Ocenění - The Saturn Awards - 2003-2012
Národní ocenění
- Český lev
- Academy Awards
- Independent Spirit Awards
- British Academy of Film and Television Arts (BAFTA)
- British Independent Film Awards (BIFA)
- European Film Awards
- César Awards
- Goya Awards
- German Film Awards
- Robert Awards (Danish Film Awards)
- Jussi Awards
- Slnko v sieti
- Polish Film Awards
- Hungarian Motion Picture Awards (Hungarian Film Awards)
- Filmfare Awards
- Guldbagge Awards
- Amanda Awards
- AACTA International Awards
- Hong Kong Film Awards
Filmové festivaly
- Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary
- Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava
- Zlín Film Festival
- FAMUfest
- Cannes Film Festival
- Venice Film Festival
- Berlinale (Berlin International Film Festival)
- Toronto International Film Festival
- Tribeca Film Festival
- Sundance Film Festival
- Zurich Film Festival
- San Sebastián International Film Festival
- Sitges Film Festival
- Shanghai International Film Festival
- Warsaw International Film Festival
- Miami Film Festival
- Montreal World Film Festival
- Hong Kong International Film Festival (HKIFF)
- Melbourne International Film Festival (MIFF)
- Tallinn Black Nights Film Festival
- Norwegian International Film Festival Haugesund
- Avoriaz International Fantastic Film Festival
Ocenění kritiky
- Ceny české filmové kritiky
- Golden Globes
- Critics Choice Awards
- Florida Film Critics Circle Awards
- Los Angeles Film Critics Association Awards
- New York Film Critics Circle Awards
Žánrová (speciální ocenění)
Anticeny
2012 - 38th Saturn Awards
Nejlepší sci-fi
Zrození Planety opic
Nejlepší fantasy
Harry Potter a Relikvie smrti - část 2
Nejlepší horor/thriller
Muži, kteří nenávidí ženy
Nejlepší sci-fi
- Zrození Planety opic
- Captain America: První Avenger
- X-Men: První třída
- Správci osudu
- Všemocný
- Super 8
Nejlepší fantasy
- Harry Potter a Relikvie smrti - část 2
- Hugo a jeho velký objev
- Válka Bohů
- Mupeti
- Půlnoc v Paříži
- Thor
Nejlepší horor/thriller
Nejlepší akční/dobrodružný film
- Mission: Impossible - Ghost Protocol
- Rychle a zběsile 5
- Stíhači Red Tails
- Obhájce
- Sherlock Holmes: Hra stínů
- Válečný kůň
Nejlepší mezinárodní film
Nejlepší animovaný film
Nejlepší režie
- J.J. Abrams (Super 8)
- Brad Bird (Mission: Impossible - Ghost Protocol)
- Steven Spielberg (Tintinova dobrodružství)
- Martin Scorsese (Hugo a jeho velký objev)
- Rupert Wyatt (Zrození Planety opic)
- David Yates (Harry Potter a Relikvie smrti - část 2)
Nejlepší scénář
- Jeff Nichols (Úkryt)
- J.J. Abrams (Super 8)
- Woody Allen (Půlnoc v Paříži)
- Mike Cahill, Brit Marling (Jiná země)
- Rick Jaffa, Amanda Silver (Zrození Planety opic)
- John Logan (Hugo a jeho velký objev)
Nejlepší herec
- Michael Shannon (Úkryt)
- Antonio Banderas (Kůže, kterou nosím)
- Dominic Cooper (Ďáblův dvojník)
- Tom Cruise (Mission: Impossible - Ghost Protocol)
- Chris Evans (Captain America: První Avenger)
- Ben Kingsley (Hugo a jeho velký objev)
Nejlepší herečka
- Kirsten Dunst (Melancholie)
- Jessica Chastain (Úkryt)
- Rooney Mara (Muži, kteří nenávidí ženy)
- Brit Marling (Jiná země)
- Keira Knightley (Nebezpečná metoda)
- Elizabeth Olsen (Martha Marcy May Marlene)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Andy Serkis (Zrození Planety opic)
- Ralph Fiennes (Harry Potter a Relikvie smrti - část 2)
- Harrison Ford (Kovbojové a vetřelci)
- Tom Hiddleston (Thor)
- Alan Rickman (Harry Potter a Relikvie smrti - část 2)
- Stanley Tucci (Captain America: První Avenger)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Emily Blunt (Správci osudu)
- Elena Anaya (Kůže, kterou nosím)
- Charlotte Gainsbourg (Melancholie)
- Paula Patton (Mission: Impossible - Ghost Protocol)
- Emma Watson (Harry Potter a Relikvie smrti - část 2)
- Lin Shaye (Insidious)
Nejlepší mladistvý herecký výkon
- Joel Courtney (Super 8)
- Elle Fanning (Super 8)
- Asa Butterfield (Hugo a jeho velký objev)
- Chloë Grace Moretz (Hugo a jeho velký objev)
- Saoirse Ronan (Hanna)
- Dakota Goyo (Ocelová pěst)
Nejlepší hudba
- Super 8 (Michael Giacchino)
- Mission: Impossible - Ghost Protocol (Michael Giacchino)
- Tintinova dobrodružství (John Williams)
- Válečný kůň (John Williams)
- Captain America: První Avenger (Alan Silvestri)
- Hugo a jeho velký objev (Howard Shore)
Nejlepší střih
- Paul Hirsch (Mission: Impossible - Ghost Protocol)
- Maryann Brandon, Mary Jo Markey (Super 8)
- Mark Day (Harry Potter a Relikvie smrti - část 2)
- Michael Kahn (Tintinova dobrodružství)
- Kelly Matsumoto, Fred Raskin, Christian Wagner (Rychle a zběsile 5)
- Thelma Schoonmaker (Hugo a jeho velký objev)
Nejlepší kostýmy
- Alexandra Byrne (Thor)
- Jenny Beavan (Sherlock Holmes: Hra stínů)
- Lisy Christl (Anonym)
- Sandy Powell (Hugo a jeho velký objev)
- Anna Biedrzycka-Sheppard (Captain America: První Avenger)
- Jany Temime (Harry Potter a Relikvie smrti - část 2)
Nejlepší scénografie
- Hugo a jeho velký objev (Dante Ferretti)
- Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (Stuart Craig)
- Válka Bohů (Tom Foden)
- Captain America: První Avenger (Rick Heinrichs)
- Tintinova dobrodružství (Kim Sinclair)
- Thor (Bo Welch)
Nejlepší masky
- X-Men: První třída (Dave Elsey, Fran Needham, Conor O'Sullivan)
- Barbar Conan (Shaun Smith, Scott Wheeler)
- Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (Nick Dudman, Amanda Knight)
- Válka Bohů (Annick Chartier, Adrien Morot, Nikoletta Skarlatos)
- Kůže, kterou nosím (Tamar Aviv)
- Věc: Počátek (Alec Gillis, Tom Woodruff Jr.)
Nejlepší speciální / vizuální efekty
- Zrození Planety opic (Daniel Barrett, Dan Lemmon, Joe Letteri, R. Christopher White)
- Tintinova dobrodružství (Matt Aitken, Scott E. Anderson, Joe Letteri, Matthias Menz, Keith Miller)
- Captain America: První Avenger (Paul Corbould, Mark G. Soper, Christopher Townsend)
- Transformers 3 (Scott Benza, Matthew E. Butler, Scott Farrar, John Frazier)
- Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (Tim Burke, Greg Butler, John Richardson, David Vickery)
- Super 8 (Russell Earl, Kim Libreri, Dennis Muren, Steven Riley)
Nejlepší televizní seriál
- Hranice nemožného (Fox)
- Muž s posláním (CBS)
- Grimm (NBC)
- Bylo, nebylo (ABC)
- Lovci duchů (The CW)
- Terra Nova (Fox)
Nejlepší kabelový/syndikovaný televizní seriál
- Perníkový táta (AMC)
- American Horror Story (FX)
- Uzavřený případ (TNT)
- Dexter (Showtime)
- Dokonalý podraz (TNT)
- True Blood: Pravá krev (HBO)
Nejlepší televizní seriál pro mládež
- Vlčí mládě (MTV)
- Cena za lidskost (Syfy)
- Pán času (BBC America)
- The Nine Lives of Chloe King (ABC Family)
- Tajemství kruhu (The CW)
- Upíří deníky (The CW)
Nejlepší televizní prezentace
- Živí mrtví (AMC)
- Camelot (Starz)
- Falling Skies (TNT)
- Hra o trůny (HBO)
- Zločin (AMC)
- Torchwood (Starz)
- Národ Star Treku (Science Channel)
Nejlepší televizní herec
- Bryan Cranston (Perníkový táta) (AMC)
- Sean Bean (Hra o trůny) (HBO)
- Michael C. Hall (Dexter) (Showtime)
- Timothy Hutton (Dokonalý podraz) (TNT)
- Dylan McDermott (American Horror Story) (FX)
- Noah Wyle (Falling Skies) (TNT)
Nejlepší televizní herečka
- Anna Torv (Hranice nemožného) (Fox)
- Mireille Enos (Zločin) (AMC)
- Lena Headey (Hra o trůny) (HBO)
- Jessica Lange (American Horror Story) (FX)
- Eve Myles (Torchwood) (Starz)
- Kyra Sedgwick (Uzavřený případ) (TNT)
Nejlepší televizní herec ve vedlejší roli
- Aaron Paul (Perníkový táta) (AMC)
- Giancarlo Esposito (Perníkový táta) (AMC)
- Kit Harington (Hra o trůny) (HBO)
- Joel Kinnaman (Zločin) (AMC)
- John Noble (Hranice nemožného) (Fox)
- Bill Pullman (Torchwood) (Starz)
- Norman Reedus (Živí mrtví) (AMC)
Nejlepší televizní herečka ve vedlejší roli
- Michelle Forbes (Zločin) (AMC)
- Lauren Ambrose (Torchwood) (Starz)
- Jennifer Carpenter (Dexter) (Showtime)
- Frances Conroy (American Horror Story) (FX)
- Lana Parrilla (Bylo, nebylo) (ABC)
- Beth Riesgraf (Dokonalý podraz) (TNT)
Nejlepší hostující umělec v televizi
- Tom Skerritt (Dokonalý podraz) (TNT)
- Steven Bauer (Perníkový táta) (AMC)
- Orla Brady (Hranice nemožného) (Fox)
- Mark Margolis (Perníkový táta) (AMC)
- Edward James Olmos (Dexter) (Showtime)
- Zachary Quinto (American Horror Story) (FX)
Nejlepší DVD vydání
- Atlasova vzpoura: 1. část
- The Perfect Host
- 13
- Nanking! Nanking!
