposkvrněné mysli)
- Annette Bening (Božská Julie)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Nejlepší cizojazyčný film
Nejlepší scénář
Nejlepší kamera
Nejlepší animovaný film
Nejlepší dokumentární film
Nejlepší debut
Zvláštní cena
- Milestone Films