- Sejmout zabijáka
- Dvojitý agent
- Útes smrti
Nejlepší speciální DVD vydání
- Metropolis (Giorgio Moroder Presents Metropolis)
- Občan Kane (70th Anniversary Ultimate Collector’s Edition)
- Mimic (The Director’s Cut)
- Fantom opery (Blu-ray Disc version)
- Rocketeer (20th Anniversary Edition)
- Pan Wonka a jeho čokoládovna (40th Anniversary Collector’s Edition)
Nejlepší filmová DVD kolekce
- 2001: Vesmírná odysea, Barry Lyndon, Dr. Divnoláska aneb Jak jsem se naučil nedělat si starosti a mít rád bombu, Lolita, Mechanický pomeranč, Olověná vesta, Osvícení, Spalující touha, Spartakus, Stanley Kubrick: Život v obrazech - Stanley Kubrick: The Essential Collection
- Jurský park, Jurský park 3, Ztracený svět: Jurský park - Jurassic Park Ultimate Trilogy
- Pán prstenů: Dvě věže, Pán prstenů: Návrat krále, Pán prstenů: Společenstvo Prstenu - The Lord of the Rings: The Motion Picture Trilogy (Extended Editions)
- Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba, Star Wars: Epizoda II - Klony útočí, Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů, Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje, Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder, Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů - Star Wars: The Complete Saga
- Superman, Superman 2, Superman 3, Superman 4, Superman se vrací - Superman: The Motion Picture Anthology, 1978-2006
Nejlepší televizní DVD vydání
- Spartakus: Bohové arény
- Bionická Žena (Seasons 2 and 3)
- Camelot (The Complete First Season)
- Farscape (The Complete Series)
- Nikita (The Complete First Season)
- The Twilight Zone (Seasons 3–5)
Ocenění pro filmaře
Cena za celoživotní kariéru
Pamětní cena George Pala
Cena pro milník
Cena pro inovátora
Cena vděku
2011 - 37th Saturn Awards
Nejlepší sci-fi
Počátek
Nejlepší fantasy
Alenka v říši divů
Nejlepší horor/thriller
Ať vejde ten pravý
Nejlepší sci-fi
Nejlepší fantasy
- Alenka v říši divů
- Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka
- Souboj Titánů
- Harry Potter a Relikvie smrti - část 1
- Scott Pilgrim proti zbytku světa
- Twilight sága: Zatmění
Nejlepší horor/thriller
Nejlepší akční/dobrodružný film
Nejlepší mezinárodní film
- Zakázaná zóna
- Metropolis ("The Complete Metropolis" release)
- Muži, kteří nenávidí ženy
- Centurion
- Rare Exports
- Matka
Nejlepší animovaný film
- Toy Story 3: Příběh hraček
- Já, padouch
- Legenda o sovích strážcích
- Na vlásku
- Jak vycvičit draka
- Shrek: Zvonec a konec
Nejlepší režie
- Christopher Nolan (Počátek)
- Darren Aronofsky (Černá labuť)
- Matt Reeves (Ať vejde ten pravý)
- Clint Eastwood (Život po životě)
- Martin Scorsese (Prokletý ostrov)
- David Yates (Harry Potter a Relikvie smrti - část 1)
Nejlepší scénář
- Christopher Nolan (Počátek)
- Michael Arndt (Toy Story 3: Příběh hraček)
- Alex Garland (Neopouštěj mě)
- Andres Heinz, Mark Heyman, John J. McLaughlin (Černá labuť)
- Peter Morgan (Život po životě)
- Matt Reeves (Ať vejde ten pravý)
Nejlepší herec
- Jeff Bridges (TRON: Legacy 3D)
- George Clooney (Američan)
- Leonardo DiCaprio (Počátek)
- Leonardo DiCaprio (Prokletý ostrov)
- Robert Downey Jr. (Iron Man 2)
- Ryan Reynolds (Pohřben zaživa)
Nejlepší herečka
- Natalie Portman (Černá labuť)
- Cécile de France (Život po životě)
- Angelina Jolie (Saltová)
- Carey Mulligan (Neopouštěj mě)
- Elliot Page (Počátek)
- Noomi Rapace (Muži, kteří nenávidí ženy)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Andrew Garfield (Neopouštěj mě)
- Christian Bale (Fighter)
- Tom Hardy (Počátek)
- Garrett Hedlund (TRON: Legacy 3D)
- John Malkovich (Red)
- Mark Ruffalo (Prokletý ostrov)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Mila Kunis (Černá labuť)
- Scarlett Johansson (Iron Man 2)
- Keira Knightley (Neopouštěj mě)
- Helen Mirren (Red)
- Vanessa Redgrave (Dopisy pro Julii)
- Jacki Weaver (Království zvěrstev)
Nejlepší mladistvý herecký výkon
- Chloë Grace Moretz (Ať vejde ten pravý)
- Logan Lerman (Percy Jackson: Zloděj blesku)
- Frankie McLaren, George McLaren (Život po životě)
- Kodi Smit-McPhee (Ať vejde ten pravý)
- Will Poulter (Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka)
- Hailee Steinfeld (Opravdová kuráž)
- Charlie Tahan (Smrt a život Charlieho St. Clouda)
Nejlepší hudba
- Počátek (Hans Zimmer)
- TRON: Legacy 3D (Daft Punk)
- Život po životě (Clint Eastwood)
- Ať vejde ten pravý (Michael Giacchino)
- Metropolis (Gottfried Huppertz) ("The Complete Metropolis" release - posthumously)
- Jak vycvičit draka (John Powell)
Nejlepší kostýmy
- Alenka v říši divů
- Vlkodlak
- Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka
- Harry Potter a Relikvie smrti - část 1
- Robin Hood
- TRON: Legacy 3D
Nejlepší scénografie
Nejlepší masky
- Vlkodlak
- Ať vejde ten pravý
- Harry Potter a Relikvie smrti - část 1
- Alenka v říši divů
- Repo Men
- Splice
Nejlepší speciální / vizuální efekty
- Počátek
- TRON: Legacy 3D
- Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka
- Harry Potter a Relikvie smrti - část 1
- Alenka v říši divů
- Iron Man 2
Nejlepší televizní seriál
- Hranice nemožného (Fox)
- Ztraceni (ABC)
- Smallville (The CW)
- Lovci duchů (The CW)
- V (ABC)
- Upíří deníky (The CW)
Nejlepší kabelový/syndikovaný televizní seriál
- Perníkový táta (AMC)
- Uzavřený případ (TNT)
- Dexter (Showtime)
- Heuréka – město divů (Syfy)
- Dokonalý podraz (TNT)
- Spartakus (Starz)
- True Blood: Pravá krev (HBO)
Nejlepší televizní prezentace
- Živí mrtví (AMC)
- Pán času - Vánoční koleda (BBC America)
- Kung Fu Panda slaví svátky (NBC)
- Pilíře Země (Starz)
- Sherlock (PBS)
- Spartakus: Bohové arény (Starz)
Nejlepší televizní herec
- Stephen Moyer (True Blood: Pravá krev) (HBO)
- Bryan Cranston (Perníkový táta) (AMC)
- Matthew Fox (Ztraceni) (ABC)
- Michael C. Hall (Dexter) (Showtime)
- Timothy Hutton (Dokonalý podraz) (TNT)
- Andrew Lincoln (Živí mrtví) (AMC)
Nejlepší televizní herečka
- Anna Torv (Hranice nemožného) (Fox)
- Sarah Wayne Callies (Živí mrtví) (AMC)
- Erica Durance (Smallville) (The CW)
- Elizabeth Mitchell (V) (ABC)
- Anna Paquin (True Blood: Pravá krev) (HBO)
- Kyra Sedgwick (Uzavřený případ) (TNT)
Nejlepší televizní herec ve vedlejší roli
- John Noble (Hranice nemožného) (Fox)
- Michael Emerson (Ztraceni) (ABC)
- Dean Norris (Perníkový táta) (AMC)
- Terry O'Quinn (Ztraceni) (ABC)
- Aaron Paul (Perníkový táta) (AMC)
- Lance Reddick (Hranice nemožného) (Fox)
- Steven Yeun (Živí mrtví) (AMC)
Nejlepší televizní herečka ve vedlejší roli
- Lucy Lawless (Spartakus) (Starz)
- Morena Baccarin (V) (ABC)
- Gina Bellman (Dokonalý podraz) (TNT)
- Jennifer Carpenter (Dexter) (Showtime)
- Laurie Holden (Živí mrtví) (AMC)
- Beth Riesgraf (Dokonalý podraz) (TNT)
Nejlepší hostující umělec v televizi
- Richard Dreyfuss (Tráva) (Showtime)
- Joe Manganiello (True Blood: Pravá krev) (HBO)
- Noah Emmerich (Živí mrtví) (AMC)
- Giancarlo Esposito (Perníkový táta) (AMC)
- Seth Gabel (Hranice nemožného) (Fox)
- John Terry (Ztraceni) (ABC)
Nejlepší DVD vydání
- Never Sleep Again: The Elm Street Legacy
- Zmizení Alice Creedové
- Okrsek 13: Ultimátum
- Dobré srdce
- Nová dcera
- Za hranou
Nejlepší speciální DVD vydání
- Avatar (Extended Collector’s Edition)
- Zakázaná zóna (Special Edition)
- Krvavé pobřeží (International Version)
- Robin Hood (Unrated Director’s Cut)
- Saltová (Deluxe Unrated Edition)
- Vlkodlak (Unrated Director’s Cut)
Nejlepší vydání klasického filmu na DVD
- Metropolis ("The Complete Metropolis" release)
- Stroj času
- Vymítač ďábla (Extended Director’s Cut)
- King Kong
- Pandora and the Flying Dutchman (Deluxe Edition)
- Psycho (50th Anniversary Edition)
Nejlepší filmová DVD kolekce
- Vetřelci, Vetřelec, Vetřelec ³, Vetřelec: Vzkříšení - Alien Anthology
- Návrat do budoucnosti, Návrat do budoucnosti II, Návrat do budoucnosti III - Back to the Future 25th Anniversary Trilogy
- Absolutní moc, Bird, Bledý jezdec, Bojové nasazení, Bronco Billy, Bílý lovec, černé srdce, Clint Eastwood, Dokonalý svět, Dopisy z Iwo Jimy, Drsný Harry, Gran Torino, Honkytonk Man, Invictus: Neporažený, Kam orli nelétají, Kellyho hrdinové, Krvavá stopa, Madisonské mosty, Magnum Force, Million Dollar Baby, Nesmiřitelní, Nikdy neprohrát, Náhlý úder, Násilník, Ohnivá liška, Pravda zabíjí, Psanec Josey Wales, Půlnoc v zahradě dobra a zla, Růžový Cadillac, Stahující se smyčka, Sázka na smrt, Tajemná řeka, V žáru velkoměsta, Vesmírní kovbojové, Vždycky zvítězit, Zelenáč, Železný stisk - Clint Eastwood 35 Films 35 Years at Warner Bros.
- Fantomas I: Ve stínu gilotiny, Fantomas II: Juve kontra Fantomas, Fantomas III: Mrtvý, který zabíjí, Fantomas IV: Fantomas kontra Fantomas, Fantomas V: Falešný soudce - Fantomas: Five Film Collection
- Backfire, Crime in the Streets, Deadline at Dawn, Dial 1119, Přepadení obrněného vozu, The Phenix City Story, V úzkých, Zoufalci - Film Noir Classic Collection, Volume 5
- Má je pomsta, Nebohá paní Pomsta, Old Boy - Vengeance Trilogy
Nejlepší televizní DVD vydání
- The Twilight Zone (Season 1 & 2 - Blu-ray)
- Ztraceni (The Complete Sixth and Final Season)
- The Six Million Dollar Man (The Complete Collection)
- Space: 1999 (The Complete Season One - Blu-ray)
- Thriller (The Complete Series)
- Voyage to the Bottom of the Sea (Season 4, Volume 2)
2010 - 36th Saturn Awards
Nejlepší sci-fi
Avatar
Nejlepší fantasy
Strážci - Watchmen
Nejlepší horor/thriller
Stáhni mě do pekla
Nejlepší sci-fi
- Avatar
- Moon
- Kniha přežití
- Proroctví
- Transformers: Pomsta poražených
- X-Men Origins: Wolverine
- Star Trek
Nejlepší fantasy
Nejlepší horor/thriller
Nejlepší akční/dobrodružný film
Nejlepší mezinárodní film
Nejlepší animovaný film
- Monstra vs. Vetřelci
- Vánoční koleda
- Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů
- Fantastický pan Lišák
- Princezna a žabák
- Vzhůru do oblak
Nejlepší režie
- James Cameron (Avatar)
- J.J. Abrams (Star Trek)
- Kathryn Bigelow (Smrt čeká všude)
- Neill Blomkamp (District 9)
- Guy Ritchie (Sherlock Holmes)
- Zack Snyder (Strážci - Watchmen)
- Quentin Tarantino (Hanebný pancharti)
Nejlepší scénář
- James Cameron (Avatar)
- Neill Blomkamp, Terri Tatchell (District 9)
- Dave Eggers, Spike Jonze (Max a maxipříšerky)
- Alex Kurtzman, Roberto Orci (Star Trek)
- Quentin Tarantino (Hanebný pancharti)
- David Hayter, Alex Tse (Strážci - Watchmen)
Nejlepší herec
- Sam Worthington (Avatar)
- Robert Downey Jr. (Sherlock Holmes)
- Tobey Maguire (Bratři)
- Viggo Mortensen (Cesta)
- Sam Rockwell (Moon)
- Denzel Washington (Kniha přežití)
Nejlepší herečka
- Zoe Saldana (Avatar)
- Catherine Keener (Max a maxipříšerky)
- Mélanie Laurent (Hanebný pancharti)
- Alison Lohman (Stáhni mě do pekla)
- Charlize Theron (Planina v ohni)
- Natalie Portman (Bratři)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Stephen Lang (Avatar)
- Woody Harrelson (Zombieland)
- Frank Langella (Box)
- Jude Law (Sherlock Holmes)
- Stanley Tucci (Pevné pouto)
- Christoph Waltz (Hanebný pancharti)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Sigourney Weaver (Avatar)
- Malin Åkerman (Strážci - Watchmen)
- Diane Kruger (Hanebný pancharti)
- Lorna Raver (Stáhni mě do pekla)
- Rachel McAdams (Sherlock Holmes)
- Susan Sarandon (Pevné pouto)
Nejlepší mladistvý herecký výkon
- Saoirse Ronan (Pevné pouto)
- Taylor Lautner (Twilight sága: Nový měsíc)
- Bailee Madison (Bratři)
- Brooklynn Proulx (Zakletý v čase)
- Max Records (Max a maxipříšerky)
- Kodi Smit-McPhee (Cesta)
Nejlepší kostýmy
- Michael Wilkinson (Strážci - Watchmen)
- Colleen Atwood (Nine)
- Jenny Beavan (Sherlock Holmes)
- Anna Biedrzycka-Sheppard (Hanebný pancharti)
- Jany Temime (Harry Potter a Princ dvojí krve)
- Timmy Yip (Krvavé pobřeží)
Nejlepší scénografie
- Avatar (Rick Carter, Robert Stromberg)
- Star Trek (Scott Chambliss)
- Harry Potter a Princ dvojí krve (Stuart Craig)
- Sherlock Holmes (Sarah Greenwood)
- District 9 (Philip Ivey)
- Strážci - Watchmen (Alex McDowell)
Nejlepší masky
- Star Trek (Barney Burman, Mindy Hall, Joel Harlow)
- District 9 (Joe Dunckley, Frances Richardson, Sarah Rubano)
- Imaginárium Dr. Parnasse (Sarah Monzani)
- Stáhni mě do pekla (Howard Berger, Greg Nicotero)
- Kniha přežití (Howard Berger, Greg Nicotero)
- Terminator Salvation (John Rosengrant, Mike Smithson)
Nejlepší speciální / vizuální efekty
- Avatar (Richard Baneham, Andrew R. Jones, Joe Letteri, Stephen Rosenbaum)
- Harry Potter a Princ dvojí krve (Nicolas Aithadi, Tim Alexander, Tim Burke, John Richardson)
- 2012 (Volker Engel, Mike Vézina, Marc Weigert)
- Star Trek (Burt Dalton, Russell Earl, Roger Guyett, Paul Kavanagh)
- Strážci - Watchmen (John 'D.J.' Des Jardin, Jessica Norman, Peter G. Travers, Joel Whist)
- District 9 (Matt Aitken, Robert Habros, Dan Kaufman, Peter Muyzers)
Nejlepší televizní seriál
- Ztraceni (ABC)
- Chuck (NBC)
- Hranice nemožného (Fox)
- Posel ztracených duší (CBS)
- Hrdinové (NBC)
- Upíří deníky (The CW)
Nejlepší kabelový/syndikovaný televizní seriál
- Perníkový táta (AMC)
- Battlestar Galactica (Sci-Fi)
- Uzavřený případ (TNT)
- Dexter (Showtime)
- Dokonalý podraz (TNT)
- True Blood: Pravá krev (HBO)
Nejlepší televizní prezentace
- Torchwood - Children of Earth (BBC America)
- Alice (Sci-Fi)
- Pán času - Konec času - 1. část (BBC America)
- Vězeň (AMC)
- Tudorovci (Showtime)
- V (ABC)
Nejlepší televizní herec
- Josh Holloway (Ztraceni) (ABC)
- Bryan Cranston (Perníkový táta) (AMC)
- Matthew Fox (Ztraceni) (ABC)
- Michael C. Hall (Dexter) (Showtime)
- Zachary Levi (Chuck) (NBC)
- Stephen Moyer (True Blood: Pravá krev) (HBO)
- David Tennant (Pán času - Konec času - 1. část) (BBC America)
Nejlepší televizní herečka
- Anna Torv (Hranice nemožného) (Fox)
- Anna Gunn (Perníkový táta) (AMC)
- Jennifer Love Hewitt (Posel ztracených duší) (CBS)
- Evangeline Lilly (Ztraceni) (ABC)
- Anna Paquin (True Blood: Pravá krev) (HBO)
- Kyra Sedgwick (Uzavřený případ) (TNT)
Nejlepší televizní herec ve vedlejší roli
- Aaron Paul (Perníkový táta) (AMC)
- Jeremy Davies (Ztraceni) (ABC)
- Michael Emerson (Ztraceni) (ABC)
- Aldis Hodge (Dokonalý podraz) (TNT)
- John Noble (Hranice nemožného) (Fox)
- Alexander Skarsgård (True Blood: Pravá krev) (HBO)
Nejlepší televizní herečka ve vedlejší roli
- Julie Benz (Dexter) (Showtime)
- Morena Baccarin (V) (ABC)
- Gina Bellman (Dokonalý podraz) (TNT)
- Jennifer Carpenter (Dexter) (Showtime)
- Elizabeth Mitchell (Ztraceni) (ABC)
- Hayden Panettiere (Hrdinové) (NBC)
Nejlepší hostující umělec v televizi
- Leonard Nimoy (Hranice nemožného) (Fox)
- Bernard Cribbins (Pán času - Konec času - 1. část) (BBC America)
- Raymond Cruz (Perníkový táta) (AMC)
- Michelle Forbes (True Blood: Pravá krev) (HBO)
- John Lithgow (Dexter) (Showtime)
- Mark Pellegrino (Ztraceni) (ABC)
Nejlepší DVD vydání
Nejlepší speciální DVD vydání
- Strážci - Watchmen (The Ultimate Cut)
- 300: Bitva u Thermopyl (The Complete Experience)
- Sněhurka a sedm trpaslíků
- District 9 (Two-Disc Edition)
- Terminátor 2: Den zúčtování (Skynet Edition)
- X-Men Origins: Wolverine (Two-Disc Special Edition)
Nejlepší filmová DVD kolekce
- Star Trek II: Khanův hněv, Star Trek III: Pátrání po Spockovi, Star Trek IV: Cesta domů, Star Trek V: Nejzazší hranice, Star Trek VI: Neobjevená země, Star Trek: Film, The Captain's Summit - Star Trek: Original Motion Picture Collection
- 5 Against the House, Lineup, Nájemná vražda, Střelec, Velký zátah - Columbia Pictures Film Noir Classics, Volume 1
- Hannibal, Mlčení jehňátek, Červený drak - The Hannibal Lecter Anthology
- Hellraiser, Hellraiser II: Svázaný s peklem, Hellraiser III: Peklo na Zemi - Hellraiser Boxed Set
- Bidžo to ekitai ningen, Mosura, Vesmírná bitva - Icons of Sci-Fi: Toho Collection
- 13 Frightened Girls!, 13 Ghosts, Mr. Sardonicus, S vražednými sklony, Strait-Jacket, The Old Dark House, Třaslavec, Zotz! - The William Castle Collection
Nejlepší televizní DVD vydání
- Ztraceni (The Complete Fifth Season)
- Life on Mars (The Complete Series)
- Pán času - Planeta mrtvých
- Pravěk útočí (Volume 2)
- Terminátor: Příběh Sáry Connorové (The Complete Second Season)
- Torchwood - Children of Earth
Ocenění pro producenta
Vizionářská cena
Cena za celoživotní kariéru
Pamětní cena George Pala
Nejlepší místní scénická produkce: Fantasy/Hudební
- Mary Poppins (Ahmanson Theatre)
Nejlepší místní scénická produkce: Hra/Dramatický muzikál
- Parade (Mark Taper Forum)
Nejlepší místní scénická produkce: Malé divadlo
- Fellowship: The Musical (Falcon Theatre)
2009 - 35th Saturn Awards
Nejlepší sci-fi
Iron Man
Nejlepší fantasy
Podivuhodný případ Benjamina Buttona
Nejlepší horor
Hellboy 2: Zlatá armáda
Nejlepší sci-fi
- Iron Man
- Den, kdy se zastavila Země
- Oko dravce
- Neuvěřitelný Hulk
- Indiana Jones a Království křišťálové lebky
- Jumper
Nejlepší fantasy
- Podivuhodný případ Benjamina Buttona
- Letopisy Narnie: Princ Kaspian
- Hancock
- Kronika rodu Spiderwicků
- Wanted
- Stmívání
Nejlepší horor
Nejlepší akční/dobrodružný film
Nejlepší mezinárodní film
- Ať vejde ten pravý
- Čistá práce
- Zakázané království
- V Bruggách
- Milionář z chatrče
- Transsibiřský expres
Nejlepší animovaný film
- VALL-I
- Horton
- Kung Fu Panda
- Bolt - pes pro každý případ
- Madagaskar 2: Útěk do Afriky
- Star Wars: Klonové války
Nejlepší režie
- Jon Favreau (Iron Man)
- Clint Eastwood (Výměna)
- David Fincher (Podivuhodný případ Benjamina Buttona)
- Christopher Nolan (Temný rytíř)
- Bryan Singer (Valkýra)
- Steven Spielberg (Indiana Jones a Království křišťálové lebky)
- Andrew Stanton (VALL-I)
Nejlepší scénář
- Christopher Nolan, Jonathan Nolan (Temný rytíř)
- Mark Fergus, Matt Holloway, Art Marcum, Hawk Ostby (Iron Man)
- John Ajvide Lindqvist (Ať vejde ten pravý)
- John Kamps, David Koepp (Město duchů)
- Eric Roth (Podivuhodný případ Benjamina Buttona)
- J. Michael Straczynski (Výměna)
Nejlepší herec
- Robert Downey Jr. (Iron Man)
- Christian Bale (Temný rytíř)
- Tom Cruise (Valkýra)
- Harrison Ford (Indiana Jones a Království křišťálové lebky)
- Brad Pitt (Podivuhodný případ Benjamina Buttona)
- Will Smith (Hancock)
Nejlepší herečka
- Angelina Jolie (Výměna)
- Cate Blanchett (Podivuhodný případ Benjamina Buttona)
- Maggie Gyllenhaal (Temný rytíř)
- Julianne Moore (Slepota)
- Emily Mortimer (Transsibiřský expres)
- Gwyneth Paltrow (Iron Man)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Heath Ledger (Temný rytíř)
- Jeff Bridges (Iron Man)
- Aaron Eckhart (Iron Man)
- Woody Harrelson (Transsibiřský expres)
- Shia LaBeouf (Indiana Jones a Království křišťálové lebky)
- Bill Nighy (Valkýra)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Tilda Swinton (Podivuhodný případ Benjamina Buttona)
- Joan Allen (Rallye smrti)
- Judi Dench (Quantum of Solace)
- Olga Kurylenko (Quantum of Solace)
- Charlize Theron (Hancock)
- Carice van Houten (Valkýra)
Nejlepší mladistvý herecký výkon
- Jaden Smith (Den, kdy se zastavila Země)
- Freddie Highmore (Kronika rodu Spiderwicků)
- Lina Leandersson (Ať vejde ten pravý)
- Dev Patel (Milionář z chatrče)
- Catinca Untaru (Pád)
- Brandon Walters (Austrálie)
Nejlepší hudba
- Temný rytíř (James Newton Howard, Hans Zimmer)
- Podivuhodný případ Benjamina Buttona (Alexandre Desplat)
- Iron Man (Ramin Djawadi)
- Výměna (Clint Eastwood)
- Valkýra (John Ottman)
- Jumper (John Powell)
Nejlepší kostýmy
- Mary Zophres (Indiana Jones a Království křišťálové lebky)
- Lindy Hemming (Temný rytíř)
- Deborah Hopper (Výměna)
- Joanna Johnston (Valkýra)
- Catherine Martin (Austrálie)
- Isis Mussenden (Letopisy Narnie: Princ Kaspian)
Nejlepší masky
- Podivuhodný případ Benjamina Buttona (Greg Cannom)
- Temný rytíř (John Caglione, Jr., Conor O'Sullivan)
- Hellboy 2: Zlatá armáda (Mike Elizalde)
- Soudný den (Paul Hyett)
- Letopisy Narnie: Princ Kaspian (Paul Engelen, Greg Nicotero)
- Tropická bouře (Gerald Quist)
Nejlepší speciální / vizuální efekty
- Temný rytíř (Chris Corbould, Nick Davis, Paul J. Franklin, Tim Webber)
- Podivuhodný případ Benjamina Buttona (Eric Barba, Craig Barron, Burt Dalton, Steve Preeg)
- Indiana Jones a Království křišťálové lebky (Pablo Helman, Daniel Sudick)
- Iron Man (Shane Mahan, John Nelson, Ben Snow, Daniel Sudick)
- Hellboy 2: Zlatá armáda (Eamonn Butler, Adrian De Wet, Andrew Chapman, Mike Wassel)
- Letopisy Narnie: Princ Kaspian (Wendy Rogers, Dean Wright)
Nejlepší žánrový televizní seriál
- Ztraceni (ABC)
- Hranice nemožného (Fox)
- Hrdinové (NBC)
- Life on Mars (ABC)
- Lovci duchů (The CW)
- Terminátor: Příběh Sáry Connorové (Fox)
Nejlepší kabelový/syndikovaný televizní seriál
- Battlestar Galactica (Sci-Fi)
- Uzavřený případ (TNT)
- Dexter (Showtime)
- Dokonalý podraz (TNT)
- Star Wars: Klonové války (Cartoon Network)
- True Blood: Pravá krev (HBO)
Nejlepší televizní prezentace
- Flynn Carsen 3: Jidášův kalich (TNT)
- Kmen Andromeda (A&E)
- Perníkový táta (AMC)
- Jericho (CBS)
- Poslední templář (NBC)
- 24 hodin: Vykoupení (Fox)
Nejlepší televizní herec
- Edward James Olmos (Battlestar Galactica) (Sci-Fi)
- Bryan Cranston (Perníkový táta) (AMC)
- Matthew Fox (Ztraceni) (ABC)
- Michael C. Hall (Dexter) (Showtime)
- Timothy Hutton (Dokonalý podraz) (TNT)
- Noah Wyle (Flynn Carsen 3: Jidášův kalich) (TNT)
Nejlepší televizní herečka
- Mary McDonnell (Battlestar Galactica) (Sci-Fi)
- Lena Headey (Terminátor: Příběh Sáry Connorové) (Fox)
- Jennifer Love Hewitt (Posel ztracených duší) (CBS)
- Evangeline Lilly (Ztraceni) (ABC)
- Anna Paquin (True Blood: Pravá krev) (HBO)
- Kyra Sedgwick (Uzavřený případ) (TNT)
- Anna Torv (Hranice nemožného) (Fox)
Nejlepší televizní herec ve vedlejší roli
- Adrian Pasdar (Hrdinové) (NBC)
- Henry Ian Cusick (Ztraceni) (ABC)
- Thomas Dekker (Terminátor: Příběh Sáry Connorové) (Fox)
- Michael Emerson (Ztraceni) (ABC)
- Josh Holloway (Ztraceni) (ABC)
- Milo Ventimiglia (Hrdinové) (NBC)
Nejlepší televizní herečka ve vedlejší roli
- Jennifer Carpenter (Dexter) (Showtime)
- Summer Glau (Terminátor: Příběh Sáry Connorové) (Fox)
- Yunjin Kim (Ztraceni) (ABC)
- Elizabeth Mitchell (Ztraceni) (ABC)
- Hayden Panettiere (Hrdinové) (NBC)
- Katee Sackhoff (Battlestar Galactica) (Sci-Fi)
Nejlepší hostující umělec v televizi
- Jimmy Smits (Dexter) (Showtime)
- Kristen Bell (Hrdinové) (NBC)
- Alan Dale (Ztraceni) (ABC)
- Kevin Durand (Ztraceni) (ABC)
- Robert Forster (Hrdinové) (NBC)
- Sonya Walger (Ztraceni) (ABC)
Nejlepší DVD vydání
- Jack Brooks: Zrůdobijec
- Ledová smrt
- Lekce umírání
- Resident Evil: Rozklad
- Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel
- Střet
Nejlepší speciální DVD vydání
- Mlha (Two-Disc Collector's Edition)
- Bratrstvo vlků - Hon na bestii (Director's Cut)
- Smrtihlav (The Director's Cut)
- Temný rytíř (Two-Disc Special Edition)
- L. A. - Přísně tajné (Two-Disc Special Edition)
- Zodiac (The Director's Cut)
Nejlepší vydání klasického filmu na DVD
- Psycho (Universal Legacy Series)
- Casablanca (Ultimate Collector's Edition)
- Smrtící atrakce (20th High School Reunion Edition)
- Ukradené Vánoce
- The Picture of Dorian Gray
- Šípková Růženka
Nejlepší filmová DVD kolekce
- Kmotr, Kmotr II, Kmotr III - The Godfather: The Coppola Restoration
- Abbott a Costello potkávají dr. Jekylla a pana Hydea, Abbott and Costello Go to Mars, Abbott and Costello Meet Frankenstein, Abbott and Costello Meet the Invisible Man, Abbott and Costello Meet the Keystone Kops, Abbott and Costello Meet the Killer, Boris Karloff, Abbott and Costello Meet the Mummy, Abbott and Costello in the Foreign Legion, Buck Privates, Buck Privates Come Home, Comin' Round the Mountain, Here Come the Co-eds, Hit the Ice, Hold That Ghost, In Society, In the Navy, It Ain't Hay, Keep 'Em Flying, Little Giant, Lost in Alaska, Mexican Hayride, One Night in the Tropics, Pardon My Sarong, Ride 'Em Cowboy, The Naughty Nineties, The Time of Their Lives, The Wistful Widow of Wagon Gap, The World of Abbott and Costello, Who Done It? - Abbott & Costello: The Complete Universal Series Collection
- Drsný Harry, Magnum Force, Náhlý úder, Násilník, Sázka na smrt - Dirty Harry: The Ultimate Collector's Edition
- Brotherhood of Blood, Dance of the Dead, Il bosco fuori, Pokoj 205, Reeker 2, Sběratel, Temné patro, Učitelka - Ghost House Underground Eight Film Collection
- Mystery Science Theater 3000 (20th Anniversary Edition)
- Behind the Planet of the Apes, Bitva o Planetu opic, Do nitra Planety opic, Dobytí Planety opic, Planeta opic, Útěk z Planety opic - Planet of the Apes 40th Anniversary Collection (Blu-ray)
Nejlepší televizní DVD vydání
- Za svitu měsíce (The Complete Series)
- Pán času )The Complete Fourth Series)
- Hrdinové (Season 2)
- Ztraceni (The Complete Fourth Season)
- Ďáblův sluha (Season One)
- Torchwood (Season 2)
- Tudorovci (The Complete Second Season)
Nejlepší retro televizní seriál na DVD
- The Invaders (The First & Second Seasons)
- Columbo (Mystery Movie Collection 1990)
- Předčasné vydání (Season One)
- The Incredible Hulk (The Complete Series)
- Mission: Impossible (The Fourth & Fifth Seasons)
- Spaced (The Complete Series)
Vizionářská cena
- Jeffrey Katzenberg (for advancing 3D film presentation)
Cena za celoživotní kariéru
Cena za celoživotní dílo
2008 - 34th Saturn Awards
Nejlepší sci-fi
Monstrum
Nejlepší fantasy
Kouzelná romance
Nejlepší horor
Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street
Nejlepší sci-fi
Nejlepší fantasy
- Kouzelná romance
- Zlatý kompas
- Piráti z Karibiku: Na konci světa
- Harry Potter a Fénixův řád
- Spider-Man 3
- Hvězdný prach
Nejlepší horor
- Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street
- Pokoj 1408
- 30 dní dlouhá noc
- Ghost Rider
- Mlha
- Grindhouse: Auto zabiják
- Grindhouse: Planeta Teror
Nejlepší akční/dobrodružný film
- 300: Bitva u Thermopyl
- 3:10 Vlak do Yumy
- Bourneovo ultimátum
- Smrtonosná past 4.0
- Zodiac
- Tahle země není pro starý
- Až na krev
Nejlepší mezinárodní film
Nejlepší animovaný film
Nejlepší režie
- Zack Snyder (300: Bitva u Thermopyl)
- Tim Burton (Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street)
- Paul Greengrass (Bourneovo ultimátum)
- Frank Darabont (Mlha)
- David Yates (Harry Potter a Fénixův řád)
- Sam Raimi (Spider-Man 3)
Nejlepší scénář
- Brad Bird (Ratatouille)
- Roger Avary, Neil Gaiman (Beowulf)
- Ethan Coen, Joel Coen (Tahle země není pro starý)
- Michael Goldenberg (Harry Potter a Fénixův řád)
- Michael B. Gordon, Kurt Johnstad, Zack Snyder (300: Bitva u Thermopyl)
- John Logan (Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street)
Nejlepší herec
- Will Smith (Já, legenda)
- Gerard Butler (300: Bitva u Thermopyl)
- John Cusack (Pokoj 1408)
- Daniel Day-Lewis (Až na krev)
- Johnny Depp (Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street)
- Viggo Mortensen (Východní přísliby)
Nejlepší herečka
- Amy Adams (Kouzelná romance)
- Helena Bonham Carter (Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street)
- Ashley Judd (Brouk)
- Belén Rueda (Sirotčinec)
- Carice van Houten (Černá kniha)
- Naomi Watts (Východní přísliby)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Javier Bardem (Tahle země není pro starý)
- Alan Rickman (Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street)
- Ben Foster (3:10 Vlak do Yumy)
- James Franco (Spider-Man 3)
- Justin Long (Smrtonosná past 4.0)
- David Wenham (300: Bitva u Thermopyl)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Marcia Gay Harden (Mlha)
- Lizzy Caplan (Monstrum)
- Lena Headey (300: Bitva u Thermopyl)
- Rose McGowan (Grindhouse: Planeta Teror)
- Michelle Pfeiffer (Hvězdný prach)
- Imelda Staunton (Harry Potter a Fénixův řád)
Nejlepší mladistvý herecký výkon
- Freddie Highmore (Melodie mého srdce)
- Alex Etel (Já a moje příšera)
- Josh Hutcherson (Most do země Terabithia)
- Daniel Radcliffe (Harry Potter a Fénixův řád)
- Dakota Blue Richards (Zlatý kompas)
- Rhiannon Leigh Wryn (Mimzy)
Nejlepší hudba
- Kouzelná romance (Alan Menken)
- 300: Bitva u Thermopyl (Tyler Bates)
- Až na krev (Jonny Greenwood)
- Harry Potter a Fénixův řád (Nicholas Hooper)
- Melodie mého srdce (Mark Mancina)
- Bourneovo ultimátum (John Powell)
Nejlepší kostýmy
- Colleen Atwood (Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street)
- Ruth Myers (Zlatý kompas)
- Penny Rose (Piráti z Karibiku: Na konci světa)
- Sammy Sheldon Differ (Hvězdný prach)
- Jany Temime (Harry Potter a Fénixův řád)
- Michael Wilkinson (300: Bitva u Thermopyl)
Nejlepší masky
- Piráti z Karibiku: Na konci světa (Ve Neill, Martin Samuel)
- Grindhouse: Planeta Teror (Howard Berger, Jake Garber, Greg Nicotero)
- Harry Potter a Fénixův řád (Nick Dudman, Amanda Knight)
- 30 dní dlouhá noc (Gino Acevedo, Davina Lamont)
- 300: Bitva u Thermopyl (Mark Rappaport, Shaun Smith, Scott Wheeler)
- Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (Peter Owen, Ivana Primorac)
Nejlepší speciální / vizuální efekty
- Transformers (Scott Benza, Russell Earl, Scott Farrar, John Frazier)
- Harry Potter a Fénixův řád (Tim Burke, Greg Butler, Paul J. Franklin, John Richardson)
- Zlatý kompas (Michael L. Fink, Ben Morris, Bill Westenhofer, Trevor Wood)
- Piráti z Karibiku: Na konci světa (John Frazier, Charles Gibson, Hal T. Hickel, John Knoll)
- Spider-Man 3 (Spencer Cook, John Frazier, Peter Nofz, Scott Stokdyk)
- 300: Bitva u Thermopyl (Grant Freckelton, Daniel Leduc, Chris Watts, Derek Wentworth)
Nejlepší televizní seriál
- Ztraceni (ABC)
- Hrdinové (NBC)
- Cestovatel (NBC)
- Řekni, kdo tě zabil (ABC)
- Lovci duchů (The CW)
- Terminátor: Příběh Sáry Connorové (Fox)
Nejlepší kabelový/syndikovaný televizní seriál
- Dexter (Showtime)
- Battlestar Galactica (Sci-Fi)
- Uzavřený případ (TNT)
- Kyle XY (ABC Family)
- Božská mrcha (TNT)
- Hvězdná brána (Sci-Fi)
Nejlepší mezinárodní seriál
- Pán času (BBC)
- Cape Wrath (Channel 4)
- Jekyll (BBC One)
- Life on Mars (BBC One)
- Robin Hood (BBC One)
- Torchwood (BBC Three)
Nejlepší televizní prezentace
- Griffinovi - Griffinovi ve Star Wars (Fox)
- Battlestar Galactica: Břitva (Sci-Fi)
- V síti CIA (TNT)
- Fallen (ABC Family)
- Mistři science fiction (ABC)
- Shrekovy Vánoce (ABC)
- Čarodějka ze země Oz (Sci-Fi)
Nejlepší televizní herec
- Matthew Fox (Ztraceni) (ABC)
- Matt Dallas (Kyle XY) (ABC Family)
- Michael C. Hall (Dexter) (Showtime)
- Kevin McKidd (Cestovatel) (NBC)
- Edward James Olmos (Battlestar Galactica) (Sci-Fi)
- Lee Pace (Řekni, kdo tě zabil) (ABC)
Nejlepší televizní herečka
- Jennifer Love Hewitt (Posel ztracených duší) (CBS)
- Anna Friel (Řekni, kdo tě zabil) (ABC)
- Lena Headey (Terminátor: Příběh Sáry Connorové) (Fox)
- Holly Hunter (Božská mrcha) (TNT)
- Evangeline Lilly (Ztraceni) (ABC)
- Kyra Sedgwick (Uzavřený případ) (TNT)
Nejlepší televizní herec ve vedlejší roli
- Michael Emerson (Ztraceni) (ABC)
- Greg Grunberg (Hrdinové) (NBC)
- Josh Holloway (Ztraceni) (ABC)
- Erik King (Dexter) (Showtime)
- Terry O'Quinn (Ztraceni) (ABC)
- Masi Oka (Hrdinové) (NBC)
Nejlepší televizní herečka ve vedlejší roli
- Summer Glau (Terminátor: Příběh Sáry Connorové) (Fox)
- Elizabeth Mitchell (Ztraceni) (ABC)
- Jaimie Alexander (Kyle XY) (ABC Family)
- Jennifer Carpenter (Dexter) (Showtime)
- Jaime Murray (Dexter) (Showtime)
- Hayden Panettiere (Hrdinové) (NBC)
Nejlepší DVD vydání
- The Cabinet of Dr. Caligari
- Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon
- Driftwood
- Pozemšťan
- Hlas smrti 2: Světlo
- Devítky
Nejlepší speciální DVD vydání
- Blade Runner (5-Disc Ultimate Collector's Edition)
- Velký (Extended Edition)
- Blízká setkání třetího druhu (30th Anniversary Edition Blu-ray)
- Grindhouse: Auto zabiják (Extended and Unrated)
- Faunův labyrint (Platinum Series)
- Troja (Director's Cut – Ultimate Collector's Edition)
Nejlepší vydání klasického filmu na DVD
Nejlepší filmová DVD kolekce
- I coltelli del vendicatore, I tre volti della paura, Maska démona, Oko ďábla, Prokletí smrti - The Mario Bava Collection
- Godzilla - Útok z neznáma, Godzilla no gjakušú, Godzilla, Minilla, Gabara: Oru kaidžú daišingeki, Mechagodzilla no gjakušú, Mothra tai Godzilla, Probuzená zkáza, San daikaidžú: Čikjú saidai no kessen - The Godzilla Collection
- Hodný, zlý a ošklivý, Kapsy plné dynamitu, Pro hrst dolarů, Pro pár dolarů navíc - The Sergio Leone Anthology
- Akódžó danzecu, Bodyguard Kiba, Bodyguard Kiba: Hissacu sankaku tobi, Makai tenšó, Ôkami yakuza: Koroshi wa ore ga yaru, Ôkami yakuza: Tomurai ha ore ga dasu, Únos Šogunova následníka - The Sonny Chiba Collection
- 2001: Vesmírná odysea, Mechanický pomeranč, Olověná vesta, Osvícení, Spalující touha, Stanley Kubrick: Život v obrazech - Stanley Kubrick: Warner Home Video Directors Series
- Historky hrůzy, Hrůzostrašné příběhy, Krvavé divadlo, Lovci čarodějnic, Madhouse, Ohavný Dr. Phibes, Znovuzrození Dr. Phibese - Vincent Price: MGM Screen Legends Collection
Nejlepší televizní DVD vydání
- Hrdinové (Season 1)
- Heuréka – město divů (Season 1)
- Podfukáři (Seasons 2 & 3)
- Ztraceni (Seasons 3)
- MI5 (Volumes 4 & 5)
- Zázračná planeta - Série 1 (The Complete BBC Series)
Nejlepší retro televizní seriál na DVD
- Městečko Twin Peaks (The Definitive Gold Box Edition)
- Great Performances ("Count Dracula" – The Complete BBC Mini-Series)
- Land of the Giants (The Complete Series)
- Mission: Impossible (Seasons 2 & 3)
- The Wild Wild West (Seasons 2 & 3)
- Mladý Indiana Jones (Volume 1: The Early Years)
Ocenění pro filmaře
Cena za celoživotní kariéru
Pamětní cena George Pala
Cena za zvláštní úspěch
Cena za službu
- Fred Barton
2007 - 33rd Saturn Awards
Nejlepší sci-fi
Nejlepší fantasy
- Superman se vrací
- Šarlotina pavučinka
- Noc v muzeu
- Eragon
- Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže
- Horší už to nebude
Nejlepší horor
Nejlepší akční/dobrodružný/thriller film
- Casino Royale
- Skrytá identita
- Mission: Impossible III
- Zápisky o skandálu
- Parfém: Příběh vraha
- Rytíři nebes
Nejlepší mezinárodní film
Nejlepší animovaný film
Nejlepší režie
- Bryan Singer (Superman se vrací)
- J.J. Abrams (Mission: Impossible III)
- Alfonso Cuarón (Potomci lidí)
- Guillermo del Toro (Faunův labyrint)
- Mel Gibson (Apocalypto)
- Tom Tykwer (Parfém: Příběh vraha)
Nejlepší scénář
- Michael Dougherty, Dan Harris (Superman se vrací)
- Andrew Birkin, Bernd Eichinger, Tom Tykwer (Parfém: Příběh vraha)
- Zach Helm (Horší už to nebude)
- Guillermo del Toro (Faunův labyrint)
- Paul Haggis, Neal Purvis, Robert Wade (Casino Royale)
- Lana Wachowski, Lilly Wachowski (V jako Vendeta)
Nejlepší herec
- Brandon Routh (Superman se vrací)
- Daniel Craig (Casino Royale)
- Tom Cruise (Mission: Impossible III)
- Will Ferrell (Horší už to nebude)
- Hugh Jackman (Fontána)
- Clive Owen (Potomci lidí)
Nejlepší herečka
- Natalie Portman (V jako Vendeta)
- Kate Bosworth (Superman se vrací)
- Judi Dench (Zápisky o skandálu)
- Shauna Macdonald (Pád do tmy)
- Maggie Gyllenhaal (Horší už to nebude)
- Renée Zellweger (Miss Potter)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Ben Affleck (Hollywoodland)
- Kelsey Grammer (X-Men: Poslední vzdor)
- Philip Seymour Hoffman (Mission: Impossible III)
- Sergi López (Faunův labyrint)
- James Marsden (Superman se vrací)
- Bill Nighy (Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Famke Janssen (X-Men: Poslední vzdor)
- Cate Blanchett (Zápisky o skandálu)
- Eva Green (Casino Royale)
- Rachel Hurd-Wood (Parfém: Příběh vraha)
- Parker Posey (Superman se vrací)
- Emma Thompson (Horší už to nebude)
Nejlepší mladý herec/herečka
- Ivana Baquero (Faunův labyrint)
- Ah-seong Ko (Mutant)
- Jodelle Ferland (Krajina přílivu)
- Tristan Lake Leabu (Superman se vrací)
- Mitchel Musso (V tom domě straší!)
- Ed Speleers (Eragon)
Nejlepší hudba
- Superman se vrací (John Ottman)
- Casino Royale (David Arnold)
- V tom domě straší! (Douglas Pipes)
- X-Men: Poslední vzdor (John Powell)
- Rytíři nebes (Trevor Rabin)
- Parfém: Příběh vraha (Reinhold Heil, Johnny Klimek, Tom Tykwer)
Nejlepší kostýmy
- Kenneth Yee (Kletba zlatého květu)
- Joan Bergin (Dokonalý trik)
- Nic Ede (Rytíři nebes)
- Judianna Makovsky (X-Men: Poslední vzdor)
- Penny Rose (Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže)
- Sammy Sheldon Differ (V jako Vendeta)
Nejlepší masky
- Slimák (Todd Masters, Dan Rebert)
- Hory mají oči (Howard Berger, Mario Michisanti, Greg Nicotero)
- Pád do tmy (Paul Hyett, Vickie Lang)
- Faunův labyrint (David Martí, Montse Ribé)
- Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (Joel Harlow, Ve Neill)
- Texaský masakr motorovou pilou: Počátek (Greg Nicotero, Scott Patton)
Nejlepší speciální / vizuální efekty
- Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (Charles Gibson, Allen Hall, Hal T. Hickel, John Knoll)
- X-Men: Poslední vzdor (John Bruno, Craig Lyn, Eric Saindon)
- Fontána (Jeremy Dawson, Peter Parks, Dan Schrecker, Mark G. Soper)
- Mission: Impossible III (Russell Earl, Roger Guyett, Daniel Sudick, Patrick Tubach)
- Šarlotina pavučinka (John Andrew Berton Jr., Blair Clark, John Dietz, Karin Joy)
- Superman se vrací (Neil Corbould, Richard R. Hoover, Mark Stetson, Jon Thum)
Nejlepší televizní seriál
- Hrdinové (NBC)
- Jericho (CBS)
- Ztraceni (ABC)
- Smallville (The CW)
- 24 hodin (Fox)
- Veronica Mars (The CW)
Nejlepší kabelový/syndikovaný televizní seriál
- Battlestar Galactica (Sci-Fi)
- Uzavřený případ (TNT)
- Dexter (Showtime)
- Pán času (Sci-Fi)
- Heuréka – město divů (Sci-Fi)
- Kyle XY (ABC Family)
- Hvězdná brána (Sci-Fi)
Nejlepší televizní prezentace
- Flynn Carsen 2: Návrat do dolů krále Šalamouna (TNT)
- Life on Mars (BBC One)
- Pokoj č. 10 (Sci-Fi)
- Mistři hrůzy (Showtime)
- Nightmares & Dreamscapes: From the Stories of Stephen King (TNT)
- Deset a půl stupně: Apokalypsa (NBC)
Nejlepší televizní herec
- Michael C. Hall (Dexter) (Showtime)
- Matt Dallas (Kyle XY) (ABC Family)
- Matthew Fox (Ztraceni) (ABC)
- Edward James Olmos (Battlestar Galactica) (Sci-Fi)
- Kiefer Sutherland (24 hodin) (Fox)
- Noah Wyle (Flynn Carsen 2: Návrat do dolů krále Šalamouna) (TNT)
Nejlepší televizní herečka
- Jennifer Love Hewitt (Posel ztracených duší) (CBS)
- Patricia Arquette (Médium) (NBC)
- Kristen Bell (Veronica Mars) (The CW)
- Evangeline Lilly (Ztraceni) (ABC)
- Katee Sackhoff (Battlestar Galactica) (Sci-Fi)
- Kyra Sedgwick (Uzavřený případ) (TNT)
Nejlepší televizní herec ve vedlejší roli
- Masi Oka (Hrdinové) (NBC)
- James Callis (Battlestar Galactica) (Sci-Fi)
- Michael Emerson (Ztraceni) (ABC)
- Greg Grunberg (Hrdinové) (NBC)
- Josh Holloway (Ztraceni) (ABC)
- James Remar (Dexter) (Showtime)
Nejlepší televizní herečka ve vedlejší roli
- Hayden Panettiere (Hrdinové) (NBC)
- Gabrielle Anwar (Flynn Carsen 2: Návrat do dolů krále Šalamouna) (TNT)
- Jennifer Carpenter (Dexter) (Showtime)
- Ali Larter (Hrdinové) (NBC)
- Allison Mack (Smallville) (The CW)
- Elizabeth Mitchell (Ztraceni) (ABC)
Nejlepší DVD vydání
Nejlepší speciální DVD vydání
- Superman II: Verze Richarda Donnera
- Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (Extended Edition)
- Nezvratný osud 3 (Thrill Ride Edition)
- King Kong (Deluxe Extended Edition)
- Old Boy (Ultimate Collector's Edition)
- Saw 2 (Unrated Special Edition)
Nejlepší vydání klasického filmu na DVD
- Godzilla
- Zakázaná planeta
- Free Enterprise
- Noční můra v Elm Street
- Stopaři
- Ostrov zvaný Země
- Země hrůzy
Nejlepší filmová DVD kolekce
- Chobotnička, Dech života, Diamanty jsou věčné, Dnes neumírej, Dr. No, Goldfinger, Jeden svět nestačí, Jen pro tvé oči, Moonraker, Muž se zlatou zbraní, Povolení zabíjet, Srdečné pozdravy z Ruska, Thunderball, Ve službách Jejího Veličenstva, Vyhlídka na vraždu, Zlaté oko, Zítřek nikdy neumírá, Špion, který mě miloval, Žiješ jenom dvakrát, Žít a nechat zemřít - James Bond Ultimate Edition (Collections 1-4)
- Night Key, The Black Castle, The Climax, The Strange Door, Tower of London - The Boris Karloff Collection
- Dominion: Pod nadvládou zla, Vymítač ďábla, Vymítač ďábla 2: Kacíř, Vymítač ďábla III, Vymítač ďábla: Zrození - The Exorcist - The Complete Anthology
- Americké šílenství, Frank Capra's American Dream, Pan Smith přichází, Stalo se jedné noci, Vždyť jsme jen jednou na světě, Úžasná událost - The Premiere Frank Capra Collection
- Doctor X, Mad Love, Mark of the Vampire, The Mask of Fu Manchu, The Return of Doctor X, Ďábelská loutka - Hollywood Legends of Horror Collection
- Superman, Superman 2, Superman 3, Superman 4, Superman II: Verze Richarda Donnera, Superman se vrací - Superman Ultimate Collector's Edition
Nejlepší televizní DVD vydání
- Mistři hrůzy (The Complete Series)
- Deadwood (The Complete Second Season)
- Pán času (The Complete Second Season)
- Ztraceni (The Complete Second Season)
- MI5 (Volume 4)
- Mystery Science Theater 3000 (Collection - V. 9-10)
Nejlepší retro televizní seriál na DVD
- Adventures of Superman (The Complete Six Seasons)
- Neuvěřitelné příběhy (The Complete First Season)
- Saturday Night Live (The Complete First Season)
- Star Trek
- Voyage to the Bottom of the Sea (Seasons 1 & 2)
- The Wild Wild West (The Complete First Season)
Cena pro vycházející hvězdu
Ocenění pro filmaře
Zvláštní cena za uznání
- Stephen Chiodo, Jim Strain (Alien Xmas)
Cena za službu
- Kerry O'Quinn (The former publisher of Starlog Magazine)
2006 - 32nd Saturn Awards
Nejlepší sci-fi
Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů
Nejlepší fantasy
Batman začíná
Nejlepší horor
V moci ďábla
Nejlepší sci-fi
- Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů
- Fantastická čtyřka
- Ostrov
- Svěrací kazajka
- Serenity
- Válka světů
Nejlepší fantasy
- Batman začíná
- Karlík a továrna na čokoládu
- Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň
- Harry Potter a Ohnivý pohár
- Zathura: Vesmírné dobrodružství
- King Kong
Nejlepší horor
Nejlepší akční/dobrodružný/thriller film
- Sin City - město hříchu
- Dějiny násilí
- Tajemný let
- Kiss Kiss Bang Bang
- Mr. & Mrs. Smith
- Old Boy
- Noční let
Nejlepší animovaný film
- Mrtvá nevěsta Tima Burtona
- Strašpytlík
- Karcoolka
- Howlův kráčející hrad
- Madagaskar
- Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka
Nejlepší režie
- Peter Jackson (King Kong)
- Andrew Adamson (Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň)
- George Lucas (Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů)
- Mike Newell (Harry Potter a Ohnivý pohár)
- Christopher Nolan (Batman začíná)
- Steven Spielberg (Válka světů)
Nejlepší scénář
- David S. Goyer, Christopher Nolan (Batman začíná)
- Andrew Adamson, Christopher Markus, Stephen McFeely, Ann Peacock (Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň)
- Philippa Boyens, Peter Jackson, Fran Walsh (King Kong)
- Steve Kloves (Harry Potter a Ohnivý pohár)
- David Koepp (Válka světů)
- George Lucas (Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů)
Nejlepší herec
- Christian Bale (Batman začíná)
- Pierce Brosnan (Matador)
- Hayden Christensen (Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů)
- Robert Downey Jr. (Kiss Kiss Bang Bang)
- Tom Cruise (Válka světů)
- Viggo Mortensen (Dějiny násilí)
Nejlepší herečka
- Naomi Watts (King Kong)
- Jodie Foster (Tajemný let)
- Laura Linney (V moci ďábla)
- Rachel McAdams (Noční let)
- Natalie Portman (Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů)
- Tilda Swinton (Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Mickey Rourke (Sin City - město hříchu)
- William Hurt (Dějiny násilí)
- Val Kilmer (Kiss Kiss Bang Bang)
- Ian McDiarmid (Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů)
- Cillian Murphy (Noční let)
- Liam Neeson (Batman začíná)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Summer Glau (Serenity)
- Jessica Alba (Sin City - město hříchu)
- Jennifer Carpenter (V moci ďábla)
- Katie Holmes (Batman začíná)
- Michelle Monaghan (Kiss Kiss Bang Bang)
- Gena Rowlands (Klíč)
Nejlepší mladý herec/herečka
- Dakota Fanning (Válka světů)
- Alex Etel (Milióny)
- Freddie Highmore (Karlík a továrna na čokoládu)
- Josh Hutcherson (Zathura: Vesmírné dobrodružství)
- William Moseley (Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň)
- Daniel Radcliffe (Harry Potter a Ohnivý pohár)
Nejlepší hudba
- Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (John Williams)
- Válka světů (John Williams)
- Harry Potter a Ohnivý pohár (Patrick Doyle)
- Karlík a továrna na čokoládu (Danny Elfman)
- Kiss Kiss Bang Bang (John Ottman)
- Batman začíná (James Newton Howard, Hans Zimmer)
Nejlepší kostýmy
- Isis Mussenden (Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň)
- Trisha Biggar (Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů)
- Lindy Hemming (Batman začíná)
- Gabriella Pescucci (Karlík a továrna na čokoládu)
- Terry Ryan (King Kong)
- Jany Temime (Harry Potter a Ohnivý pohár)
Nejlepší masky
- Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (Howard Berger, Nikki Gooley, Greg Nicotero)
- Země mrtvých (Howard Berger, Greg Nicotero)
- Sin City - město hříchu (Howard Berger, Greg Nicotero)
- Harry Potter a Ohnivý pohár (Nick Dudman, Amanda Knight)
- Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (Dave Elsey, Lou Elsey, Nikki Gooley)
- King Kong (Gino Acevedo, Peter 'Swords' King, Richard Taylor, Dominie Till)
Nejlepší speciální / vizuální efekty
- King Kong (Joe Letteri, Christian Rivers, Richard Taylor, Brian Van't Hul)
- Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (Jim Berney, Scott Farrar, Bill Westenhofer, Dean Wright)
- Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (Rob Coleman, Brian Gernand, Roger Guyett, John Knoll)
- Harry Potter a Ohnivý pohár (Tim Alexander, Jim Mitchell, John Richardson, Tim Webber)
- Válka světů (Randal M. Dutra, Pablo Helman, Dennis Muren, Daniel Sudick)
- Batman začíná (Chris Corbould, Paul J. Franklin, Dan Glass, Janek Sirrs)
Nejlepší televizní seriál
- Ztraceni (ABC)
- Invaze (ABC)
- Útěk z vězení (Fox)
- Smallville (The WB)
- Lovci duchů (The WB)
- Vetřelci z hlubin (NBC)
- Veronica Mars (UPN)
Nejlepší kabelový/syndikovaný televizní seriál
- Battlestar Galactica (Sci-Fi)
- Uzavřený případ (TNT)
- 4400 (USA Network)
- Plastická chirurgie s. r. o. (FX)
- Hvězdná brána: Atlantida (Sci-Fi)
- Hvězdná brána (Sci-Fi)
Nejlepší televizní prezentace
- Mistři hrůzy (Showtime)
- Záhada Bermudského trojúhelníku (Sci-Fi)
- Stupeň 7: Konec světa (CBS)
- Na Západ (TNT)
- Tajuplný ostrov (Hallmark Channel)
- Zjevení (NBC)
Nejlepší televizní herec
- Matthew Fox (Ztraceni) (ABC)
- Ben Browder (Hvězdná brána) (Sci-Fi)
- William Fichtner (Invaze) (ABC)
- Julian McMahon (Plastická chirurgie s. r. o.) (FX)
- Wentworth Miller (Útěk z vězení) (Fox)
- Tom Welling (Smallville) (The WB)
Nejlepší televizní herečka
- Kristen Bell (Veronica Mars) (UPN)
- Patricia Arquette (Médium) (NBC)
- Jennifer Garner (Alias) (ABC)
- Jennifer Love Hewitt (Posel ztracených duší) (CBS)
- Kristin Kreuk (Smallville) (The WB)
- Evangeline Lilly (Ztraceni) (ABC)
Nejlepší televizní herec ve vedlejší roli
- James Callis (Battlestar Galactica) (Sci-Fi)
- Adewale Akinnuoye-Agbaje (Ztraceni) (ABC)
- Jamie Bamber (Battlestar Galactica) (Sci-Fi)
- Sam Neill (Záhada Bermudského trojúhelníku) (Sci-Fi)
- Terry O'Quinn (Ztraceni) (ABC)
- Michael Rosenbaum (Smallville) (The WB)
Nejlepší televizní herečka ve vedlejší roli
- Katee Sackhoff (Battlestar Galactica) (Sci-Fi)
- Catherine Bell (Záhada Bermudského trojúhelníku) (Sci-Fi)
- Claudia Black (Hvězdná brána) (Sci-Fi)
- Allison Mack (Smallville) (The WB)
- Erica Durance (Smallville) (The WB)
- Michelle Rodriguez (Ztraceni) (ABC)
Nejlepší DVD vydání
- Ray Harryhausen: The Early Years Collection
- Ozvěna smrti
- Bionicle 3: Pavučina stínů
- Mrtví k snídani
- Kostka 0
- Pán fanoušků: Společníci Prstenu
Nejlepší speciální DVD vydání
- Sin City - město hříchu (Recut, Extended, Unrated)
- Donnie Darko
- Věčný svit neposkvrněné mysli
- Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod
- Úžasňákovi
- Saw: Hra o přežití
Nejlepší vydání klasického filmu na DVD
- Čaroděj ze země Oz (Three-Disc 65th Anniversary Collector's Edition)
- Ben Hur (Four-Disc 45th Anniversary Collector's Edition)
- Moucha (Two-Disc Collector's Edition)
- Gladiátor (Three-Disc Extended Edition)
- King Kong (Two-Disc Special Edition)
- Titanic (Three-Disc Special Collector's Edition)
Nejlepší filmová DVD kolekce
- Black Friday, Murders in the Rue Morgue, The Invisible Ray, The Raven, Černá kočka - The Bela Lugosi Collection
- Batman, Batman a Robin, Batman navždy, Batman se vrací - Batman: The Motion Picture Anthology
- Captain Clegg, Draculovy nevěsty, Fantom opery, Frankensteinovo zlo, Kletba vlkodlaka, Nightmare, Paranoiac, The Kiss of the Vampire - The Hammer Horror Series
- Billy Blazes, Esq., Bláznivé natáčení, Cesta do ráje, Doktor Jack, Harold - boty - mrakodrap, Kočičí pracička, Láska a poesie, Mléčná dráha, O patro výš, On - Přenešťastný mužíček, On mezi lupiči, On na divokém západě, On se chce oženit, On si koupil auto, On svádí děvčata, On ve strašidelném domě, On zázračným studentem, On řádí v New Yorku, On, hrdina dne, Pro krinda pána! - The Harold Lloyd Comedy Collection Vol. 1-3
- Mystery Science Theater 3000 (Vol. 7 & 8)
- Bedlam, Isle of the Dead, Kletba kočičích lidí, Kočičí lidé, Putovala jsem se Zombií, Shadows in the Dark: The Val Lewton Legacy, The Ghost Ship, The Leopard Man, The Seventh Victim, Vykradač hrobů - The Val Lewton Collection
Nejlepší televizní DVD vydání
- Ztraceni (Season 1)
- Battlestar Galactica (Seasons 1 & 2.0)
- Frankenstein
- Dr. House (Season 1)
- Smallville (Season 4)
- Star Trek: Enterprise (The Complete Series)
Nejlepší retro televizní seriál na DVD
- The Greatest American Hero (The Complete Series)
- Takoví normální mimozemšťané (Season 1 & 2)
- Adventures of Superman (Season 1)
- Alfred Hitchcock uvádí (Season 1)
- Měsíční svit (Season 1 & 2)
- Kolchak: The Night Stalker (The Complete Series)
Cena pro vycházející hvězdu
Ocenění pro filmaře
Pamětní cena George Pala
2005 - 31st Saturn Awards
Nejlepší sci-fi
Věčný svit neposkvrněné mysli
Nejlepší fantasy
Spider-Man 2
Nejlepší horor
Soumrak mrtvých
Nejlepší sci-fi
Nejlepší fantasy
- Spider-Man 2
- Harry Potter a vězeň z Azkabanu
- Zrození
- Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod
- Hellboy
- Klan létajících dýk
Nejlepší horor
Nejlepší akční/dobrodružný/thriller film
Nejlepší animovaný film
Nejlepší režie
- Sam Raimi (Spider-Man 2)
- Alfonso Cuarón (Harry Potter a vězeň z Azkabanu)
- Michel Gondry (Věčný svit neposkvrněné mysli)
- Michael Mann (Collateral)
- Quentin Tarantino (Kill Bill 2)
- Yimou Zhang (Klan létajících dýk)
Nejlepší scénář
- Alvin Sargent (Spider-Man 2)
- Stuart Beattie (Collateral)
- Brad Bird (Úžasňákovi)
- Charlie Kaufman (Věčný svit neposkvrněné mysli)
- Steve Kloves (Harry Potter a vězeň z Azkabanu)
- Quentin Tarantino (Kill Bill 2)
Nejlepší herec
- Tobey Maguire (Spider-Man 2)
- Christian Bale (Mechanik)
- Jim Carrey (Věčný svit neposkvrněné mysli)
- Tom Cruise (Collateral)
- Matt Damon (Bournův mýtus)
- Johnny Depp (Hledání Země Nezemě)
Nejlepší herečka
- Blanchard Ryan (Otevřené moře)
- Nicole Kidman (Zrození)
- Julianne Moore (Zloději paměti)
- Uma Thurman (Kill Bill 2)
- Kate Winslet (Věčný svit neposkvrněné mysli)
- Ziyi Zhang (Klan létajících dýk)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- David Carradine (Kill Bill 2)
- Alfred Molina (Spider-Man 2)
- Gary Oldman (Harry Potter a vězeň z Azkabanu)
- Giovanni Ribisi (Svět zítřka)
- Liev Schreiber (Manchurianský kandidát)
- John Turturro (Tajemné okno)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Daryl Hannah (Kill Bill 2)
- Kim Basinger (Cellular)
- Irma P. Hall (Lupiči paní domácí)
- Angelina Jolie (Svět zítřka)
- Diane Kruger (Lovci pokladů)
- Meryl Streep (Manchurianský kandidát)
Nejlepší mladý herec/herečka
- Emmy Rossum (Fantom opery)
- Cameron Bright (Zrození)
- Perla Haney-Jardine (Kill Bill 2)
- Freddie Highmore (Hledání Země Nezemě)
- Jonathan Jackson (Jízda na střele)
- Daniel Radcliffe (Harry Potter a vězeň z Azkabanu)
Nejlepší hudba
- Van Helsing (Alan Silvestri)
- Polární expres (Alan Silvestri)
- Spider-Man 2 (Danny Elfman)
- Úžasňákovi (Michael Giacchino)
- Svět zítřka (Edward Shearmur)
- Harry Potter a vězeň z Azkabanu (John Williams)
Nejlepší kostýmy
- Kevin Conran (Svět zítřka)
- Alexandra Byrne (Fantom opery)
- Wendy Partridge (Hellboy)
- Gabriella Pescucci, Carlo Poggioli (Van Helsing)
- Jany Temime (Harry Potter a vězeň z Azkabanu)
- Emi Wada (Klan létajících dýk)
Nejlepší masky
- Hellboy (Mike Elizalde, Jake Garber, Matt Rose)
- Úsvit mrtvých (David LeRoy Anderson, Mario Cacioppo)
- Van Helsing (Greg Cannom, Steve La Porte)
- Harry Potter a vězeň z Azkabanu (Nick Dudman, Amanda Knight)
- Resident Evil: Apokalypsa (Paul Jones)
- Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod (Bill Corso, Valli O'Reilly)
Nejlepší speciální / vizuální efekty
- Spider-Man 2 (John Dykstra, John Frazier, Anthony LaMolinara, Scott Stokdyk)
- Riddick: Kronika temna (Pablo Helman, Peter Chiang, Thomas J. Smith)
- Den poté (Remo Balcells, Neil Corbould, Karen E. Goulekas, Greg Strause)
- Harry Potter a vězeň z Azkabanu (Tim Burke, Bill George, Roger Guyett, John Richardson)
- Já, robot (Andrew R. Jones, Joe Letteri, Erik Nash, John Nelson)
- Van Helsing (Syd Dutton, Daniel Jeannette, Ben Snow, Scott Squires)
Nejlepší televizní seriál
- Ztraceni (ABC)
- Alias (ABC)
- Angel (The WB)
- Kriminálka Las Vegas (CBS)
- Smallville (The WB)
- Star Trek: Enterprise (UPN)
Nejlepší kabelový/syndikovaný televizní seriál
- Hvězdná brána (Sci-Fi)
- Mrtví jako já (Showtime)
- Mrtvá zóna (USA Network)
- 4400 (USA Network)
- Plastická chirurgie s. r. o. (FX)
- Hvězdná brána: Atlantida (Sci-Fi)
Nejlepší televizní prezentace
- Farscape: Mírová operace (Sci-Fi)
- The Dead Will Tell (CBS)
- 5 dnů do půlnoci (Sci-Fi)
- Zeměmoří (Sci-Fi)
- Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu (TNT)
- Prokletí Salemu (TNT)
Nejlepší televizní herec
- Ben Browder (Farscape: Mírová operace) (Sci-Fi)
- Richard Dean Anderson (Hvězdná brána) (Sci-Fi)
- Matthew Fox (Ztraceni) (ABC)
- Julian McMahon (Plastická chirurgie s. r. o.) (FX)
- Tom Welling (Smallville) (The WB)
- Noah Wyle (Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu) (TNT)
Nejlepší televizní herečka
- Claudia Black (Farscape: Mírová operace) (Sci-Fi)
- Kristen Bell (Veronica Mars) (UPN)
- Jennifer Garner (Alias) (ABC)
- Anne Heche (The Dead Will Tell) (CBS)
- Evangeline Lilly (Ztraceni) (ABC)
- Amber Tamblyn (Joan z Arkádie) (CBS)
Nejlepší televizní herec ve vedlejší roli
- Terry O'Quinn (Ztraceni) (ABC)
- Kyle MacLachlan (Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu) (TNT)
- James Marsters (Angel) (The WB)
- Dominic Monaghan (Ztraceni) (ABC)
- Michael Rosenbaum (Smallville) (The WB)
- Michael Shanks (Hvězdná brána) (Sci-Fi)
Nejlepší televizní herečka ve vedlejší roli
- Amanda Tapping (Hvězdná brána) (Sci-Fi)
- Amy Acker (Angel) (The WB)
- Erica Durance (Smallville) (The WB)
- Torri Higginson (Hvězdná brána: Atlantida) (Sci-Fi)
- Samantha Mathis (Prokletí Salemu) (TNT)
- Sonya Walger (Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu) (TNT)
Nejlepší DVD vydání
- Hvězdná pěchota 2: Hrdinové Federace
- Bionicle 2: Legenda Metru Nui
- Nenávist
- Lví král 3: Hakuna Matata
- Ripleyho hra
- Ztracený kostlivec z jeskyně rozkladu
Nejlepší speciální DVD vydání
- Pán prstenů: Návrat krále (for the Extended Edition)
- Riddick: Kronika temna (for the Unrated Director's Cut)
- Hellboy (for the Director's Cut)
- Král Artuš (for the Extended Unrated Edition)
- Shrek 2 (for the Special Edition)
- Spider-Man 2 (for the Special Edition)
Nejlepší vydání klasického filmu na DVD
Nejlepší filmová DVD kolekce
- Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje, Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder, Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů - The Star Wars Trilogy
- Abbott and Costello Go to Mars, Abbott and Costello Meet Frankenstein, Abbott and Costello Meet the Invisible Man, Abbott and Costello Meet the Killer, Boris Karloff, Abbott and Costello in the Foreign Legion, Buck Privates, Buck Privates Come Home, Comin' Round the Mountain, Here Come the Co-eds, Hit the Ice, Hold That Ghost, In Society, In the Navy, Keep 'Em Flying, Little Giant, Lost in Alaska, Mexican Hayride, One Night in the Tropics, Pardon My Sarong, Ride 'Em Cowboy, The Naughty Nineties, The Time of Their Lives, The Wistful Widow of Wagon Gap, Who Done It? - The Best of Abbott and Costello vol. 1 – 3
- Kachní polévka, Kokosové ořechy, Koniny, Lovci divoké zvěře, Opičárny - The Marx Brothers Silver Collection
- Dracula, Dracula, Draculova dcera, Draculův dům, Draculův syn, Frankenstein, Frankenstein a Vlkodlak, Frankensteinova nevěsta, Frankensteinův duch, Frankensteinův hrad, Frankensteinův syn, Invisible Agent, Mumie, Netvor přichází, Netvor z Černé laguny, Neviditelný muž, Návrat neviditelného muže, Pomsta netvora, The Invisible Man's Revenge, The Invisible Woman, The Mummy's Curse, The Mummy's Ghost, The Mummy's Hand, The Mummy's Tomb, Vlkodlak, Vlkodlak v Londýně, Vlčí žena v Londýně - The Monster Legacy Collections
- Tarzan Escapes, Tarzan Finds a Son!, Tarzan a jeho družka, Tarzan's Secret Treasure, Tarzan, syn divočiny, Tarzanovo newyorské dobrodružství - The Tarzan Collection
- Animatrix, Matrix, Matrix Reloaded, Matrix Revolutions - The Ultimate Matrix Collection
Nejlepší televizní DVD vydání
- Smallville (for seasons 2 & 3)
- Buffy, přemožitelka upírů (for seasons 2 & 3)
- Farscape (for season 4)
- Simpsonovi (for seasons 4 & 5)
- Star Trek: Vesmírná loď Voyager (for seasons 1 – 7)
- Útěk ze čtvrtého rozměru
Nejlepší retro televizní seriál na DVD
- Star Trek (The Complete Series)
- Jonny Quest (The Complete Series)
- Land of the Lost (for seasons 1 & 2)
- Lost in Space (for seasons 1 & 2)
- My Favorite Martian (for season 1)
- Night Gallery (for season 1)
Ocenění pro filmaře
Cena za celoživotní kariéru
Zvláštní cena za uznání
- The Star Trek franchise from 1987 to 2005 (Star Trek: The Next Generation, Star Trek: Deep Space Nine, Star Trek: Voyager and Star Trek: Enterprise)
Cena za službu
- Bill Liebowitz (posthumously)
2004 - 30th Saturn Awards
Nejlepší sci-fi
- X-Men 2
- Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života
- Hulk
- Matrix Revolutions
- Terminátor 3: Vzpoura strojů
- Výplata
Nejlepší fantasy
- Pán prstenů: Návrat krále
- Mezi námi děvčaty
- Velká ryba
- Liga výjimečných
- Petr Pan
- Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly
Nejlepší horor
- 28 dní poté
- Nezvratný osud 2
- Cabin Fever
- Jeepers Creepers 2
- Freddy versus Jason
- Texaský masakr motorovou pilou
- Underworld
Nejlepší akční/dobrodružný/thriller film
Nejlepší animovaný film
Nejlepší režie
- Peter Jackson (Pán prstenů: Návrat krále)
- Bryan Singer (X-Men 2)
- Danny Boyle (28 dní poté)
- Quentin Tarantino (Kill Bill)
- Gore Verbinski (Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly)
- Edward Zwick (Poslední samuraj)
Nejlepší scénář
- Philippa Boyens, Peter Jackson, Fran Walsh (Pán prstenů: Návrat krále)
- Leslie Dixon, Heather Hach (Mezi námi děvčaty)
- Alex Garland (28 dní poté)
- Michael Dougherty, Dan Harris (X-Men 2)
- Quentin Tarantino (Kill Bill)
- Bob Peterson, David Reynolds, Andrew Stanton (Hledá se Nemo)
Nejlepší herec
- Elijah Wood (Pán prstenů: Návrat krále)
- Tom Cruise (Poslední samuraj)
- Johnny Depp (Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly)
- Albert Finney (Velká ryba)
- Crispin Glover (Krysař Willard)
- Viggo Mortensen (Pán prstenů: Návrat krále)
Nejlepší herečka
- Uma Thurman (Kill Bill)
- Kate Beckinsale (Underworld)
- Jessica Biel (Texaský masakr motorovou pilou)
- Cate Blanchett (Ztracené)
- Jamie Lee Curtis (Mezi námi děvčaty)
- Jennifer Connelly (Hulk)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Sean Astin (Pán prstenů: Návrat krále)
- Sonny Čiba (Kill Bill)
- Ken Watanabe (Poslední samuraj)
- Ian McKellen (Pán prstenů: Návrat krále)
- Andy Serkis (Pán prstenů: Návrat krále)
- Geoffrey Rush (Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Ellen DeGeneres (Hledá se Nemo)
- Keira Knightley (Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly)
- Kristanna Loken (Terminátor 3: Vzpoura strojů)
- Lucy Liu (Kill Bill)
- Peta Wilson (Liga výjimečných)
- Miranda Otto (Pán prstenů: Návrat krále)
Nejlepší mladistvý herecký výkon
- Jeremy Sumpter (Petr Pan)
- Jenna Boyd (Ztracené)
- Rachel Hurd-Wood (Petr Pan)
- Sósuke Ikemacu (Poslední samuraj)
- Lindsay Lohan (Mezi námi děvčaty)
- Frankie Muniz (Agent Cody Banks)
Nejlepší hudba
- Pán prstenů: Návrat krále (Howard Shore)
- Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (Klaus Badelt)
- Hulk (Danny Elfman)
- Looney Tunes: Zpět v akci (Jerry Goldsmith)
- Hledá se Nemo (Thomas Newman)
- X-Men 2 (John Ottman)
Nejlepší kostýmy
- Penny Rose (Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly)
- Kym Barrett (Matrix Revolutions)
- Ngila Dickson, Richard Taylor (Pán prstenů: Návrat krále)
- Louise Mingenbach (X-Men 2)
- Janet Patterson (Petr Pan)
- Jacqueline West (Liga výjimečných)
Nejlepší masky
- Pán prstenů: Návrat krále (Peter 'Swords' King, Richard Taylor)
- Strašidelný dům (Rick Baker, Bill Corso, Robin L. Neal)
- Terminátor 3: Vzpoura strojů (Jeff Dawn, John Rosengrant)
- Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (Ve Neill, Martin Samuel)
- Underworld (Balázs Novák, Trefor Proud)
- X-Men 2 (Gordon J. Smith)
Nejlepší speciální / vizuální efekty
- Pán prstenů: Návrat krále (Randall William Cook, Alex Funke, Joe Letteri, Jim Rygiel)
- X-Men 2 (Michael L. Fink, Richard E. Hollander, Stephen Rosenbaum, Mike Vézina)
- Matrix Revolutions (John Gaeta, Craig Hayes, Kim Libreri, George Murphy)
- Terminátor 3: Vzpoura strojů (Allen Hall, Pablo Helman, John Rosengrant, Danny Gordon Taylor)
- Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (Terry D. Frazee, Charles Gibson, Hal T. Hickel, John Knoll)
- Hulk (Colin Brady, Edward Hirsh, Michael Lantieri, Dennis Muren)
Nejlepší televizní seriál
- Angel (The WB)
- Kriminálka Las Vegas (CBS)
- Alias (ABC)
- Smallville (The WB)
- Buffy, přemožitelka upírů (UPN)
- Star Trek: Enterprise (UPN)
Nejlepší kabelový/syndikovaný televizní seriál
- Hvězdná brána (Sci-Fi)
- Andromeda (Syndicated)
- Carnivale (HBO)
- Mrtví jako já (Showtime)
- Mrtvá zóna (USA Network)
- Farscape (Sci-Fi)
Nejlepší televizní prezentace
- Battlestar Galactica (Sci-Fi)
- Deník Ellen Rimbauerové (ABC)
- Strážce snů (ABC)
- Děti planety Duna (Sci-Fi)
- Svět řeky (Sci-Fi)
- Star Wars: Clone Wars (Cartoon Network)
Nejlepší televizní herec
- David Boreanaz (Angel) (The WB)
- Richard Dean Anderson (Hvězdná brána) (Sci-Fi)
- Scott Bakula (Star Trek: Enterprise) (UPN)
- Michael Shanks (Hvězdná brána) (Sci-Fi)
- Michael Vartan (Alias) (ABC)
- Tom Welling (Smallville) (The WB)
Nejlepší televizní herečka
- Amber Tamblyn (Joan z Arkádie) (CBS)
- Eliza Dushku (Volání mrtvých) (Fox)
- Jennifer Garner (Alias) (ABC)
- Sarah Michelle Gellar (Buffy, přemožitelka upírů) (UPN)
- Kristin Kreuk (Smallville) (The WB)
- Ellen Muth (Mrtví jako já) (Showtime)
Nejlepší televizní herec ve vedlejší roli
- James Marsters (Angel, Buffy, přemožitelka upírů) (UPN, The WB)
- Alexis Denisof (Angel) (The WB)
- Victor Garber (Alias) (ABC)
- John Glover (Smallville) (The WB)
- Michael Rosenbaum (Smallville) (The WB)
- Nick Stahl (Carnivale) (HBO)
Nejlepší televizní herečka ve vedlejší roli
- Amy Acker (Angel) (The WB)
- Jolene Blalock (Star Trek: Enterprise) (UPN)
- Charisma Carpenter (Angel) (The WB)
- Victoria Pratt (Mutant X) (Syndicated)
- Katee Sackhoff (Battlestar Galactica) (Sci-Fi)
- Amanda Tapping (Hvězdná brána) (Sci-Fi)
Nejlepší DVD vydání
Nejlepší speciální DVD vydání
- Pán prstenů: Dvě věže (Extended Edition)
- Černý jestřáb sestřelen
- Harry Potter a Tajemná komnata
- Hledá se Nemo
- Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly
- Identita
Nejlepší vydání klasického filmu na DVD
- Dobrodružství Robina Hooda
- 20 000 mil pod mořem
- Tenkrát na Západě
- Přízraky noci
- Lví král
- Hry na cestě
Nejlepší filmová DVD kolekce
- Dobyvatelé ztracené archy, Indiana Jones a Chrám zkázy, Indiana Jones a Království křišťálové lebky, Indiana Jones a Poslední křížová výprava - The Adventures of Indiana Jones DVD Collection
- Mystery Science Theater 3000 - Mystery Science Theater 3000 Collection vol. 2 - 4
- Alonzo, muž bez rukou, Lon Chaney: A Thousand Faces, Směj se paňáco, The Ace of Hearts - Lon Chaney Collection (TCM Archives)
- Vetřelci, Vetřelec, Vetřelec ³, Vetřelec: Vzkříšení - Alien Quadrilogy
- Hon na ponorku, Jasné nebezpečí, Nejhorší obavy, Vysoká hra patriotů - The Jack Ryan Special Edition DVD Collection
- X-Men, X-Men 2 - X-Men Collection
Nejlepší televizní DVD vydání
- Firefly (for The Complete Firefly)
- Battlestar Galactica (for Battlestar Galactica Complete Epic Series)
- Herkules (for seasons 1 - 2)
- Star Trek: Hluboký vesmír devět (for seasons 1 - 7)
- Uneseni
- Wiseguy (for season 1, part 1 - 2)
Cena Cinescape mužské tváře budoucnosti
- Scott Speedman (Underworld)
- James Badge Dale (24 hodin)
- Christopher Gorham (Jake 2.0)
- Jason Ritter (Freddy versus Jason)
- Clayton Watson (Matrix Reloaded, Matrix Revolutions)
- Shane West (Liga výjimečných)
Cena Cinescape ženské tváře budoucnosti
- Melissa George (Alias)
- Reiko Aylesworth (24 hodin)
- Keira Knightley (Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly)
- Čiaki Kurijama (Kill Bill)
- Cerina Vincent (Cabin Fever)
- Gabrielle Union (Mizerové II, Od kolébky do hrobu)
Ocenění pro filmaře
Vizionářská cena
Pamětní prezidentská cena
Cena za celoživotní kariéru
Cena za celoživotní dílo
Pamětní cena George Pala
2003 - 29th Saturn Awards
Nejlepší sci-fi
- Minority Report
- Muži v černém 2
- Znamení
- Solaris
- Star Wars: Epizoda II - Klony útočí
- Star Trek X: Nemesis
Nejlepší fantasy
- Pán prstenů: Dvě věže
- Harry Potter a Tajemná komnata
- Království ohně
- Santa Claus 2
- Král Škorpión
- Spider-Man
Nejlepší horor
Nejlepší akční/dobrodružný/thriller film
Nejlepší animovaný film
Nejlepší režie
- Steven Spielberg (Minority Report)
- Chris Columbus (Harry Potter a Tajemná komnata)
- Peter Jackson (Pán prstenů: Dvě věže)
- George Lucas (Star Wars: Epizoda II - Klony útočí)
- Bill Paxton (Lovec démonů)
- Sam Raimi (Spider-Man)
Nejlepší scénář
- Jon Cohen, Scott Frank (Minority Report)
- Brent Hanley (Lovec démonů)
- Cindy Davis, Donald H. Hewitt, Hajao Mijazaki (Cesta do fantazie)
- Mark Romanek (Expres foto)
- Hillary Seitz (Insomnie)
- Philippa Boyens, Peter Jackson, Stephen Sinclair, Fran Walsh (Pán prstenů: Dvě věže)
Nejlepší herec
- Robin Williams (Expres foto)
- Pierce Brosnan (Dnes neumírej)
- George Clooney (Solaris)
- Tom Cruise (Minority Report)
- Tobey Maguire (Spider-Man)
- Viggo Mortensen (Pán prstenů: Dvě věže)
Nejlepší herečka
- Naomi Watts (Kruh)
- Kirsten Dunst (Spider-Man)
- Jodie Foster (Úkryt)
- Milla Jovovich (Resident Evil)
- Natascha McElhone (Solaris)
- Natalie Portman (Star Wars: Epizoda II - Klony útočí)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Andy Serkis (Pán prstenů: Dvě věže)
- Ralph Fiennes (Červený drak)
- Tom Hardy (Star Trek X: Nemesis)
- Max von Sydow (Minority Report)
- Toby Stephens (Dnes neumírej)
- Robin Williams (Insomnie)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Samantha Morton (Minority Report)
- Halle Berry (Dnes neumírej)
- Connie Nielsen (Expres foto)
- Rachel Roberts (Simone)
- Sissy Spacek (Tajemství nesmrtelných)
- Emily Watson (Červený drak)
Nejlepší mladý herec/herečka
- Tyler Hoechlin (Cesta do zatracení)
- Alexis Bledel (Tajemství nesmrtelných)
- Hayden Christensen (Star Wars: Epizoda II - Klony útočí)
- Daniel Radcliffe (Harry Potter a Tajemná komnata)
- Jeremy Sumpter (Lovec démonů)
- Elijah Wood (Pán prstenů: Dvě věže)
Nejlepší hudba
- Spider-Man (Danny Elfman)
- Expres foto (Reinhold Heil)
- Pán prstenů: Dvě věže (Howard Shore)
- Cesta do fantazie (Džó Hisaiši)
- Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (John Williams)
- Minority Report (John Williams)
Nejlepší kostýmy
- Trisha Biggar (Star Wars: Epizoda II - Klony útočí)
- Ngila Dickson, Richard Taylor (Pán prstenů: Dvě věže)
- Deena Appel (Austin Powers - Goldmember)
- Lindy Hemming (Harry Potter a Tajemná komnata)
- Bob Ringwood (Star Trek X: Nemesis)
- Deborah L. Scott (Minority Report)
Nejlepší masky
- Pán prstenů: Dvě věže (Peter 'Swords' King, Peter Owen)
- Kruh (Rick Baker, Jean Ann Black, Bill Sturgeon)
- Minority Report (Camille Calvet)
- Harry Potter a Tajemná komnata (Nick Dudman, Amanda Knight)
- Blade 2 (Mark Boley, Gary Matanky, Robert Newton, Michelle Taylor)
- Star Trek X: Nemesis (Michael Westmore)
Nejlepší speciální / vizuální efekty
- Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (Rob Coleman, Pablo Helman, John Knoll, Ben Snow)
- Spider-Man (John Dykstra, John Frazier, Anthony LaMolinara, Scott Stokdyk)
- Minority Report (Scott Farrar, Henry LaBounta, Michael Lantieri, Nathan McGuinness)
- xXx (Matthew E. Butler, Sean Andrew Faden, John Frazier, Joel Hynek)
- Harry Potter a Tajemná komnata (Nick Davis, Bill George, Jim Mitchell, John Richardson)
- Pán prstenů: Dvě věže (Randall William Cook, Alex Funke, Joe Letteri, Jim Rygiel)
Nejlepší televizní seriál
- Alias (ABC)
- Angel (The WB)
- Buffy, přemožitelka upírů (UPN)
- Smallville (The WB)
- Zóna soumraku (UPN)
- Star Trek: Enterprise (UPN)
Nejlepší kabelový/syndikovaný televizní seriál
- Farscape (Sci-Fi)
- Hvězdná brána (Sci-Fi)
- Andromeda (Syndicated)
- Mutant X (Syndicated)
- Jeremiah (Showtime)
- Mrtvá zóna (USA Network)
Nejlepší televizní prezentace
- Uneseni (Sci-Fi)
- Carrie (NBC)
- Dinotopie (ABC)
- Dům v růžích (ABC)
- Stroj rajské pohody (A&E)
- Kai a Gerda (Hallmark Channel)
Nejlepší televizní herec
- David Boreanaz (Angel) (The WB)
- Richard Dean Anderson (Hvězdná brána) (Sci-Fi)
- Scott Bakula (Star Trek: Enterprise) (UPN)
- Ben Browder (Farscape) (Sci-Fi)
- Anthony Michael Hall (Mrtvá zóna) (USA Network)
- Tom Welling (Smallville) (The WB)
Nejlepší televizní herečka
- Jennifer Garner (Alias) (ABC)
- Emily Bergl (Uneseni) (Sci-Fi)
- Claudia Black (Farscape) (Sci-Fi)
- Charisma Carpenter (Angel) (The WB)
- Sarah Michelle Gellar (Buffy, přemožitelka upírů) (UPN)
- Kristin Kreuk (Smallville) (The WB)
Nejlepší televizní herec ve vedlejší roli
- Victor Garber (Alias) (ABC)
- Alexis Denisof (Angel) (The WB)
- John Glover (Smallville) (The WB)
- James Marsters (Buffy, přemožitelka upírů) (UPN)
- Michael Rosenbaum (Smallville) (The WB)
- Connor Trinneer (Star Trek: Enterprise) (UPN)
Nejlepší televizní herečka ve vedlejší roli
- Alyson Hannigan (Buffy, přemožitelka upírů) (UPN)
- Amy Acker (Angel) (The WB)
- Jolene Blalock (Star Trek: Enterprise) (UPN)
- Heather Donahue (Uneseni) (Sci-Fi)
- Dakota Fanning (Uneseni) (Sci-Fi)
- Michelle Trachtenberg (Buffy, přemožitelka upírů) (UPN)
Nejlepší DVD vydání
Nejlepší speciální DVD vydání
- Pán prstenů: Společenstvo Prstenu
- A.I. Umělá inteligence
- Memento
- Minority Report
- Příšerky s.r.o.
- Star Wars: Epizoda II - Klony útočí
Nejlepší vydání klasického filmu na DVD
- E.T. - Mimozemšťan
- Návrat do budoucnosti II
- Návrat do budoucnosti III
- Návrat do budoucnosti
- Star Trek II: Khanův hněv
- Na prahu temnot
- Velké závody
- Kráska a zvíře
Nejlepší televizní DVD vydání
- Star Trek: Nová generace (Seasons 1-7)
- Babylon 5 (Season 1)
- Buffy, přemožitelka upírů (Seasons 1 & 2)
- Highlander (Season 1)
- Krajní meze (Season 1)
- Akta X (Seasons 5 & 6)
Cena Cinescape mužské tváře budoucnosti
- Nathan Fillion (Firefly)
- Shawn Ashmore (X-Men 2)
- Eric Balfour (Texaský masakr motorovou pilou, Veritas)
- Eric Bana (Hulk)
- Shane West (Liga výjimečných)
Cena Cinescape ženské tváře budoucnosti
- Emma Caulfield Ford (Buffy, přemožitelka upírů, Propad do temnot)
- Monica Bellucci (Matrix Reloaded, Matrix Revolutions)
- Rosamund Pike (Dnes neumírej)
- Kristanna Loken (Terminátor 3: Vzpoura strojů)
- Sarah Wynter (24 hodin, 6. den)